Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme az életnek?

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Mostanság fogalmazódott meg bennem, hogy az élet egyszer véget ér és megszűnünk létezni, de az történet megy tovább. 19 éves vagyok(F), de csak most éreztem meg a súlyát és, hogy egyre közeledik az a bizonyos halál, ami sajnos mindenkit érint. Nagyon rossz érzéssel tölt el, hogy tudom valamikor már nem fogok létezni, és elfelejtődök. Sajnos Istenben nem hiszek, hogy a túlvilág megnyugtasson. Céljaim természetesen vannak, de a tudat, hogy egyszer meghalok és nem fogok tudni gondolkodni, mozogni, LÉTEZNI gyakran sírás közeli állapotba hoz. Úgy 1-2 hete kezdődött ez az egész, valami tanács ezzel kapcsolatban? Vagy majd simán elfelejtődik? Jelenleg tartós, boldog párkapcsolatban élek, és nagyon rossz belegondolni, hogy valamikor nem tud majd valamelyikünk a másikhoz szólni. Elnézést, ha nem összeszedettek a gondolataim, de nagyon feldúl ez a téma.

2017. jún. 12. 03:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mivel nekem alapvetően sz*r élet és genetikai adottságok jutottak (törpe és nyeszlett vagyok), így nem hat meg különösen, hogy majd meg fogok halni. Barátnőm sosem volt, nincsenek haverjaim, a tanulmányaimban csak vegetálok. Úgy állok a dolgokhoz, hogy teljenek a napok, aztán majd lesz valami. Ma már őszintén nem érdekel, hogy milyen munkahelyem lesz, lediplomázok-e. Közben próbálom valamelyest elfoglalni magamat, kisebb céljaim is vannak (autó, robogó, új sz.gép). De mindig csak várom a következő napot. Aztán ha mondjuk rákos leszek az sem fog különösen meghatni, mert tudom, hogy ennyit dobott a gép. Sokkal másképp állnék az élethez, ha nem alacsonynak/nyomorultnak születek, hanem lenne veszítenivalóm a rossz döntésekkel. Mondjuk ha jóképű, sportos és magas lennék, akkor igenis érdekelne, hogy milyen szakmám/állásom/fizetésem/egészségem lesz 1-5-10-40 év múlva annak érdekében, hogy a szerencsés adottságaimat minél jobban kamatoztassam, ezeket az éveket, minél szebb barátnő mellett, minél jobb fizetéssel a kezemben, minél boldogabban töltsem el, de így semmi veszítenivalóm nincs, mert nincs ami motivációt adjon ugyanis úgy is tudom, hogy a belefektetett munka nem fog boldogsággal eltölteni és megtérülni. Remélem, hogy 40 előtt vége lesz ennek a tortúrának, akár közúti balesettel vagy nem várt betegséggel, de nem akarok még 3-szor ennyit szenvedni az életben (23 vagyok).

Attól viszont én is qrvára jobban félek, amit a #10-es kommentelő is írt. Konkrétan, hogy a szeretteimet elveszíthetem, mert akkor már senkim sem marad. A szüleim a legfontosabbak az életemben, jelenleg ők nevelnek és jelenleg nélkülük éhen halnék. Szóval attól borzasztóan rettegek, hogy 30 éves korom előtt meghalnak, addigra tudnék egy stabilabb életet felépíteni magamnak, hogy ne az utcán halljak éhen. Ha most meghalnának a szüleim, akkor egyből oda kerülnék. Na attól viszont rettegek. Attól, hogy még jobban szenvedni fogok, anélkül, hogy meghalnék.

2017. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ez az a kérdés, ami szerintem már létezésünktől fogva nyugtalanítja az embereket, mert még senkinek sem sikerült egységes választ adni rá. Én is van, hogy belegondolok, de nem tudom felfogni, hogy csak úgy eltűnnénk. Lehet így van és így meglepetés lesz a halál, de akkor meg már ugye nem érdekel. :D Én nekem az életem célja, hogy jobb hellyé tegyem a Földet, kedves legyek az emberekkel, jót cselekedjek, ami relatív, de ha csinálok is valamit, érzem, hogy az jó(építő) jellegű dolog. Nekem is voltak/vannak zikák az életemben, de ez nem ok rá, hogy ne akarjak élni. Annyira szép az élet, hogy nem lehet nem szeretni. :) A félelem abból adódik, hogy nem tudjuk mi jön, az ismeretlentől félünk. Van, hogy én is ebbe így nagyon belegondolok, kb. a heregolyóim lezsibbadnak a félelemtől, de túlteszem magam rajta. Tök felesleges agyalni rajta, majd jön ha jönnie kell.
2017. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!