Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most komolyan, olyan sok a...

Most komolyan, olyan sok a hagyatékon az illeték, hogy morálisan megéri csalni, hazudni miatta?

Figyelt kérdés

Mondjuk; megéri letagadni az ingóságokat, csak hogy ne kelljen egy szobabútor árán egy éjjeliszekrény árát illetékbe fizetni?

Vagy letagadni 10 aranygyűrűt, hogy ne kelljen 1 árát illetékbe fizetni?


Hiszen a maradék ingyen van, nem dolgozott érte, aki megkapja hagyatékba.



2017. jún. 14. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi köze a morálnak ahhoz, hogy nem akarod hogy az állam meglopjon?
2017. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos a legtöbb helyen csak a "papíros" dolgokat szokták beírni a hagyatéki leltárba, vagy azt amin nem tudnak megegyezni, esetleg még azt ami a végrendeletben is szerepel.

A közjegyző is kiakadna, ha az utolsó kiskanálig mindent fel kellene sorolni, bár lehet, hogy olyan család is van.

2017. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hogyhogy "az állam meglopjon"? Illetéket mindenütt kell fizetni mindenféle dolgokra.


A lopás az idegen dolog eltulajdonítása a tulajdonosától. Az illetéket állami eljárásokért fizetjük. Két külön dolog.

2017. jún. 14. 22:07
 4/10 A kérdező kommentje:

22.03.


Hiszen nem kell kiskanalakat felsorolni, megvan a határ -elég magas, és örökösönkénti-, ami alatt nem kell.

2017. jún. 14. 22:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval a "papíros" dolgokkal megintcsak ott tartunk, hogy az kerül papírra, amit nem lehet letagadni.
2017. jún. 14. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Hagyatéki leltárt kell felvetetni. Ahol egyetértés van az örökösök között, ott ugye nem szokott jelentősége lenni, hogy állambácsi kap-e 18 százalékot, de ahol irigység és egyetnemértés van, ott...no...
2017. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, de ahogy láttam, hallottam, a hagyatéki leltárt nem "felvetetik", hanem az (egyik) örökös bejelenti. Senki nem törődik vele, hogy igaz-e. Ingyen kapott gyűjteményeket, jelentős értéktárgyakat letagadnak, és még büszkék is rá.

Csak a le nem tagadható dolgok kerülnek a leltárba, sőt, ha lehet, akkor is csalással, olyan kevés értéket írva pl. autókra, ami nyilvánvalóan csalás, mégsem szól senki.


Azt nem tudom, hogy a bejelentővel aláíratják-e, hogy igazat ír, a való viszonyokat jelenti be.


De ennek így semmi értelme, a névre szóló dolgokat nem kéne "bejelentetni", hiszen központi listáról ki lehetne állíttatni.


Csak azt kérdem, hogy nem éri meg egy örökösnek kifizetni az illetéket az ingyen kapott dologért ? Kapni egy 100 ezer forintos mondjuk festményt 18 ezerért? Arany ékszereket 1/6 árért?

2017. jún. 16. 23:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Ingatlant, autót, bankszámlát, védett gyűjteményt, festményt nem tud letagadni, arról állami adatbázis van, és azt az önkormányzat illetékese értékeli fel, nem a bejelentő. A többi ugye... az más kérdés. Senki se szokta bejelenteni, hogy a sublótban talált 100 ezer forintot...és annyira nagyon szeretné befizetné annak egy részét állambácsinak. Hagyatéki leltár felvételét bármelyik örökös kérheti a közjegyzőtől.
2017. jún. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kösz, van érdekes abban, amit írtál. Tényleg van állami adatbázis az ingatlanokról meg a bankszámlákról? Az autókról persze; de hogy derül ki?

Mert ahogy tudom, beszélgettünk róla, névre keresős nincs. Vagy van, csak nem nyilvános?


Mert, ahogy hallottam, ha már az egyik örökös felveteti a leltárt, akkor amikor egy másik hozzátetetne mondjuk egy bankszámlát, akkor kérik tőle a bankszámlaszámot, amit meg honnan is tudna. Szóval nem is tudja hozzátetetni, még ha akarná sem.


Vagy mit tud hozzáteteni egy másik örökös, ha nevetséges értéket ír rá az első, aki felvetette a leltárt, mondjuk egy autóra. Mindenki tudja, aki csak ránéz, hogy csalás, de nem tud senki tenni ellene.


A 100 ezer ft, amit írsz, az meg sokkal kevesebb, mint a jelentendő értékhatár, még egyetlen örökösnél is. Ahogy tudom, ráadásul örökösönként jó sok, és mindig változik. Hogy miért azt nem tudom, bár érdekes lenne, biztos.

Bár az már megint más, ha a 100 ezer ft egy 100 ezer ft-os sublótban van, és van mellette még a 10 aranygyűrű, amit én írtam, csak példának.

2017. jún. 19. 23:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy közjegyzőt kéne megkérdezned. Ők hozzáférnek a nyilvántartásokhoz. Az aranygyűrűkhöz nyilván nem.
2017. jún. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!