Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztetek már úgy, hogy egy...

Éreztetek már úgy, hogy egy másik nemzet közelebb áll hozzátok, mint a sajátotok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt, sok kisebb-nagyobb esemény hatására nagyon megkedveltem őket. A nemzetet, a nyelvet, az emberek stílusát. Azóta bárhol is van róluk szó, mindig felkapom a fejem, sporteseményeken is mindig nekik szurkolok. Ehhez hozzátartozik az is, hogy ők "segítettek" kilábalni a depressziómból (nem közvetlenül).

Persze örülök a magyarok sikerének is, de ha a magyarok pl kikapnak, nem renget meg annyira, mintha ez a nemzet kapna ki...

(Direkt nem árulom el, melyik nemzetről van szó, nehogy valaki felismerjen. :))

Tudom, hogy ez nem szép dolog, és egyfajta hazaárulás, de valamiért úgy érzem, ők többet adtak nekem mint a magyarok..

Van itt olyan aki hasonlóan érzett már? Vagy mit gondoltok erről?



2017. jún. 16. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Én azt gondolom, hogy a nemzetiség is csak egy eszköze a befolyásolásnak, teljesen mindegy melyiket szereted, onnantól kezdve báb vagy. :)
2017. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én olasz fun vagyok, nagyon sok olasz haverom van, sokat járok olaszba, imádom Rómát, valamit beszélek is olaszul és a kedvenc csapatom is ott van. Az életstílusuk, konyhájuk is nagyon bejön. Mégse mondanám hogy jobban szeretem mint MO-t, teljesen más az otthon szeretete mint ez a "rajongás".
2017. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Abban, amit leírtál márott sok pozitívum van, hogy az ember megjegyzi azt, aki segít neki ilyen helyzetekben, illetve a bármilyen Tartalmas és Üzenetteljes szellemi termékeket (filmek, kultúra, irodalom, népszokások, hagyományok, szellemi értékek, stb.) is az alkotók éppen ezért készítenek annyira sok energiával és gondossággal, hogy később ez éppen segítség legyen a hasonló helyzetben lévőknek. Ha te ezt a segítséget és tartalmasságot más nemzetben találtad meg, az nem gond, ugyanakkor egy idő után értékelni fogod a magyart is, de persze nem azt a populista diétás verziót, ami a 21. századi, hanem pl. ami a 19.-20. századi magyar kultúra, film, zene, életstílus, felfogás, szép beszéd, stb.
2017. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok.Imádok egy nemzetet,sokkal jobban mint a magyarokat,de nem érzem rosszul magam emiatt :D
2017. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel. A saját szülőországom és benne az emberek semmit sem jelentenek a számomra. Barátaim 99%ban ebből a bizonyos országból származnak. Itt úgy érzem, hogy tényleg otthon vagyok. Sokkal közelebb áll a szivemhez ez az ország mint a sajátom. Minden egyes szempontból, a nyelv a kultúra, a szokások, egyszerűen minden.
2017. jún. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,igy érzek egy nemzettel kapcsolatban és mivel beszélem is a nyelvet és evgyes környezetben élek sok barátom,ismerősöm is van ebből a nemzetből és valahogy úgy érzem velük könnyebb összebarátkozni,közvetlenebbek,segitőkészebbek,vendégszeretőbbek mint a magyarok(sajnos ezt kell mondanom).
2017. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én jó pár másik nemzetet többre tartok a sajátomnál, ez elsősorban azért van, mert itthon eddig majdnem mindenki kiba.szott velem és átvert. Odakint ez soha nem fordult elő.
2017. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. :)

Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 16. 12:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Én kb semmire nem tartom a magyarországi magyar népet, de az erdélyit imádom szinte mindennél jobban. Szóval nem tudom azt mondani, hogy a magyart utálom. Másik kedvenc népem apum népe, mivel ő nem magyar. De nem árulom el ő milyen nemzetiségű.
2017. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a dédnagytatám ahhoz a nemzethez tartozott,akit annyira kedvelet.De ő korán meghalt nagytatám még ahhoz a nemzethez tartozónak vallotta magát,a nagymmamám magyar volt igy otthon már csak magyarul beszéltek-igy apám meg a testvérei az idegen vezetéknév ellenére is magyaroknak tartották magukat.De a vér nem válik vizzé,ahogy mondani szokták valószinüleg bennem azért él ekkora szimpátia az adott nemzet iránt.Amikor abba az országba utazom szinte kivirulok, béke és boldogság van bennem és megmagyarázhatatlan melegséget érzek a szivem körül.Persze a magyar nemezetet sem vetem el magamtól,az anyanyelvemnek a maygart tartom-az iskoláim nagy részét magyarul végeztem.De ez a másik nemzet közelebb áll hozzám mentalitásban,a zenéjüket is jobban szeretm,meg valami miatt jobban egy hullám hosszra tudok kerülni velük.
2017. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!