Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik nemzet polgáraira...

Melyik nemzet polgáraira jellemző hogy utálja egy másik nemzet polgárait?

Figyelt kérdés

Pl.: Jellemző hogy a magyarok utálják a románokat Erdély miatt (főként). 3 szomszédunk (szlovák, román, szerb) sőt talán inkább 4 (osztrák is) szomszédunk polgáraira jellemző hogy utálják a magyarokat. Tudtok még ilyeneket? Leginkáb Európa érdekel?


Amúgy megjegyzem ez a primitívség magas foka (sztem) mert mégis mi köze az átlag románnak hogy 100 éve elvették Erdélyt? Semmi! az akkori átlag románnak menni kellett harcolni mert jött a behívó és vagy ment gyilkolni vagy börtönbe zárták. Igazából akiket lehet utálni azok az akkori döntéshozók, de valószínűleg azok meg már rég halottak. na mind1 azért kíváncsi vagyok az Európai viszonyokra.



2013. dec. 4. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én inkább azt mondanám, hogy szerintem ez nem elsősorban egy adott nemzetre jellemző, hanem inkább az emberek egy bizonyos csoportjára. Szerintem elég nagyfokú korlátoltságra utal, ha valaki egy teljes nemzetet képes utálni csak azért, mert mondjuk történelmi vonatkozásban nem túl szerencsés a korábbi kapcsolatunk, vagy mert mondjuk külföldi nyaraláskor a fagyi árus kislány nem mosolygott rá elég szépen...
2013. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Úgy tapasztaltam, hogy Románia és Bulgária is utálja egymást. Egyszer Görögországba mentem, és a Romániából Bulgáriába átlépő vonatot a határon lepermetezték, fertőtlenítés címszóval. Ennyire utálják egymást. Bár lehet a Bulgáriából Romániába menő vonattal volt így, már nem emlékszem, az is lehet mindkét irányba. Mindenesetre nem lehet nagy barátság köztük...
2013. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Aztán ott van Németország. Ők például utálják az odatelepült török munkásokat, akik már valószínűleg sosem fognak visszatelepülni Törökországba.

A németek a franciákkal is sokat vitáztak a történelemben pl a Saar-vidéken... nem tudom, hogy amiatt manapság van-e még bennük utálat. Mindenesetre ha van is, ezek nem olyan nyilvánosak, mint szegényebb és kulturálatlanabb népeknél.

2013. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A magyarok utálnak MINDENKIT!


(Az osztrákoknak - meg jogos, hogy nem szeretik a magyarokat, mert akik odamennek, azok koszosak, lopnak, csalnak - és ezért igen érthetö, hogy nem szeretik öket)

2013. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

rómában a szent péter téren néhány árusnak a pavilonjában ez volt kiírva...

magyarok ne lopjatok!!


sztem ez mindent elárul.

semmi más, csak ez volt!

2013. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
48%

Szerintem:

legyen-német oda-vissza utálják egymást


német-francia oda-vissza utálják egymást


francia-brit oda-vissza utálják egymást


olasz-francia oda-vissza utálják egymást


szerb-bolgár oda-vissza utálják egymást


horvát-szerb oda-vissza utálják egymást


örmény-török az örmények utálják a törököket


grúz-orosz a grúzok utálják az oroszokat


(talán) román-orosz Moldova miatt


(talán) csehek utálja a németeket és/vagy az osztrákokat


görög-török oda-vissza utálják egymást

Ez az egy teljesen biztos talán ennek mértéke még nemzetközileg is jól ismert és kiemelkedő még manapság is, a többiben egyáltalán nem vagyok biztos.

2013. dec. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A franciák mindenkit utálnak, aki nem francia.


Egyébként a szlovákok utálnak minket, a románok is. A németek a lengyeleket nem szeretik.

Bár az nem Európa, de azért hozzátenném, jelenleg a kanadaiaknak sem vagyunk a szívük csücske.

2013. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a kanadai átlag azt sem tudja mi az a magyar, vagy hogy hol van.
2013. dec. 4. 14:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudsz olyan nemzetet, népcsoportot mondani, amelyik egyetlen más nemzetet sem utál? :)
2013. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok, de tuti van. pl szerintem Ausztráloknak nincs kit utálni, vagy a Portugáloknak se, Svájcnak se a skandináv országoknak se, a dánoknak se, Kanadának se....
2013. dec. 5. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!