Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is féltek a vihartól?

Ti is féltek a vihartól?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban nagyon vártam a vihart, mert azt mesélték nekem, hogy egyáltalán nem kell félni. Szerettem zenét hallgatni, sötétben feküdni, és csak úgy figyelni a fényeket. De miután elolvastam a villámlás működését, akkor elég durva fordulatot tett a véleményem.

Azt mesélték, azért kell kihúzni az elektromos készülékeket, mert vihar közben nagy eséllyel elromolhatnak. Ám a kihúzásnak annyi az oka, hogy az elektromos készülékek által sokkal könnyebben csaphat bele a házba a villám. Szóval kiderült, hogy a házban sem vagyunk biztonságban, mert a villám nem válogat, oda csap, ahová sikerül (sőt, ha rosszul van bekötve a villámhárító, akkor az csak növeli ennek kockázatát). Régebben simán sétáltam mennydörgés közben- városban, aztán apám (fizikus), mikor ezt megtudta, ordított hogy azonnal menjek be egy fedett helyre. És még én néztem annak, aki túlgondolja az ügyet. Eközben kiderült, hogy a villámcsapás rendkívül gyakori, évente 10 000 ember hal meg (és nem a pusztán, vagy a hegyekben)

Továbbá: egy forró kádban dörgés közben eddig kellemes volt fürödni, de mint kiderült: ez is veszélyes. Azt tudtam, hogy kint nem szabad víz közelében tartózkodni, de hogy bent is kockázatos legyen? Állítólag a mostani PVC-ből készült szigetelés miatt nincs nagy valószínűsége a benti fürdés által okozott áramütésnek (de nyilván nem fogom vihar idején felbontani az egész szerkezetet csakhogy ezt az információt megtudjam). Rémisztő, hogy sok "tanácsadó oldal" (mellesleg népszerű) téves információkat ad meg ezzel kapcsolatban. Téves, hogy a mobil, vagy a fémnyaklánc vonzza a villámot, vagy a fa alá jó leguggolni. A fém nem feltétlenül vonzza a villámot, de részben kiemelkedő, és könnyebben belecsap. Azért én rettegek, ha kimegyek a városba, attól is, hogy feléghet a ház, hiszen sok házon villámhárító sincs, merthogy van a közelben egy magasabb fa, vagy ház. Jelen pillanatban egy olyan helyen vagyok, ami a környék legmagasabb háza, villámhárító nélkül. Ez most persze mellékes, az utcán továbbra is félek, mert ott az esély 50-50. Eléggé zavar, hogy az emberek az ilyen információkat nem is tudják (és még néhány közkedvelt oldal is téves információt ad) csak akkor, amikor már baj van. Nem akarok minden villámláskor a kocsiban ülni és szorongani, hogy csak ez a "Faraday kalitka" véd meg. Sőt létezik egy ún. villámgömb is, ami villámláskor ritkán, de mégis kialakulhat, nyitott ablaknál, kulcslyukon keresztül a lakásba kerülhet, és 10 másodpercig "úszik", az érintése halálos, vagy súlyos sérüléseket okoz. Ez eléggé ritka, de ez is előfordult már jellemzően falukon. Nektek mi a véleményetek? Szintén féltek és idegesít? Gyakran lemondtam pár találkozót, pont a vihar miatt.


2017. jún. 23. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem.
2017. jún. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem a károkozás zavar, tönkrement a nyomtatóm, pedig van biztosíték és Debrecen közepén vagyok.
2017. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szeretem a vihart és nem hiszem, hogy valaha belém csap a villám valamilyen módon. Szerintem fölösleges ezért lekorlátoznod magad, de a te döntésed.
2017. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki régen félt, hányt, ha vihar volt (talán a légnyomásváltozás végett), de ma már kinőtte ezt.
2017. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én kiskoromban féltem nagyon,de most szinte már "szeretem" őket,igazából az egészben az zavar,hogy ilyenkor konkrétan nem tudok semmit csinálni :D Ja meg persze a károk amiket okoznak mostanában elég durva
2017. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!