Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik az emberek az...

Miért szeretik az emberek az olyan műsorokat, ahol más ember pénzt nyer? (pl. :Egy perc és nyersz)

Figyelt kérdés
Mikor nézek ilyen műsort, látom magamon és másokon, hogy izgulnak a szereplőért. Azt értem hogy miért tetszik az embereknek a műsor, csak azt nem, hogy miért izgulnak. Miért nem alakul ki irigység, annak láttán hogy valaki milliókat nyer kevés munkával?
2017. jún. 25. 18:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Úgy jöttem ide hogy válaszolok de megfogtál.
2017. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Beleképzelik magukat a helyébe,hogy ha ő állna ott,tudná-e a választ.Tehát nem azért izgul az ember,hogy a Pistike nyer-e vagy sem.Irigy meg nem szoktam lenni,főleg ha látom hogy normális az illető.Attól nekem nem lesz se jobb se rosszabb ha ő nyer.
2017. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, az emberek szeretik az átlag ember sikeres lesz meséket.


Valószínű ez abból ered, hogy ezzel tudnak azonosulni, és elképzelik hogy akár ők is megnyerhetik azt az összeget, vagy ők is lehetnek híresek, sikeresek. Azt viszont már nem szeretik ha valaki folyamatosan sikeres és gazdag.


Nézd meg az összes Megasztár, Xfaktor és egyéb tehetségkutatók arról szólnak, hogy valaki a semmiből indul és "felfuttatják". Aztán mehet a levesbe mert onnantól már senkit nem érdekel.


Vagy nézd meg a sportokat, ott is amíg valaki 1-2 világbajnokságot nyer addig imádják, utána meg már szinte közutálatnak teszik ki, csak azért mert mindig ő nyer. Mert idővel visszarázódnak a saját kis unalmas életükbe és rájönnek hogy nekik nem jó, a másiknak meg igen, így jön az irigykedés.

2017. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy konkrétan a játékosért izgulnak. Ezek eleve feszült szerkesztésű-tartalmú és érzelmekre ható műsorok, amik alapból megteremtik a drukkolást. Szerintem hamarabb képzeli bele magát az ember a játékos bőrébe, hiszen egy feladvány vagy feladat a néző számára is kihívás lehet, és ő is örül hogy jól tippelt meg egy kvízfeladatot például. Pénzt nem nyersz vele, de önigazolás hogy bezzeg ezt te is tudtad, a sikerélmény pedig pozitív hatású.
2017. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De például 1 perc és nyerszben nem tudja beleképzelni magát a helyzetbe. De én úgy látom hogy mikor sikerül neki az adott feladat az emberek örülnek (sőt olyat is láttam hogy tapsolnak)
2017. jún. 25. 18:48
 6/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Az is igaz amit a második mond.


Én régen nagyon át tudtam élni filmeket, sorozatokat, vagy bármit. Szinte mindig beleképzeltem magam a szereplő helyébe. Tehát nem neki szurkoltam hanem kvázi magamnak.

2017. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na hát én pont az vagyok, aki azon izgul, hogy ne nyerjen semmit a játékos. Ha már 1 millió fölött nyer, tiszta ideg vagyok. Egyébként pont egyik nap beszélgettünk erről egy ismerősömmel, aki ugyanígy van vele. Nehogy azt gondold, hogy mindenki drukkol, hogy nyerjen.
2017. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
3.válaszoló. Jogos amit írtál. Bár szerintem nem azért szeretik mert úgy érzik ők is ott lehetnek, mert semmit nem tesznek hogy ezt teljesítsék. De lehet tévedek.
2017. jún. 25. 18:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Most nem nézek ilyeneket, régen néztem, és nem azért, hogy izguljak a játékosért, hanem mert én is próbáltam kitalálni a megoldásokat.
2017. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor inkább gondoljunk csak az 1 perc és nyerszre. Ott nem lehet kitalálni a választ mert feladatok vannak. Mégis izgulnak az emberek.
2017. jún. 25. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!