Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a Mensa...

Mi a véleményetek a Mensa tagságról, ahova a 130 IQ szint feletti emberek léphetnek be?

Figyelt kérdés

Nemrég kitöltöttem egy hivatalos tesztet, kíváncsi voltam mennyire különbözik a netes formától. Igazából nem sokban. Sikerült a teszt, és kaptam egy levelet is mellé hogy beléphetek. Én viszont nem akarok és előtte sem akartam, csak kíváncsi voltam milyen.

Véleményem szerint semmi értleme az egésznek úgy ahogy van, ez nem lehet reprezentatív, csakis egyfajta specializált gondolkodásmódot mér. Én ez alapján nem szívesen ismerkednék, az emberek akik a tesztírások voltak (a felügyelőkkel együtt) egy-két kivétellel nem voltak nagyon szimpatikusak, olyan érzést keltettek bennem mintha többnek gondolnák magukat a többi embernél.


2017. júl. 1. 15:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Kiegészítés: a 130+ iq nem egy extrém iq. Nem életképtelenebbek az ilyen emberek mint mások, meg életképesebbek sem, csak annyi, hogy Mariska néni pl ha nézi az időjárásjelentést, akkor mondjuk elgondolkozik jobban a meteorológia szépségein, meg a frontok működésén, de ettől eltekintve mindenki tök ugyanolyan hétköznapi. Mariska néni egy nagyon vagány Tescós eladó, vagy adminisztrátor lesz egy irodában pl. emellett.
2017. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
39%
150 + iq már igazán nagy.
2017. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Előző válaszolónak: a 130-as IQ szint azt jelenti, hogy az adott illető az emberek 98%-ánál intelligensebb. Most hogy ez extrém vagy nem, azt mindenki döntse el maga, de kimagasló eredmény, az biztos. A Mensa teszt maximuma egyébként 135, ami a felső 1%. 150-es IQ-t maximum más számolási módszerrel lehet megállapítani (ugyanis a Mensta 15-ös szórású átlag alapján számítja az eredményeket, de pl Amerikában más a szórás, így más eredmény jelenti ugyanazt a szintet). Szóval a 130 is "igazán nagy".


Hogy ne legyen OFF: 2 hete írtam meg én is a tesztet, 135+, de én sem döntöttem úgy egyelőre hogy csatlakoznék, annyira nem vonz a dolog, én is csak kíváncsi voltam. Végülis azt a 8000 ezret megéri évente, ha jó a társaság, de ismerkedni máshol is lehet. Persze aztán lehet hogy majd meggondolom magam.

2017. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!