Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy lány panaszkodik, hogy mennyire nem talál barátokat, aztán nem ír vissza nekem, ha minden bátorságomat összeszedve barátkozást kezdeményezve ráírok?

Figyelt kérdés

Többször is volt, hogy olvastam lányok segítségkérését, ilyenkor azt láttam, hogy nagyon súlyos bajban és veszélyben vannak és meg akarok menteni őket azzal, hogy én, aki nem bunkó, nem a szexre hajt, hanem csak barátkozásként meghallgatnám őket és barátkoznék velük.


Igazság szerint én is egyedül érzem magam nagyon és én is barátokat keresek - azért lányokat, mert feléjük nyitottabb vagyok és jobban esik a közelségük, jobban szeretve érzem magam, ha egy lány barátkozik velem, törősik velem, felnéz rám.


Ehhez képest leblokkolok amikor kezdeményezni kéne, de mégis azt csinálom, hogy "mégis mit veszíthetek" alapon minden bátorságomat összeszedve rájuk írok illedelmesen és barátságosan, de nem nyomulósan.


Ebből pedig az esetek kb 100 százalékában az következik, hogy egyáltalán nem írnak vissza, mert (szerintem) gyűlölnek, megvetnek engem és túlzottan fogyatékosnak tartanak engem ahhoz, hogy velem barátkozzanak.


Pedig nagyon szeretném, ha lennének olyan lány barátaim (ha csak egy lenne az se lenne baj) akik szinte mindig mellettem lennének, éreztetik velem, hogy nem vagyok magányos, meg hogy jó ember vagyok és bírnak engem, mert amikor nekik van bajuk, felvidítom, meghallgatom őket, figyelek rájuk, segítek nekik, tanácsot adok nekik ha kérik. Továbbá az nagyon megtörné a jeget, ha képesek lennének örömmel társasozni, mert személy szerint ez nagyon közel áll hozzám


2017. júl. 10. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Az hogy valakinek problémái vannak a társas kapcsolatok alakításával és abban segítséget, tanácsot vagy két jó szót kér, nem egyenlő azzal hogy ő egyben barátot is keres. Főleg nem egy anonim oldalon ahol bárki bárkinek kiadhatja magát, és amivel sokan vissza is élnek olyan módon hogy egy a kérdezőnek pozitív karaktert hoznak létre amivel megpróbálnak beférkőzni a bizalmába.

A probléma másik fele te vagy, aki esetlegesen ráborítja a problémáit egy másik félre kéretlenül vagy megpróbálja behízelegni magát a másikhoz.

2017. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akar barátkozni, akkor ne panaszkodjon, ennyi.
2017. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nézd, én is lány vagyok, nincs túl sok barátnőm, de fiú barátot nem akarok. Mármint, ha úgy kialakulna vmi ismerettségből, akkor nincs ellene kifogásom, pl ha egy kollégával összebarátkozok. De mikor barßatot keresek, akkor lányt szeretnék, akivel csacsogni lehet, akivel csak úgy összefutunk és dumálunk erről-arról. A barátom is furán nézne, ha egyszer csak beújítanék egy fiú a barátot a semmiből.
2017. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

ilyen mentalitással ne csodáld, hogy nem írnak rád...

mire nézzenek fel???


én itt több lányra és srácra is ráírtam akik hasonló kérdést írtak ki, vagy választ és én azt tapasztalom, hogy nagy részük visszaír...


Te őket nem akarod "megmenteni", te magadat akarod megmenteni a magánytól, vagy talán többet is akarsz tőlük, még ha be sem vallod...

Inkább írj ki te ilyen kérdést és várj olyanra aki lelkileg elég erős ahhoz, hogy elbírja a te rinyálásodat, mert nagyon úgy tűnik te picsogni akarsz a csajoknak egy sort, de erre nem fognak felnézni...


Segítenék neked én is, de én nem lány vagyok, továbbá nem tudok felnézni rád.

És amiket írtam nem bántásból írtam! Gondolkozz el rajtuk, még ha sérti is a büszkeségedet.


24F

2017. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Megint ott tartunk, hogy megy az előítélet ezerrel :DDdddd
2017. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Számít az, hogyan írsz rájuk. Például nekem az esetek 90%-ában visszaírnak.

Például nézzünk egy példát. A buszon ül valaki, és egy másik ember le akar ülni mellé. Ez a másik ember az ülő pofájába hajol, kb. aurájában benne van, és erőltetett mosollyal mondja: Ugye leülhetek? :)

Így képzelem el ahogy te ráírsz valakire, így érzi magát az akinek írod az üzenetet. Távolságtartónak kell lenni a lányokkal, nem szabad ilyen közvetlen lenni hozzájuk egyből.

Nálam volt az is, hogy egy lány első üzenete egyáltalán nem volt színpatikus, mondtam neki inkább hagyjuk az egész beszélgetésünket, utána mondta hogy ő szerinte folytatni kéne mert még nem is ismerem és lehet jól kijönnénk egymással.

Nagyon lazának kell lenned, mintha egyáltalán nem számítana a másik fél, egyben le kell szarni és foglalkozni kell velük.


Mivel rosszul fogod fel a dolgokat, ezért vonzás törvénye miatt ez is sugárzik belőled (írásban is!!), és így mégnehezebb neked.


A lányokra kb. mindennap ráír egy fiú aki akar tőle valamit. Ezért ők ezerrel szűrni próbálják ki az aki normálisabb, mert ők azért elég jól látják hogy melyik fiú mit akar, általában. Szóval képzeld el, te rád mindennap ír valami csaj, aki full gyökér amúgy, de szexre kellesz neki. Ezek után ha segítséget kérsz, jól megnézed kinek írsz vissza, nem akarsz olyannal beszélgetni aki csak szexre akar rávenni és csak ezért segít.

2017. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pont ezért nincsenek nagyon barátai, mert ő ilyen típus, aki nehezen ismerkedik, még neten is. Vannak ilyen zárkózott, gátlásos emberek, akik mindent ezerszer meggondolnak, nem tudnak megfelelően reagálni. Ha ír nekik valaki, akkor is ezerszer végigfut az agyukon, hogy ez mi, miért írt, talán valami rosszat akar.
2017. júl. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Miért kellene egy lánynak "felnéznie" rád? Erre elöször valami okot kellene adni, csak azért, mert "te vagy az", nem jár elismerés.


2. Attól, hogy valaki baráto(ka)t keres, még nem feltétlen vagy neki elég szimpatikus, mert egy random valaki nem feltétlen az, akit barátnak el tudna fogadni.


3. Ha senki ne ír vissza a jelentkezésedre, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy vagy nagyon torzult személyiséged van, és emiatt riasztasz el mindenkit, vagy pedig a stílusod nem vonzó. (Az elsö esetben szakember - pszichológus - segítségét javaslom, a második esetben meg próbálj változtatni azon, ahogy írsz)

2017. júl. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A kommunikáció világéletemben nem ment nekem és soha nem is fog rendesen menni az állapotom miatt. Magamtól egyáltalán nem veszek észre semmi kommunikációs normát meg szabályt, mindig leírom amit gondolok és mindig őszinte vagyok. Idegenkedem attól, hogy megjátsszam magam.


És nem szexre akarok egyáltalán rátérni, hanem próbálok barátokat szerezni, mert azok nincsenek nekem és fogalmam sincs, hogy hogyan tudok szerezni, ha nincs közösségi társasági életem.


Emellett akikkel mégiscsak sikerült valahogy barátkozni, azt mondták, hogy teljes mértékben minden szép és jó velem, de aztán eltűntek. Egyáltalán nem értem a logikájukat és azt, hogy miért nem képesek őszinték lenni, főleg ha elvileg barátok voltunk.

2017. júl. 10. 10:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy szeretne barátokat, még nem jelenti azt, hogy akárkivel barátkozna. Ha valami miatt nem vagy szimpatikus, akkor miért barátkozna veled? Csak hogy behúzhasson egy pipát? Barátokat amúgy sem úgy szerez az ember, hogy eldöntik, hogy barátkozni fognak és kész.
2017. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!