Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják ezt az állapotot?

Hogy hívják ezt az állapotot?

Figyelt kérdés

Elég gyakran bekerülök egy elég borzasztó állapotba.

Egyszerűen nincs kedvem semmihez. Ülök a gép előtt órákat és bámulom az üres monitort. Ha elkezdenék valamit csinálni ideges és unott leszek tőle, de MINDENTŐL. Még az evés is idegesít, ilyenkor kajálás is ritkán van. Az egyetlen dolog ami minimálisan leköt az az alvás. Az emberek ilyenkor apróságokkal is dührohamot váltanak ki belőlem és olyan az egész mintha az agyam le lenne tompulva.

Ilyenkor régebben vagdostam magam vagy füveztem de most nem megy egyik sem, mit tegyek?

17/F


2017. júl. 14. 06:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit tegyek?

Kezd el finoman lebontani magad körül azt a falat, hogy

"belőled sem lesz valami értékes ember csak max vmi esetlen"


Agyalj olyan dolgokon aminek mások (is) hasznát vehetik.


Engem pl a saját önzésem is le tud fárasztani.

Mások bajai viszont egész jól ösztönöznek.


Én helyes, ne szívj!

2017. júl. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A leírt állapot az úgynevezett kiégésre (burnout) emlékeztet. A kiégést akkor éltem át amikor a rendszerváltáskor végeztem a fősulin. És olyan érzésem volt hogy a befektetett időhöz és tanuláshoz képest kevés volt az eredmény, mivel egy alkalmazotti pozícióban nem voltam boldog és elégedett. Persze azóta régen elmúlt a kiégés, mivel az iskolapadból kikerülve már magam irányíthattam életem úgy ahogy nekem tetszett.

Úgy is lehet mondani hogy az is okozhat kiégést ha valaki nem maga irányítja az életét. Például ha nem azt tanulsz ami neked tetszik és amiről te döntöd el hogy az neked hasznos lesz, hanem mások döntik el. Ezért van az hogy az otthon, önszorgalomból informálódó vagy dolgozó emberek gyakran sikeresebbek mint akik az iskolapadban szerzik a tudásukat vagy akik idegen munkahelyen dolgoznak. Mivel otthon nem fogja gyötörni magát felesleges tevékenységekkel amit nem kedvel, így miben égne ki.

2017. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 *És helyes, ne szívj!
2017. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!