Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki rasszista?

Mitől lesz valaki rasszista?

Figyelt kérdés

Mitől lesz valaki kirekesztő valakivel szemben annak vallása vagy bőrszíne alapján?

Nem azt mondom hogy mindenkit szeretni kell, de mitől fogja valaki azt mondani hogy "a feketék rabszolgának valók" vagy éppen hogy valamelyik népcsoport / etnikum alacsonyabb rendű?


2017. júl. 14. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nevelés, vagy tapasztalat alapján.
2017. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Első jól írja, vagy nevelés, vagy rossz tapasztalat.


Egyébként manapság igen fontos tisztázni, mit tekintünk rasszizmusnak, és mi is az valójában.


Én például nem utálom a feketéket, csak úgy vélem, hogy átlagosan gyengébb intelligenciával, de erősebb fizikummal rendelkeznek, mint a fehérek.

Volt már, aki emiatt rasszistának titulált.

2017. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Vélhetően kis kortól ezt hallotta otthon a felnőttektől, és ez maradt meg bent, vagy pedig volt egy rossz tapasztalata egy ilyen illetővel és ebből kifolyólag, de én inkább az Elsőre tippelnék.

Mivel azért a TV-ben is mást nemhallani mint hogy a CIGÁNYT-t kihangsúlyozzák ha bűnöz, míg egy Magyart azaz PARASZT-ot soha.

Erre én azt mondom, mindben van rossz, jó, csak ha már egy Cigány rossz akkor azt hiszik hogy mind az.

2017. júl. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kinyílik a szeme, lát, hall, tapasztal,gondolkodik, elítél.
2017. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3


Te milyen tv-t nézel? Sose mondják ki, hogy cigány, híradóban sem (nem is tehetik). Viszont érdekes, hogy hiába van kikockázva az arcuk a bűnözőknek, tolvajoknak, gyilkosoknak, a 90%-ukról megállapítható, hogy bizony füstösek. A bőrszínt nem lehet kikockázni.

Szóval nem kell bemondani, mert LÁTJUK!

2017. júl. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalatok által. :)
2017. júl. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták is, nevelés,hallottak alapján, tapasztalat.


Én pl. Régen nagyon rasszista és antiszemita voltam, de csak a hallottak látottak alapján és nem tapasztalatból.

Felnőttem, tapasztaltam találkoztam mind a két "nem kívánatos" rasszba tartozó emberekkel és zsidókból idáig nem csalódtam csak pozitív irányba, így ő velük nem foglalkozok.

Na de a cigányok. 10 esetből 9-szer csak negatívum.

Nem dolgoznak,kéregetnek bunkóparasztok,azt hiszik ők valakik, mert lopnak csalnak, hazudnak.

Úgyhogy rasszistának maradtam rasszista de ezt csak saját maguknak köszönhetik.

2017. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Én például nem utálom a feketéket, csak úgy vélem, hogy átlagosan gyengébb intelligenciával, de erősebb fizikummal rendelkeznek, mint a fehérek."


Csak kíváncsiságból: hány feketét ismertél meg személyesen, amíg levontad ezt a következtetést?

2017. júl. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

A kirekesztés általában valami korábbi valós vagy vélt tapasztalat, berögződés alapján alakul ki, vagy az ismeretlentől való félelem/tartózkodás következménye.


Viszont nem ez a rasszizmus. A rasszizmus az, amikor valakit alacsonyabb rendűnek tartasz azért, mert adott rasszba tartozik, adott genetikai állománnyal rendelkezik. Akkor vagy rasszista, ha úgy gondolod, hogy adott csoport azért kulturálatlan, azért él mocsokban, azért bűnöz stb., mert ezt a génjei meghatározzák, és nem azért, mert olyan körülmények közé született, olyan neveltetést kapott stb.


Sajnos politikában ezt nagyon szeretik összemosni, meg természetesen az érintettek is.

2017. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nevelés vagy rossz tapasztalat miatt. De genetikai okokat is el tudok képzeni, hiszen a bőrszínt ez határozza meg. Lehet, hogy egy európai embernek nem tetszenek a negrid vagy ázsiai vonások, vagy egy afrikainak az europid vagy mongoloid jellegzetességek. Én láttam egy filmet, amiben japán vagy koreia apától és afroamerikai anyától származó kisfiú bekerült egy délkelet ázsiai iskolába, mert az apa elrabolta az anyától. A gyereket az iskolában bántották a többiek. Végül a gyereknek egy tanára az újságban látta, hogy keresik a gyereket és szólt az anyának telefonon, nagyon szép az országuk, de a kisfiúnak rossz ott. Így gyerek visszakerült az anyához.
2017. júl. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!