Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez utalhat enyhe...

Szerintetek ez utalhat enyhe autizmusra?

Figyelt kérdés
Zenehallgatásnál nem úgy hallgatok zenét mint az átlag hogy végighallgatja aztán pedig vagy meghallgatja még párszor vagy továbbáll a következő zenére, hanem nálam ez úgy néz ki hogy ha megtetszik egy zene részlet általában egy 15-20 másodperces szakasz azt szoktam mindig visszatekergetni és megesik hogy 1-2 órán át hallgatom azt a kb 20 másodpercet újra és újra és közben nem csinálok semmi mást csak hallgatom a zenét meg fantáziálok különféle dolgokról, általában vissza is szoktam térni ugyanazokhoz a zenékhez később szóval megesik hogy kb 20 másodpercet akár 4-5 óráig is hallgatok összesítve mire megunom. Olvastam hogy az autistákra jellemző hogy egy nagyon monoton dolgot és képesek órákig élvezni. De am más nincs, nem érzem magam autistának vagy bármi hasonlónak és nem is vagyok rossz tanuló csak érdekel hogy ez mennyire normális szórakozási módszer.

2017. júl. 16. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Autizmusra, illetve minden egyéb mentális zavarra egyszerre több tünet, több jelenség utal, és az is csak gyanút szolgáltathat.


Amit te csinálsz nem az autizmusnak a jele, de még csak nem is "átlagos", hanem egyszerű szóval kifejezve: egyedi. Ez egy rád jellemző dolog.


De ha abból indulok ki, hogy sokan csak ugyanúgy 15-20 másodpercnyi részletért pörgetnek vissza egy egész számot, akkor még ez sem igaz.

2017. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Asperger-szindróma?


Amúgy én is szoktam ilyet, hogy rövid részleteket kivágok számokból és azokat hallgatom.

2017. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es

Így utána olvasva valószínűleg nem vagyok az. Stimmel egy két dolog de a nagyja az nem.

2017. júl. 16. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, én aspergeres vagyok és rám is jellemző ez :D Videovágó programmal vágd ki azt a részletet, és akkor nem kell folyton visszapörgetned :D
2017. júl. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:

Én is aspi vagyok, olyat szoktam csinálni, hogy fejben különbontom a zeneszámot hangszerekre és van hogy csak a zongora részét "játszom" a fejemben vagy csak az éneket, vagy különböző énekesek hangját cserélgetem egy számban. Ezt úgy, hogy minden külön folyamathoz újraindítom a dalt, csak egyszer ezt "kapcsolom ki" benne, egyszer azt vagy hol ezt a hangszert (vagy énekes hangját) teszem bele, hol azt. Kívülálló számára ez úgy néz ki, hogy ott ülök és ugyanazt a számot hallgatom 4-5 órán keresztül pedig az én fejemben minden alkalommal tök más lesz a szám :D


Amúgy egy ilyen kiragadott dolog nem tesz senkit autistává, ahhoz kisgyerekkortól meglévő, összetett tünetek kellenek. Ha gyerekkorodban rituális módon órákig csapkodtad volna az ajtót vagy kapcsolgattad volna a villanyt, netán pörögtél volna egy gurulós széken, az már feltűnt volna másoknak is.

2017. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább átlagos, legalábbis sokszor hallom a bevásárlóközpont parkolóban, mikor bömböltetik a kocsiban zenét és minden szám negyedénél ugranak tovább, mert elfogy a nekik tetsző rész benne.
2017. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!