Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdhetnék, ha képtelen...

Mihez kezdhetnék, ha képtelen vagyok az önálló életre, a társadalomba való beilleszkedésre? 23F

Figyelt kérdés

19 évesen végeztem a középiskolával, színjeles eredménnyel. Rögtön folytattam a tanulmányaimat, sajnos egy nagyon piacképtelen szakon, színvonaltalan egyetemen, aminek a fő oka az volt, hogy nagyon önállótlan, félénk voltam (sokszor megvertek vagy kinevettek gyerekként), így a legközelebbi egyetemre mentem, hogy ne legyek távol a szüleimtől. 3 év alatt meg is szereztem a BSc diplomát, tavaly nyáron, próbáltam vele elhelyezkedni, de sehol nem méltattak válaszra sem. A szüleim közben többször nyomatékosították, hogy ideje lenne dolgoznom végre, de nekem fogalmam sincs mihez kezdhetnék, semmihez nem értek, semmiben nem vagyok jó, nem tudok emberekkel kommunikálni, ha ismeretlenek előtt kell csinálnom valamit, szorongok és leblokkolok, a kézügyességem teljesen nulla, nincs jogosítványom se, még barátnőm sem volt soha. Úgy érzem, én valami genetikai hulladék lehetek, aki csak a modern orvostudománynak köszönheti, hogy életben maradt (koraszülött voltam, nagyon), de életképtelen, nem alkalmas semmire.

Egyedüli képességem, hogy jól tudok magolni, bármilyen anyagot megjegyzek, amit elém raknak ès visszamondom, még akkor is, ha fogalmam sincs miről szól, nem tudom értelmezni. A gyakorlatban megvalósítani viszont semmit sem tudok...mi lesz így velem? Szerintetek jobban járna mindenki, ha megölném magam és nem kellene velem kínlódnia a szüleimnek sem? Mert ha a jövőbe tekintek, nem látom, hogy én bármikor is képes leszek önálló életre...


2017. júl. 21. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes én a teljes ellentéted vagyok és pont olyan akartam lenni mindig mint te, hogy be kelljen sokat dolgoznom a pénzért stb.

Erős férfiként is azt mondom hogy a társadalom egy hulladék legalábbis nagyon nagy része...az hogy nem volt csajod tudom hogy fáj de kajakra mondom hogy jobban faj amikor már a Xy dikon vagy túl és az összes ugyan olyan. Szerintem nagyon sérülékeny vagy és nem is birnad meg ezeket a dolgokat. Meg kell erősödnie a személyednek... ne ertekeld le magad ennyire mert másnak is lefog aki nálad pl sokkal szarabb ember. Merj élni picit szépen lassan vonulj a társadalomba de vigyázz tudd hol van a saját határod...és ne engedd hogy kihasznaljanak

2017. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Nem olyan nehéz az önálló, mint gondolod. A legjobb szerintem az lenne, ha összegyűjtenél némi pénzt, és elköltöznél a szüleidtől, JÓ messze. Ha nem találsz a képzettségednek megfelelő munkát, akkor vállalj el valami alacsonyabb rendű munkát. Sokan vannak így.

Amúgy csinálj valamit, ami önbizalmat ad.

2017. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj! Igaz, hogy a lényeg a hosszú szöveg alapján derülne ki, de megmondom a frankót, nem olvasom végig hiszen a válaszom így is röviden és tömören választ ad a fenti kérdésedre...

Mihez kezdhetnél???

Próbálj meg rajta változtatni!

2017. júl. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!