Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mért ilyen gonoszak...

Az emberek mért ilyen gonoszak egymással szemben?

Figyelt kérdés
Mért nem segítjük egymást ? Ha valaki szárnyal az örömtől a többiek tutira elrontják majd a kedvét . Ez csak ránk Magyarokra jellemző ?

2017. júl. 22. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

"a többiek tutira elrontják majd a kedvét . "

Hát, ha hagyja magát, akkor meg is érdemli!


A magyarok többsége irigy, megkeseredett, boldogtalan, elhízott, negatív, panaszkodós, zárkózott..stb. és mind ez nagyrészt az életszínvonalunknak köszönhető, pl. hogy keveset keresünk és sokat dolgozunk. Plusz annak, hogy rossz nevelési mintákat kaptak sokan.


Miért nem segítünk egymásnak? Csak akkor segíts a másiknak, ha:

1. életveszélyben van

2. ha megkér rá

3. idős emberek más kategóriát képviselnek, nekik bármikor lehet segíteni


A magyarok az egyik legboldogtalanabb ország, köszönhető a múltunknak és a jelenünknek.

2017. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kérdés egyszerű, de nagyszerű, gratulálok! A válaszom annyira összetett és hosszú lenne, hogy most csak 1-2 gondolat. Nem mindenkin lehet segíteni, mert nem hagyja. Csak annak lehet letörni a kedvét, aki hagyja. Olyan embereket kell keresni, akik felfele húzzák, és nem lefele. A magyar egy klasszikusan keserű nép, de vannak még ilyenek.Pl írek, ukránok.
2017. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Mert ez már egy eltorzult világ és a fiatalok ebben a szellemben nőnek fel sajnos. Ez a fajta probléma kollektíven mindenhol jelen van már és Magyarország még a "tűrhető" kategóriába tartozik.
2017. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, Kérdező, ez részben a korszellem, részben a politika műve. A korszellem díjazza az erőszakot (gy.k. az erősebb kutya bszik), és azt neveli bele az emberekbe, hogy tiporj el mindenkit aki nálad gyengébb, mert akkor te leszel az erős. A pontagyú idióták meg el is hiszik, hogy az agresszivitástól meg az erőszaktól lesznek valakik.

Másrészt itt a politika. A politika elsődleges célja, hogy megossza az embereket. És hogy a legkönnyebb? Ugrassz össze mindenkit aki más - a magyart a kínaival, az amerikait az orosszal, a buszvezetőt a taxissal, a napot a holddal, a kéket a zölddel, és húzzál hasznot a háborúskodásukból - és tessék, most pontosan ez történik. Aki pedig föl merészeli hozni, azt egyből leugatják hogy fújkonteó, büdöskonteó, nemszabad.

Néha komolyan úgy érzem, az emberiség vastagon megérett a pusztulásra, egy ilyen skizofrén társadalom, ahol csak másságtudat van, nem fog fennmaradni töredék ideig se, mint a dinoszauruszok. Azok legalább csak akkor öltek, ha megéheztek.

2017. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az esetek többségében nem arról van szó, hogy az emberek gonoszak egymással, hanem arról, hogy nem akarnak segíteni.

Ha egy osztályban elsírja magát, lesz (valószínűleg) 2-3 lány, akik anyai módon vigasztalják, mindenki más csak csendben nézi.


Ugyanígy, valaki összeesik az utcán. Talán percek telnek el, mire egy ember odamegy, megméri a pulzusát, netán újraéleszt. Valaki más még hívja a mentőket, mindenki más csak néz. Már pszichológiailag is leírták ezt a jelenséget, sőt, én is éreztem már magamon.


Mások örömét úgy is el lehet rontani, ha nem osztozunk vele benne. Nem azért, mert bántani akarjuk, hanem mert egyszerűen nem érezzük át. A családomban az én sikerélményeim is csak két dicsérő szót érdemeltek, aztán el lettek felejtve. Nekem is fájt és fáj máig, de sajnos sok esetben így növünk fel és ez rögzül.

2017. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez a "csak azt lehet ..., aki hagyja" is hungarikum. Undorító gondolat.
2017. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert az ember a leggusztustalanabb faj,és ezen belül is a magyarok. A legtöbb ember érzelmileg manipulálja a másikat.
2017. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

6/7-es Sajnos, sokszor tényleg mi magunk hagyjuk, hogy mások ilyen-olyan viselkedései mély nyomokat hagyjanak bennünk.


„A goromba, durva stílus úgy terjed az emberek között, mint az influenza. Ez olyan gyakran fordul elő, hogy már természetesnek is tartjuk. Aki átveszi mások rossz hangulatát, annak legtöbbször egyszerű magyarázata van rá: „Ha így beszél velem, akkor én is így beszélek vele.” „Amilyen az Adjon Isten”, olyan a „Fogadj Isten.”. Ami azt jelenti: én nem tehetek róla. A másik a hibás. Ha így viselkedik velem, akkor én is úgy fogok viselkedni vele. Alapjában véve azonban ezt jelenti: a másik bármikor át tud alakítani engem a saját képére. Minden rosszkedvű ember rám is ragaszthatja a rossz kedvét. Ha hatékonyan akarunk védekezni a támadások ellen, akkor ez problémát jelent. Jelentős ellenálló erővel kell rendelkeznünk mások hangulatai ellen. Ehhez pedig az kell, hogy egy kicsit a dolgok fölé emelkedjünk.” Barbara Berckhan: Verbális önvédelem

2019. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!