Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van így ezzel vagy...

Más is van így ezzel vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak szeretnék közvéleményt kutatni, hogy esetleg másnak is vannak-e ilyen jellegű "problémái".


A helyzet a következő:

30 éves nő vagyok. Sosem szerettem semmit ami kötelező, ideértve az iskolát és a munkahelyeket is. Világ életemben lázadtam minden ellen. Ennek ellenére természetesen elvégeztem az iskolákat, lett egy szakmám is amit rosszul választottam. Azt hittem az a fontos, hogy szeressem amit csinálok. Mai fejjel már tudom, hogy a pénzkeresés a legfontosabb. Szeretnék továbbtanulni és az érettsegi bizonyótványom is lehetővé teszi, de nem érdekel semmi. Legalább is semmi olyan ami jövedelmező lenne. Konkrétan a mának élek, nincsenek hosszútávú céljaim. Igazából egy tanyán érezném jól magam, távol a civilizációtól. Nem vagyok teljesen zakkant, vannak barátaim és egy evtizede párkapcsolatban élek. Megis úgy érzem, hogy nem vagyok jó semmire, semmi hasznom. Viszont a tipikus mókuskerékbe sem vagyok hajlandó beszállni: házasság, munka, gyerek, munka, gyerek, háztartás. Nem vagyok lusta, dolgozom, főzök, mosok, takarítok. Mégis úgy érzem, hogy sosem leszek igazán boldog, sehol nem találom a helyem. Nem tudom hol leszek és mi lesz 10 év múlva. Mások is vannak így vagy velem vannak gondok?


2017. aug. 8. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Veled.
2017. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "hasznos", részletekre is kitérő választ.

Pontosítok a kiíráson: olyanok válaszát várom, akik képesek összetetten gondolkodni és írni is, van véleményük a dolgokról és le is tudják írni azt.

Köszönöm.

2017. aug. 8. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan vannak igy vele. A problema abbol adodik hogy a legtobben rosszul tudjak mitol lesznek boldogok, es olyanokra vagynak feleslegesen amit soha nem erhetnek el, eletuk vegeig kergetik a dolgokat amik vegul ugysem tennek boldogga.


A legtobben ezek a hibakat kovetik el:

- Statuszra, felsobbrendusegre, gazdagsagra torekednek

- Elhiszik hogy majd akkor lesznek boldog ha elernek valamit, vagy megvesznek valamit. Nem letezik ilyen.

- Ketsegbeesetten keresik a szerelmet

- Mindent kontrollalni akarnak

- Nem biznak senkiben

2017. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz valóban hasznos volt, köszönöm.
2017. aug. 8. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Ó, ezzel rengeteg ember pont így van, mondhatnám alap ez a fajta tépelődés. Egy dolgot viszont nem hagyhatok szó nélkül. Nem a pénzkeresés a legfontosabb, hanem a boldogság. Persze lehet, hogy neked a pénz, másnak meg más.
2017. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, a boldogság lenne a legfontosabb. Ezért is választottam azt a szakmát amit. De ezzel nem tudok pénzt keresni (legalábbis nem annyit, hogy maradjon hó végéig), így olyan munkát vállaltam amit utálok, de megélek belőle.

Így sajnos a pénz fontosabb helyen van mit az amit szeretek.

2017. aug. 8. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember nem olyan munkát végez, amit igazán szeret. Ez van, fogadd el. Tekintsd eszköznek, amivel pénzt keresel, mert különben nem tudnád kifizetni a számláidat meg ételt venni. A szabadidődben meg foglalkozz azzal, amit szeretsz és élvezel. Mindenki ezt csinálja. A boldogság meg nem egy stabil elérendő állapot, hanem ideális esetben vannak olyan pillanatok, amikor boldog vagy, nagy általánosságban meg nem szenvedsz.
2017. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!