Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért panaszkodik...

Néhány ember miért panaszkodik a saját szakmájáról?

Figyelt kérdés
Ezt nem értem, ugyanis én sem lettem sem tetőfedő, sem hegesztő, pedig mindkettő jól fizető szakma, ellenben tudom, hogy egyiket sem tudnám ellátni.
2017. aug. 13. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
esetleg fizetés,munkamorál..körülmények stb. ?
2017. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
09:01 : Körülmények? Szerintem mindenki ismeri magát annyira, hogy tudja mi az amit kibír és mi az amit nem. Azt is ismerjük mit kell dolgozni az egyes szakmákban.
2017. aug. 13. 09:04
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Hogy jön a panaszkodáshoz hogy nem lettél hegesztő, tetőfedő?


Nem mellesleg egész országban szar fizetés, szar munkakörülmények, szar munkaeszközök és az egész jogi háttere is ott szar ahol van (ki nem fizetett túlóráztatás, minimálbéres bejelentés), 3 ember munkáját kell elvégezned és még ezer oka lehet.


Persze mindenkinek a maga életéért kell felelnie, és maga kell hogy előre jusson, de azért nem mindegy milyenek a körülmények.


Nem mindegy hogy egy komfortos szerelőcsarnokban végzed a munkád klíma alatt, vagy egy retkes, sufniszerű csarnokban ahol 50 fok van egész nap.


Én az építőiparba látok bele és nagyon látszik hogy elhúzott minden szakember és szarból akarunk várat építeni. Aminek az az eredménye hogy hozzá nem értő, igénytelen emberek végzik el a munkát, tönkretéve a másikét is. Nálunk volt nem egy olyan eset, hogy 1-1 egybites konkrétan az átadás előtt álló, kész épület szobájának a közepére szart oda és még a falra is rákente kézzel...ilyenek után persze hogy mindenki panaszkodik...

2017. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Hol tapasztaltad ezt a negatív megnyilvánulást az emberektől?
2017. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


Brian is megmondta, h boldogok a sajtkészítők. A hegesztőkről és a tetőfedőkről nem ejtett egy jó szót sem, tehát azok boldogtalanok.


Mégis, a hegesztők és tetőfedők melyik szakmára panaszkodjanak? Hiteles lenne a szájukból, h hú, de vacak a nehézbúvárok/fogorvosi asszisztensek élete?


Marx is megmondta, h a lét meghatározza a tudatot. Kevesen tudnak és/vagy akarnak ezen túllépni.


A kérdésednek, jelenlegi formájában nem sok értelme van.

2017. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

Igazad van. Magyarországon szinte minden munka alulfizetett és munkakörülmények is balkániak. Ehhez társul egy sz.rházi magyar vezetés. A magyart direkt emeltem ki, ugyanis a magyar főnőknél márcsak az ázsiai szemetebb. Egyik rokonnak is addig volt emberi sora egy skandináv multinál, ameddig magyarok nem vették át a skandináv vezetőség helyét. Ég és föld a különbség és nem a magyar javára. A magyar főnök azt lesi mit tud a munkástól ellopni, hogy neki több jusson, ráadasul azóta a cég magyarországi telephelye is csődközelbe került. Qrva fontos minden évben új kocsi, sítábor a menedzsereknek, de a dolgozókat megfizetni luxus. És akkor még az egészségügyről nem is beszéltem.

2017. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 1


Szegény politikusaink...:DDDD

2017. aug. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert arra mindig van kész válasza, hogy mit, miért utál, mi, miért nem tetszik neki. Ugyanakkor nem fogsz - normális - választ kapni ugyanettől az embertől arra, hogy miért nincs igénye a fejlődésre, miért nem tanul ki egy olyan szakmát, ami szerinte jó (mert ilyen nem létezik valószínűleg) és miután kitanulta a szerinte jó szakmát, miért nem keres egy olyan munkakört, amelyben a szakmáját tudja kamatoztatni. NEOPrimitív.
2017. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

# 8


Te annyit tudsz a munkahelyekről, mint büdös zokni a friss levegőről:DDDD

2017. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Azért, mert a nem kellemes munkája és alacsony fizetése mellett nincs energiája már tanulni valakinek 40 évesen pl? Vagy elhagyni a családot, ha olyan messze van a munka vagy költözni?

Az, hogy valaki csóró és sír a szája miatta, de napi 10 sört le tud tolni és a szemetet nem hajlandó kivinni a kukába, mert olyan lusta és inkább fekszik benne, az szót sem érdemel.

De ettől még nem minden károgó lesz ilyen, sokan nem tudják megoldani, kockáztatni a jelenlegi életüket egy tanulással és másik munkahely kereséssel. Örülnek neki, hogy egyáltalán ami van abban megvannak és semmilyen garancia nincs arra egy másik munkahely jobb lesz minden szempontból.

2017. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!