Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet azt mondani hogy a...

Lehet azt mondani hogy a legtöbb ember nem éli az életét? Mert mint minden ez is pénzhez kötött.

Figyelt kérdés
Én szeretem a sebességet, az adrenalint, motorozok is sokat, autóból olyat hajtok ami még belefér a pénztárcába, de minden út libabőrössé tesz.
2017. aug. 18. 00:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Pénz nem boldogít. Megnyugtatlak ezek is csak ilyen átmeneti dolgok, amit pénzen veszel, nem tart örökké. Ami fontosabb ennél az ember belső értékei. Csak sok kapzsi, pénzsohernek ezek elfeledett dolgok. Tudod mi a rossz ebbe az egész világba? Amit pénzért veszel, az általában a kényelmet szolgálja, az ember költ a kényelemért, halmozza, minél puhább kényelmesebb legyen... oda vezet hogy az ember torkaszakadtából hisztizik amiatt pl h gyalogolnia kell 10 percet, s nem birják a kis lábai.
2017. aug. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem van benne valami.

Például aki nem teheti meg mert nincs rá pénze, soha nem fog eljutni olyan helyekre ahova nagyon vágyik, soha nem fog tudni kipróbálni olyan dolgokat amikhez tényleg pénzre van szükség. Lamborghinit sem lehet kis élmény vezetni vagy például nem nézni az árakat egy autóvásárlásnál.

Ha van pénz gondatalan az életed valamilyen szinten.

Persze, ha pénz van akkor más problémáid lesznek az életben, szóval mindennek van jó és rossz oldala.

Előjönnek a párkapcsolati problémák, nem elég kényelmes a lamborghini ülése ezért venni kell egy Rolls Royce-t is vagy egy Mercit.

Igazából vissza térve az kérdésedhez, az olyan életet én sem nevezném fényesnek, hogy reggel felkelsz, dolgozol, aztán hazamész aludni és ugyan ez másnap.

A pénz nagy úr !!!

Kell és kész, nincs mit tenni.

2017. aug. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bihar Valatonon ***** válasza:

Kinek mit jelent az "élet"....

Akiknek csak azok az élménnyel teli dolgok, vagy azok kötik le amihez pénz kell, akkor annak szüksége lesz rá, hogy azt tudja csinálni amit szeret.

De aki olyan dolgokkal tud kikapcsolódni, aminél az anyagi annyira nem befolyásoló ott annyira nem lényeges....

2017. aug. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít, csak boldogabbá tesz.:)
2017. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen pénz nem boldogít dolgokat mindig olyanok mondják akiknek általában nincs. Ezzel nyugtatják magukat, hogy milyen jó is hogy nem gazdagok. Pedig egy "gazdagnak" lehet ugyan olyan élete mint egy "szegénynek", családdal, barátokkal, csak éppen pénzzel.
2017. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 540 ezres nettó fizetéssel úgy érzem, hogy nem vagyok boldogabb, mint kettő évvel ezelőtt. Akkor sem találtam a párom az életben, most sem találom. A fizetésemen kívül nem sok minden változott. Viszont több dolgot megengedhetek magamnak, mint kettő évvel ezelőtt. Mondjuk sokkal többet költök alkoholra, mint azelőtt. De se másik kocsit nem vettem, se motort nem vettem. Nem igazán költök semmire, ahogy azelőtt sem.
2017. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os ez egy személyes példa a tiéd. De van aki a családjára költi, a gyerekei oktatására vagy a szenvedélyére, vagy éppen utazásokra. A pénzt el lehet költeni úgy hogy az igenis boldogítson.
2017. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es, utazgatni szoktam, a munkám része. Erre nem sajnálom a pénzt. De míg valaki boldogabb egy fel millió forintos laptoptól, én speciel nem. Megvettem, mert kellett, de pl. nem is értek hozzá. Ezek csak tárgyak. De viszont megannyi örlődés után, lassan kezdek megbékélni úgy mindennel. Elfogadom az életem olyannak, amilyen. És próbálom mindennek a jó oldalát nézni, nem csak a rosszat. Ja, és próbálom jól érezni magam egyedül is.
2017. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Van akinek nem való sok pénz, mert nem boldog tőle, nem tudja mire költeni(ilyen is van), autóra nincs igénye, hobbija nincs, akkor ezek után azt mondanám dolgozzon csak annyiért amennyiből kijön a rezsivel és az alapvető dolgokból.

2017. aug. 18. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:
kérdező, ha minimálbérért dolgoznék, ahogy ezelőtt, akkor nem ihatnék jó söröket és vodkákat. Azokat pedig szeretem. Plusz soha nem lenne saját lakásom.
2017. aug. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!