Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok én is ennyire...

Miért nem tudok én is ennyire egyszerű lenni?

Figyelt kérdés
Vannak ezek az egyszerű emberek, akiket nem igazán érdekel a világ. El vannak a saját kis környezetükben, csak úgy léteznek, és tök jól elvannak magukkal. A szüleim és teljesen egyszerű emberek. De én teljesen más vagyok. Hedonista szeretnék lenni, megtapasztalni a világot, úgy igazán élni, mint a nagy sztárok. De egyszerűen nem születtem olyan gazdag családba, és nincs előttem semmi biztató jövőkép, csak hogy egész életemre egy filléres kis senkiházi leszek. A tanulmányaim is egy nagy mellényúlás sorozat volt. Elpazarolt évek. Ettől az egésztől az évek alatt már depressziós, önbizalomhiányos boldogtalan ember lettem. Néha kicsit irigylem ezeket az egyszerű embereket, akik tényleg élnek mint a papucsállatka, de még is milyen jól el vannak a nyomorult kis semmilyen életükkel. Miért vagyok én ilyen szerencsétlen?
2017. aug. 20. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tegyél azért, hogy olyan életed legyen, amilyet szeretnél. Nem vagy szerencsétlen, de a picsogástól semmi sem fog változni.
2017. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tennék én, de fogalmam sincs hogy mit kéne. Hosszú évek óta ezen töröm a fejem, de a világmegváltó ötlet még mindig sehol.
2017. aug. 20. 16:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Tedd a lécet lejjebb magadnak!

Állj szóba képzettségeden aluli emberekkel, beszélgess velük minél többet! Tölts sok időt olyan környezetben, ahol bárki megfordulhat, - nem csak az igényesebbek, módosabbak!

Idővel megismered a napi rutinjaikat, gondolkodásmódjukat - és több esélyed lesz ezáltal a megvilágosodásra, mint a zárt falak közötti elmélkedés által.

2017. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert valaki tudja élvezni az életet és meglátja az apróbb örömöket is, nem azt jelenti, hogy egyszerű. Inkább reális, hogy nem a sztárokhoz hasonlítja magát. És ha ők boldogok, te meg depressziós, akkor ők csinálják jól.
2017. aug. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Miért kéne lejjebb tennem a lécet?

Talán én nem érek annyit mint ember, hogy ezeket a vágyakat beteljesíthessem? Az embernek le kell becsülnie saját magát, hogy ne akarjon túllátni a saját határain?

2017. aug. 20. 17:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

a luxust élvezni a legegyszerűbb a világon...

ahhoz, hogy belássa az ember a saját határait és örülni tudjon mindannak, amit meg tudott szerezni vagy el tudott érni, ahhoz kell egy kis önismeret és érettség... például van sok sztár, aki nem tudja feldolgozni és hiába áll rendelkezésére a sok luxus, pusztítja önmagát.


És nem mindenki vágyik sztárságra. Nekem pl az az álmom, hogy családom legyen és egy munkám, amivel annyit keresek, hogy ne kelljen nélkülöznöm úgy, mint egész gyerekkoromban. Egy szép és átlagos életet szeretnék és hogy szerinted ezért papucsállatka vagyok, őszintén hidegen hagy.

2017. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"annyit keresek, hogy ne kelljen nélkülöznöm"


Teljesen egyre vágyunk.

2017. aug. 20. 18:15
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha annyira értékesnek tartod magad, akkor tegyél valamit a céljaidért. Nem fog a szádba repülni a sült galamb.

Először próbálj meg egy normális életszínvonalat fenntartani. Ha ez megy, akkor jöhetnek az extrák.

2017. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor növessz cerkát és stoppold körbe Európát. Spanom megcsinálta 0forintból. Mosogatott meg mindenféle alkalmi munkákat elvállalt hogy legyen kajára. Volt hogy éhezett meg a parkban aludt, de az lett hogy eljutott az USÁba és azt is körbe stoppolta. Aztán lett jó melója persze feketén (költöztetett) és egy ottani mércével normális egzisztenciát tudott teremteni. Az más tészta hogy pár év után lekapcsolták és kipaterolták+10évre kitiltották az államokból. De nem hazajött hanem Ausztráliába...
2017. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na és honnan tudod hogy nekik nincs e valami nagy problémájuk? Azért ezeknek a remetéknek sem fenékig tejfel az élet nehogy azthidd, szerintem ahhoz valamennyire autistának is kell lenni hogy egy egész életet így egyedül el éldegéljen. Amúgy meg ha nem lenne ez a sok média által nyomott hülyeség az ember fejébe nyomva, sokkal könnyebb lenne egyedül
2017. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!