Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kutyát vegyek vagy csináljak...

Kutyát vegyek vagy csináljak gyereket?

Figyelt kérdés
2017. aug. 26. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Természetesen kutyát, hátha normális ország lesz az országból. Itt a keleti blokkban kutyát tekintenek gyereknek, azt vezetik az utcán, az a házastársuk is. Proli státuszszimbólum hogy a panelban vonyít a kutya. Majd ha valaki szól neki akkor meg is magyarázza hogy neki nem mondta senki hogy ne tartson kutyát. Vagyis annyira megszokta a régi rendszerben hogy az elvtársak utasításai szerint cselekszik, hogy miután a parancsuralom megszűnt, a saját agya szerint csak arra képes hogy zombiként kutyát vonszol és romlott hússzagú kutyával alszik. Ezért az illető méterekről bűzlik, csak önmaga nem is érzi.
2017. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Haver, szerintem ilyen felfogássa, vegyél egy műanyag kaktuszt. 🌵
2017. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kutya:

-Alacsony fenntartási költség

-igényel törődést de nem vészes

-elfogadható társaság és nem igazán okoz csalódást

Gyerek:

-Rengeteg törődést igényel

-Mire megszabadulsz tőle már milliókat költöttél rá

-Simán okozhat csalódást

-Hozzájárul a túlnépesedéshez

-Ha nem bánsz tökéletesen vele meg is gyűlölhet

-Rossz nevelés esetén bajba/veszélybe sodorhat

-stb


A gyerek az nem egy bútor hogy "hmm, megvegyem e?" nagy felelősség és rengeteg kiadás, ha nem egyértelmű számodra hogy akarsz e gyereket vagy sem akkor semmiképp ne vállalj.

2017. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen vegyél kutyát! A kutya az új gyerek, nem tudtad? Egy kutya akkor is szeret, ha nem viszed le sétálni, vagy megrugdosod. A gyerek esetében ez egy árnyalatnyival problematikusabb.

A nők úgyis mind k.-k! Párkapcsolatra sem érdemes vesztegetni a pénzt, időt, egy használt autó ráért élethű guminőt vehetsz. Az aztán ne pofázik vissza!


Különben is, gyereket? Erre a világra? Milyen lelketlen ember csinál gyereket? Csak magadra számíthatsz, ez egy dzsungel.

Szerintem vegyél kutyát, valósítsd meg önmagad a munkádban, ha ott nem megy, akkor keress egy hobbit. Például hétvégente öltözz be bicikliversenyzőnek, vegyél egy legalább 300ezres kerót, és vagy egyedül, vagy hordában kerekezz főútvonalon, lehetőleg olyan szakaszon, ahol kevés az emelkedő, de legalább rohadt keskeny az úttest, és tartsd fel az autós forgalmat, érezzék a r+hadékok, hogy jogod van hozzá! Vagy bármilyen más hobbit, a lényeg, hogy be kelljen öltözni hozzá, hogy lássa mindenki, hogy te más vagy. Mondanám, hogy csinálj gyereket, de én őszinte vagyok, és életcélom, hogy segítsek Neked! A gyerek sok vesződséggel, áldozattal jár, de ezeket a fogalmakat egy pozitív gondolkodó önmegvalósító kitörli a szótárából! Nem csak a befektetett energianem éri meg, de a legnagyobb probléma a gyerekkel, hogy gazdaságtalan! Nem éri meg anyagilag! Tudom, egyes emberek próbálkoznak a gyerekszülésből megélni, de láttál már ilyen sokgyerekes családot aki nyaranta a Karib-szigeteken nyaralhat? NAgyon kevesen lehetnek, és ha mégis, azok gyerek nélkül sokkal sikeresebbek lehetnének!


A kutya is aranyos. Lehet puszilgatni, és ő is szívesen szájon puszil, miután megtisztogatta nyelvéel a genitáliáit. Szóval kutya.A Sikeres ember igaz társa a kutya. Sok sikert! ;)

2017. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kutya:

-Alacsony fenntartási költség

-igényel törődést de nem vészes

-elfogadható társaság és nem igazán okoz csalódást

Gyerek:

-Rengeteg törődést igényel

-Mire megszabadulsz tőle már milliókat költöttél rá

-Simán okozhat csalódást

-Hozzájárul a túlnépesedéshez

-Ha nem bánsz tökéletesen vele meg is gyűlölhet

-Rossz nevelés esetén bajba/veszélybe sodorhat

-stb


Komoly ellenérveim vannak.

Gyereket csak lehet drágábban is fentartani, ugyanakkor minimalizálási törekvés esetén a gyerek az olcsóbb:

A legolcsóbb kutyaszalámi a tescoban 450 Ft/rúd és gyakran nem is egy kiló

A legolcsóbb párizsinak látnó baromfi rúd 290 Ft és mindig megvan 1 kiló.

A kutyaiskola drága, a közoktatás ingyenes.

Az állatorvos drága, a közegésségügy gyereknek teljesen ingyenes.

Gyerekre van családi pótlék, kutyára nincs.

Gyerekre adnak ingyen ruhát, kutyánál még a pórázt is nekünk kell fizetni.

Gyerekre az kötelező oltás ingyenes, kutyára azért is kell fizetni, s még a féreghajtóért is.

Kutyát kötelező chippeltetni, fizetni kell érte, a gyereket nem kötelező chippeltettni.

és ez csak az ami most hirdetelen eszembe jutott, gondolom többször ennyi példa van.


"-igényel törődést de nem vészes "

De ezt a nem vészeset mindig igényi akárhányszor elvered a gyereket pedig csak néhányszor kell elverni, s akkor utána már egyáltalán nem igényel törődést, kerülni fog.


"-Mire megszabadulsz tőle már milliókat költöttél rá"

A gyereket ingyen ki lehet hozzni, s ha megunod bevágos bölcsödébe iskolába óvodába s tanitgatnod se neked kell. A kutyáért gyakran azért is fizetni kell, hogy elgyáltlán megkapd. gyereknél nemhogy ingyen is van de élvezed amit tenned kell ahhoz hogy megkapd.



szóval erősen a gyerek felé hajlik a mérleg.

2017. aug. 26. 14:04
 6/15 A kérdező kommentje:
ja igen úgy akartam írni, hogy az megtévesztő, hogy a kutyára nem kell ruha, a gyerekre meg kell, csakhogy a gyerekre ingyenes a kutyára meg igaz nem kell ruha, mert ingyen nő a szőre (bár szerintem ez se igaz mert abból lesz a szőr amit megeszik, s annyival többet eszik a gyereknék, amennyivel szőrösebb, tehát ez csak kifejezetten szőrős gyerek esetén van kompenzálva) viszont a pórázért is fizetni kell, a gyereknél meg igaz nem kapható póráz rá ingyen de arra gyakran nem is kell.
2017. aug. 26. 14:12
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha így gondolkozol, inkább kutyád legyen. Egy gyerekre fel kell készülni, meg kell érni.
2017. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
ezt gondold át, és döntsd el, hogy biztos fel akartad-e tenni ezt a kérdést ;)
2017. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a kettő kizárja egyást?
2017. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadj örökbe 2-3 cicát az állatmenhelyről. Ha lakásban tartod őket, még az állatorvosra se kell annyit költened, ugynis elég nehéz lehet bármilyen betegséget elkapniuk, ha egy tiszta házban vannak éjjel-nappal. Nem drága eltartani sem őket, tápokból nem is az agyonreklámozott, drágábbak a jó minőségűek. Nem kell minden nap sétálni vinni őket, mint egy kutyát, ráadásul a szomszédok se panaszkodhatnak rájuk, én legalábbis még nem hallottam olyanról, hogy valaki éjszaka ne tudott volna aludni a szomszéd macska nyávogásától :D Kevesebb törődést igényelnek, mint egy kutya, a nap nagy részében nem is igazán látod őket, mert elbújkálnak a titkos kis rejtekhelyeikre aludni [a mieink legalábbis :D]. Ha meghívsz magadhoz vendégségbe valakit, a kutyával ellentétben nem ugrálnak fel rá. Jó illatúak és tiszták, bár a hátrányuk, hogy elég kis sunyik, hiába tiltod meg nekik, hogy pl. felmászkáljanak a pultra vagy az étkezőasztalra, amikor nem figyelsz oda, úgyis direkt felmásznak és összejárkálják az egészet :/ Valamint nem mindig szeretik, ha ölelgeted őket, az én cicám fél percnél tovább nem bír meglenni az ölemben, mert akkor már kapálózik, hogy el akar menni :c
2017. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!