Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már valaha lelkifurdaláso...

Volt már valaha lelkifurdalásod amiatt, hogy jól élsz?

Figyelt kérdés

„Ha Európába születtél, máris jobban élsz, mint a világ 80%-a”


Ez a mondat sokszor eszembe jut (nem is tudom, hol olvastam, még az is lehet, hogy itt), és olyankor picit szomorú leszek.

Rengeteg munkánk van abban, hogy megéljünk a mindennapokban, de sokakkal ellentétben nekünk voltak lehetőségeink is.

Állandó lelkifurdalásom van amiatt, ha meghallom/látom, milyen körülmények közt is élnek emberek, illetve amiatt is, ha egy ismerősöm, barátom köteles többet dolgozni valamiért, mint én, vagy bizonyos okokból nehezebben él meg.


Van ilyen mással is? Mi okozza?


2017. aug. 28. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem lelkifurdalásom nincs emiatt, de éppen az előbb gondolkodtam el azon, hogy milyen igazságtalan az élet, egyesek dőzsölnek, sokaknak meg még élelemre sem futja.

Miért lenne lelkiismeretfurdalásunk, nem miattunk élnek mások rosszabbul, és nálunk jobban is él egy bizonyos réteg.

2017. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs lelkifurdalásom, mert Európában élek, ugyanis sztornózza, hogy Magyarországon. De mindent elkövetek, hogy még jobban éljek, és ezen sem szoktam rágódni.
2017. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom azokat, akik pl Afrikában éheznek, mert hiába dolgoznának, az állatok nem nőnek kövérre a kiszáradt legelőkön..növénytermesztésre nem igazán alkalmas az éghajlat néhány kivételtől eltekintve, de azokból sem a nép profitál. Ki is lettek zsákmányolva, rabszolgaként élnek a saját hazájukban valami gyémántbányában meg még sorolhatnám. De nekem emiatt nincs lelkiismeret furdalásom. ha lenne, akkor meg próbálnék segíteni rajtuk valamilyen módon. Te mit teszel azért, hogy jobb legyen nekik?..

Az meg hogy európán belül vannak emberek, akiknek sokkal többet kell dolgozniuk azért a pénzért amit én szinte a semmivel keresek, szintén nem az én hibám. Persze van akinek minden az ölébe hullik. De a lehetősége mindenkinek megvan a felemelkedésre. Én se gazdag családba születtem, de magamra találtam és a családom támogatott, mivel összetartóak vagyunk, így megvalósíthattam az álmaimat 23 éves koromra. Aki meg megelégszik azzal, hogy egy gyárban kidolgozza a belét apró pénzért, szintén lehetne a helyemben könnyű pénzt keresve, de nem mer kockáztatni és nem mer felelősséget vállalni. nem meri felvállalni hogy vállalkozóként nem rakják elé a munkát, hanem saját magának kell keresni a lehetőségeket, és előre gondolkodni, tervezgetni..stb. Szóval aki nem mer az nem is nyer. de a lehetősége a legszegényebb európainak is meg van. főleg amennyien cigire költik a pénzüket..nekem ne beszéljen senki szegénységről, amíg erre van pénz meg piára 23f

2017. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem azokra gondolok, akiknek van lehetősége, csak nem él vele, az megint más.

De pl egy barátnőmmel mindketten egyetemisták vagyunk, ő lassan végez, én most kezdtem. Nem tudják támogatni a szülei, ezért teljes munkaidőben dolgozik suli mellett, hogy megéljen, még én csak részmunkaidőben, mert nekem a szüleim is segítettek, ill a párommal együtt bérlünk albit, ketten könnyebb, neki is van bevétele.

Hozzám viszonyítva ő sokkal többet tett le az asztalra (már majdnem elvégezte a sulit), mint én, mégis neki kell többet dolgozni.

2017. aug. 28. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért az én szememben tiszteletet érdemel a barátnőd, nem sajnálatot. Nem kötelező mindenkinek egyetemre járnia.. ő mégis ezt választotta és mindent belead, hogy elérje amit akar. Imádom az ilyen hozzáállást. Főleg, hogy van ő, meg van a másik véglet, akit beraknak az egyetemre a gazdag szülei, de a gyerek szarik a világra, ott tengődik, nem tanul és addig rontja ott a levegőt és élősködik a szülein amíg végül át nem rugdossák és mi lesz belőle? egy diplomás gazdagpalánta, akinek fogalma sincs, mit kezdjen a diplomájával..egy rossz szakember semmi más.
2017. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Időnként ingyenélőnek érzem magam.
2017. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!