Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én örülök, ha találok...

Csak én örülök, ha találok valamit olcsón?

Figyelt kérdés

Persze, ha olyasmit, ami egyébként jó is.

Többnyire leárazásokkor vásárolok, évközben csak akkor, ha kell valami (elszakadt, tönkrement, alkalomra kell), illetve fehérneműt, mivel az évszakfüggetlen.

Kozmetikumokból is örülök, ha beválik valami olcsó vagy sajátmárkás, és pl 300Ft-ért meg tudom venni ugyanazt a minőséget, amiért korábban 3000Ft-t kellett kiadjak (volt konkrét ilyen eset).

Műszaki cuccokra konkrétan nem költök, ehhez a párom ért jobban, ha nem kaptam volna még 4 éve okostelefont, szerintem még mindig nyomógombossal járkálnék (ha egyszer tönkremegy, lehet, fogok is még). De a számítógépem pl úgy rakták nekem össze a barátaival, tehát az sem új.

Viszont a legtöbb ismerősöm teljesen más elveket vall.

Egy lány pl még csak a Zara-ba sem hajlandó betenni a lábát, mert hogy a pláza maradjon csak meg a csóróknak, ő csak magasabb árkategóriában vásárol (a Desigual és attól árban felfelé).

Illetve sokan be nem tennék a lábukat a leárazásra, holott ott is ugyanaz van, mint teljes áron, csak 1-2 hónappal idősebb maga a kolekció (meg sokszor egy nullával olcsóbb)


2017. aug. 29. 12:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve szenvedélyem az antikvár könyvek, gyakrabban vásárolok onnan, mint klasszikus könyvesboltból.
2017. aug. 29. 12:46
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is örülök. A leárazással sincs semmi bajom. Tök jó, hogy ugyanazt meg lehet kapni pl. féláron.

Márkákhoz nem ragaszkodom. Így is csinosabb vagyok sokaknál, akiknek több pénzük van. De ízlésük nem annyira :D

2017. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai pénzügyi helyzetek miatt mindenki örül ha talál valamit olcsón. Kivétel azok akik teli vannak pénzzel mert azoknak a cél, hogy minél drágább holmit vehessenek.

Szerintem nem gond, hogy antikváriumban szeretsz könyveket venni hiszen annyira drágák ma már a könyvek, hogy nehéz őket megfizetni, nem beszélve arról, hogy antikvárban egy csomó jó könyvet lehet találni ami teljesen jó állapotban van.

2017. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nemcsak a "csórók" örülnek meg az olcsóbb dolgoknak. Nem vagyok csóró, nem kell gondolkodni, hogy mit vehetek meg. De minek adjak kétszer annyit valamiért, ha feléért is megkapom?

Antikváriumot én is szeretem. Sokat olvasok. Sok mindent már csak ott találok meg. És nekem olyan jó érzés egy régi könyvet a kezemben tartani, ami még a születésem előtt került kiadásra.

2017. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én általában turkálókba, piacon vásárolok a bolti ár töredékéért. Sminkeket eurós boltból, kínaiból vásárolok: nagyon jó cuccokat lehet kifogni, csak az osszetevőkre kell figyelni.

Mikor jobban ment a szekér, akkor sem gucciba meg hasonló helyekre mentem, ugyanúgy piac és turi. Szeretek spórolni függetlenül attól hogy éppen jobban állok vagy csóró vagyok :)

2017. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fu én meg a Desigual cuccait tartom nagyrészt csicsásnak, olcsó hatásúnak. Mintha legtöbbet valami patchwork függő hobbis tervezte volna a konyhaasztalnál míg megfő az ebéd.


Én is imádom az antikváriumokat, turit is, bár oda idő kell és türelem. Telóm is más által levedlett darab. Ettől függetlenül nem nézem le, aki szereti a legújabb telókat, kütyüket megvenni. Egyedül cipőre, túracipőre költök komolyabb összeget, de azt is, ha lehet outlet, leárazás.

Rengetegen vannak így.

Viszont tesóm olyan, hogy 20ezer alatt nem vesz nadrágot, stb. Mondanom sem kell, a szüleim pénzét költi.

2017. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is örülök neki, de ol tesóm képes végigjárni az egész várost, hogy 10-20 forintomat spóroljon, ami nekem már nem tűnik normálisnak. Annyit utazik meg annyi időt tölt vele, hogy nem éri meg az a 20 forint.

Én eddig kozmetikumokon meg sminken nem mertem spórolni, szóval inkább nem is vettem meg és nem használtam semmit, mint hogy valami rosszat kenjek magamra, szóval ha van jó tipped arckrémre meg sminkre, akkor szívesen várom :D


Nekem a csoporttársaim fikázták egymást, hogy valamelyik feltett facebookra egy képet a zarás zacskóról amibe ugye berakják amit vettél és kiderült hogy ez nagyon égő, mert csak egy kis szatyor volt, tehát nem költött eleget ahhoz, hogy villoghasson :D


Hát ez van.

2017. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"egy képet a zarás zacskóról amibe ugye berakják amit vettél és kiderült hogy ez nagyon égő, mert csak egy kis szatyor volt, tehát nem költött eleget ahhoz, hogy villoghasson :D " Ez kész. :D
2017. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

PErsze, én is olcsó dolgokat veszek.


Mostani kedvenc üzlet a Chicorée, 8-10 frankért kapok olyan cuccokat, amik máshol 30-40-be kerülnek :)

2017. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7.-nek:

Nem tudom, konkrétan milyen sminkre és milyen árkategóriára gondolsz, én nagyon keveset sminkelek, emiatt a bevált márkáimat veszem.

Szempillaspirált (Astor 1390Ft) illetve korrektort (1700Ft) kb 4-6 havonta.

Arckrémből pedig most ezt használom:

[link]

(ezt külföldön vettem, de 2000Ft alá jön ki átszámítva 140ml, nem tudom, mennyit segítettem)

2017. aug. 29. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!