Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hagyják az emberek,...

Miért hagyják az emberek, hogy használati tárgyak határozzák meg az értéküket?

Figyelt kérdés

Ugye ha nem Iphone-d van, ha nem BMW-t vezetsz, ha nem a Zara-ban vásárolsz...

Tonnaszám alatt legyártott, tömeggyártásban készülő, pótolható egyentárgyak határották meg az emberi értéket egyesek szerint.

Illetve a pénz. Ha te csak ennyit tudsz elkölteni, igénytelen, szegény, senki vagy, és hasonlók.

Miért nem fogják fel soha, hogy teljesen mindegy, milyen címke van a ruhádon, ki gyártja a telefonod, és hogy mit vezetsz (bizonyos biztonsági szint felett)?

Úgysem fogja egy sem a sírba vinni a vagyonát


2017. aug. 29. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Mert azok betegek akik helyeslik azt a nézetet miszerint minden ember annyit ér amije van.

[link]

Apámnak 92 éves korában többek között azok voltak az utolsó szavai hogy Magyarország el van veszve. Sajnos most is igaza volt. Beteg agyúak társasága, beteg vezetőkkel.

2017. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez az emberek egy részére jellemző. Másokra meg nem ez jellemző, megint másokra meg az jellemző, amit a nagy költő ír:

"Semmim se volt s nem is lesz immár sosem nekem,

merengj el hát egy percre e gazdag életen; "


[link]

2017. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Zarában még egy normális ruhát nem láttam, csak kimondottan ronda, silány minőségű göncöket, némely kínaiban igényesebb ruhák vannak..szóval aki ezzel menőzik..:D Amúgy meg az embereknek egy jelentős része csak simán egyszerű faék konzumidióta, még saját stílusuk sincs, csak azt nézik, hogy mit vesz a többség és akkor ők is azt, beállnak a sorba, hogy meglegyenek a legtöbbet reklámozott státuszszimbólumok nekik is. Fókuszálj a normálisakra, akiknek nem ezek a prioritásaik, szerencsére nem mindenki ilyen.
2017. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert a világunkat egyre inkább a materialista értékrend határozza meg. (Bár egyesek szerint ez mindig is így volt, talán igazuk is van. Viszont egyre látványosabb jelenség ez jelen társadalmunkban . ) A tárgyaidnak a használati jellegén kívül van egy szimbolikus jelentése, reprezentálják a pozíciód a társadalmon belül, azaz az érdekérvényesítő képességedet, és a sikereidet. Így státusszimbólummá válhatnak bizonyos termékek, szolgáltatások amikhez tipikusan a felhalmozott vagyont és a sikert kapcsoljuk. Egy tudatosabb ember nem tulajdonít ennek nagyobb jelentőséget, mint amennyi szükséges. (pl tudom hogy nagyon szakadt ruhás ember az utcán botorkálva valószínűleg kéregetni fog tőlem, vagy tudom hogy a fekete nagy bmws öltönyös cigányok valószínűleg maffiózók ) Viszont egyesek minden mást félretéve tényleg csak a vagyoni helyzet alapján képesek felmérni és értékelni más embereket. Én őket csak konzumidiótáknak nevezném, akikkel nem érdemes beszélgetni, mert felszínesek, és értéktelenek. De az egész társadalmunkra azért túlzás lenne azt mondani, hogy ilyen.
2017. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert felszínesek. Annyira el vannak veszve legbelül, hogy inkább a külsőségekre koncentrálnak. Szerintem nem kell velük foglalkozni, mert van ennek is egy negatív véglete, az a típusú ember aki ujjal mutogat vagy magában morgolódik: hogy na már megint itt egy tömeg gyártmány aki festett szőke és még a táskája is Luis Vuitton... ezek az emberek se sokban különböznek tőlük. Sőt, rajtuk inkább egy keserű gúny, s irigység érezhető. Ne foglalkozz velük, semmi közöd hozzájuk, éld az életed és ők is éljék az övékét. Egyébként ismerek olyat is aki a Zarába vásárol és teljesen normális, egyszerűen csak szereti a szép cuccokat. Én is bemegyek simán ilyen helyekre ha megtetszik valami, nyilván irreális áron nem veszem meg, de pl egy adidas cipőnek nem sajnálom az árát mert a deichmannosok vagy kínaiak (egyébként ugyanaz a kettő és az árak között sincs nagy különbség) fél évig bírják és kicsit sem kényelmesek.
2017. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani hogy a szegények mindig arra törekednek hogy sok használati tárgyuk legyen és mindig a legújabb divatból. Míg a gazdagok olyanra "költenek" ami pénzt hoz.

Egyesek pont azért kérkednek a vagyonukkal mert látják hogy mások utol akarják őket érni. Így aztán kocsira, terepjáróra, legdrágább okosmobilra gyűjtenek és nem befektetik. Vagy uzsorahitelre kacsalábon forgó házat építenek. Közben talán meg sem fordul a fejükben hogy az igazi szegénység az amikor másnak keresik a pénzt.

2017. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit várunk abban az országban, ahol az egyik fő vezető kijelenti, hogy "akinek nincs semmije, az annyit is ér"?

Egyébként ez nem mindenkire jellemző. Rossz körökben mozogsz, keress egy normális társaságot. Mifelénk pl senkit nem érdekel, hogy valaki a Zarában, Bershkában vagy a kínaiban vásárol (egyébként néhány kínai cuccom tartósabb volt, mint a bershkás 😂😂) és azt sem tartjuk cikinek, ha valaki tömegközlekedéssel jár vagy régebbi mobilja van. Nekem a mostani 3 éves, az előtte levőt majdnem 7 évig használtam, mert feleslegesnek tartom évente lecserélni, ha egyszer semmi baja.

2017. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mert sehol nem tanítják nekik mi értékes valójában,sokszor csak annyit mondanak, majd rá jössz, de nem fog rájönni évekig, ahoz sok pofon kell az élettől.
2017. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz. A svábok, akik mélységesen értelmesek és jó lelkűek, sose használnak tárgyként engem. Sőt, ők -hovatovább- tökéletesek.
2017. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látszik hogy az első válaszolónak teljesen igaza van mert a sok betegagyú fаsz leszavazta a válaszát
2017. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!