Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy növelhetném az önbizalmamat?

Hogy növelhetném az önbizalmamat?

Figyelt kérdés

Sokkal magabiztosabb és határozottabb szeretnék lenni.

Hogy tudom ezeket elérni?

Sportolok (futok, sokat bringázok és konditerembe járok), vitorlázó repülök (ebben vagyok csak határozott és magabiztos-meg a többi szakmai dologban). Sokat tanulok, sok mindent tudok.

Az a baj, ha már egy idegen hozzám szól vagy nekem kell hozzá szólnom, akkor már nem vagy annyira magabiztos és határozott. Mit tudok ezzel kezdeni?



2017. szept. 5. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha azoktól a sportoktól nem jön meg az önbizalmad amiket csinálsz, akkor próbálkozz valamilyen küzdősporttal.
2017. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem a sport a lényeg hanem a gyakorlás.

Próbálj minél többször olyan szituációba keveredni, amiben pl idegenekkel kell beszélgetni. Kezdetnek az is jó ha a saját társaságoddal vagy. Minél többet vagy velük, annál gyorsabban mutathatnak be új embernek stb. Hozzátok vetődik valaki bárhogy..

Eleinte biztos nem megy könnyen, de minél többször kerülsz ilyen társalgásokba, annál inkább lazulsz és nem agyalsz már, nem leszel határozatlan.


Manapság minden második embernek van valamilyen szociális fóbiája. Ami nem betegség. És bizony lehet rajta alakítani. Én pl telefonban nem vagyok határozott. De minél többször telefonálok, annál jobb.

2017. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem túl keveset foglalkozol az emberekkel, és nehezen ismered ki magad. Próbàlj meg minél többet baràtkozni, és egy kicsi idö múlva menni fog.
2018. jan. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!