Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önértékelési, életvezetési...

Önértékelési, életvezetési problémákra tudnátok jó szakembert ajánlani Pesten (tapasztalat alapján)?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit untatni az élettörténetemmel. Csak nagyjából fölvázolnám a helyzetemet: 27 éves fiú vagyok, aki úgy érzi hogy megfeneklett az élete. Benne vagyok egy olyan nyomorúságos élethelyzetben, amiből nem találok kiutat. Barátaim nincsenek, akikre tudnék támaszkodni. Mivel sajnálatos módon a családommal élek (mivel nem keresek annyit hogy el tudjak költözni otthonról) ez csak elmélyíti a problémákat. Lévén hogy a családom hihetetlenül utálatos, aljas, számító, gátlástalan és rosszindulatú. Sajnos én már gyerekkorom óta a negatív befolyásuk alatt állok. Szerintük „egy hülye, értéktelen, tehetségtelen, gyenge, semmirekellő féreg vagyok, aki soha nem fogja semmire vinni az életben”. Annyiszor hallottam ezt az idők folyamán, hogy tényleg elhittem magamról. Emiatt én is egy gusztustalan, tehetségtelen, életképtelen féregnek tekintem magamat, akinek úgyse jön össze soha semmi. Megutáltam magamat, rászoktam a piára és átmentem passzív rezisztenciába. Magyarul úgy állok hozzá az élethez, ahogy esik úgy koppan. Nem motivál semmi, a rengeteg negatív tapasztalat miatt az életet gyötrelmesnek, kilátástalannak és szenvedéssel telinek látom, amiben egy magamfajta soha nem lelheti meg a boldogságát. Közben állandóan az öngyilkosságon filózok. Gyakoriak az öngyilkossági kísérletek is. Csupán azért nem tudtam sikeres öngyilkosságot végrehajtani idáig, mert legbelül igazából nem halálra vágyom, hanem egy normális életre.


Szeretnék kikerülni ebből az átkozott mederből. De úgy érzem hogy egyedül nincs hozzá elég erőm, ezért segítség kéne. Ezért lennék borzasztó hálás, ha valaki tudna (nem valamilyen homeopátiás kuruzslót, hanem) hivatásos, MEGBÍZHATÓ szakembert ajánlani, aki mondjuk tudna is segíteni.

Sajnos idáig nincsenek túl jó tapasztalataim. Lévén hogy a „gyógyszeres kezelés” nem volt túl hatásos, a többieknek pedig inkább a pénz számított, mint az hogy segítsenek, ezért túl sok bizalmam sincs már. De azért még reménykedek, hátha akad segítőkész ember is, aki segítene mondjuk visszaszerezni az önbecsülésemet.


Ebben kéne a segítség, amiért őszintén hálás lennék!


2017. szept. 7. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kuruzslóra van pénzed, szerintem inkább arra is legyen, hogy elköltözz. Keress társakat, szobát bérelsz, ilyesmi, esetleg úgy, hogy a családnak sem mondod meg, hol laksz. Nem lesz tökéletes és nehéz lesz amíg megszokod, de legalább önálló leszel. Onnantól talán megtanulod, hogy a magad ura vagy. Ha valami szar akkor változtass rajta olyan módon ahogyan tudsz, más nem tudja helyetted megtenni.
2017. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus meg tud segíteni bármilyen rossz helyzetben. Isten szeret!

Ha hiszel Jézus Krisztusban, örök életed van!

2023. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!