Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez beteges? Hogy fogadjam el...

Ez beteges? Hogy fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

Régóta szerettem volna ezt itt megkérdezni, hátha tud valaki segíteni.


Kezdjük azzal, hogy nagyon hiú vagyok; festem magam (Nem nagyon), amikor lehet tükörbe nézek stb. Sokszor látom magam szépnek, és meg is kapom a pozitív visszajelzéseket.


Viszont sokszor nagyon ronda vagyok. Egyszerűen megcsúnyulok. Nem tudom mitől változik meg az arcom, mert ugyanúgy festem magam ki, alszom eleget, iszom elég vizet is, de egyszerűen ronda leszek.


És itt kezdődnek a problémák. Ilyenkor mindenkit gyűlölök, egész egyszerűen nem tudok pozitívan gondolkodni, mindent sötéten látok. Ha elmegy mellettem egy férfi és rám se néz, legszivesebben felrobbannék a haragtól, és az van a fejemben, hogyha most nem a ,,ronda napiaim" lennének, akkor bezzeg utánam fordulna, ahogy akkor szoktak a férfiak mikor normálisan nézek ki.


Ilyenkor mikor tükörbe nézek és meglátom a fejem, elkap a sirógörcs, nehezen veszek levegőt, sokszor belemarok a bőrömbe tehetetlenségemben, hogy ilyen ronda vagyok.


Van barátom, aki akkor is gyönyörűnek tart, mikor én hányok a tükörképemtől. Ő ezekről semmit nem tud.


Próbálom magamban azt realizálni, hogy nem lehetünk mindig tökéletesek, nem tetszhetünk mindenkinek, és a legfontosabbat; ha Neki tetszem, más nem számít. De nem megy.


A ,,normális napokon" minden rendben, vidám vagyok, pozitív, energikus, segítőkész, de amikor nem tetszik, amit a tükörben latok, és ugyanezt látom az embereken, mindennek az ellentéte lesz.


Tisztában vagyok vele, hogy az ember akkor érzi jól magát, ha elégedett magával, de félek, hogy ez részemről beteges.


Még annyi, hogy alsóban a fiuk csúfoltak, hogy csúnya vagyok, volt, hogy el is takarták a szemüket, hogy ne kelljen rám nézniük. Valahol belül egy kicsit őket is hibáztatom mindezért.


Nem vagyok tinilány, mielőtt valaki ezt hinné, a húszas éveim elején járok.


Köszönöm, hogy elolvastad. Köszönöm előre is a válaszokat.



2017. szept. 10. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem önértékelési zavar /probléma. Pszichológus kell ,ha már a környezeted véleménye nem számít. De nem vagyok hozzáértő ,csak szerintem.
2017. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez valamennyire normális. Csak gondolj bele, nem egyhangúan éled az életedet, vannak hullámvölgyek és hullámhegyek mindenben. Csak ülj ki egy tó partjára, ugyanazt a tavat különböző időszakokban teljesen másnak fogod látni. Ugyanez van saját magaddal és nagyjából mindennel.

Miután a barátod megerősített benne, hogy egyébként nincs negatív változás, minden a fejedben dől el.

És kérdés, hogy milyen sűrűn fordulnak ezek elő veled. Csak mert néha ezek teljesen normálisan is jelentkezhetnek, ha már nem szekálnak. Csak ne akard instant elmulasztani ezt az állapotot, annál könnyebb visszazuhanni. Ahogy jött, szépen el is megy. Néha megesik. Tényleg csak attól függ, hogy ez baj-e, hogy milyen sűrűn.

2017. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak hasonló érzéseim, bár nem ennyire drámaiak. Én ilyenkor arra szoktam gondolni, hogy ilyen viselkedéssel csak fárasztanék másokat:)) mert gyakran a legrondább és legtökéletlenebb is jól érzik magukat, nem zavarja õket ha nem szépek. A leírásod alapján biztos nem vagy annyira ronda, viszont attention-seeker vagy, és a gondolkodásoddal van a baj. Ne érts félre, nem azért van baj a gondolkodásoddal, mert azt hiszed ronda vagy.. hanem azért, mert túl nagy jelentõséget tulajdonítassz ennek a "problémának". Én gyakran arra gondolok, ha valaki elmegy mellettem az urcán akkor sok mindenre gondol: pl. kifizette-e aznap a számlát, megetette-e otthon a kiskutyát, esetleg a feleségére/barátnõjére gondol, vagy a politikai helyzetre, esetleg a kedvenc irodalmi mūvére. Csak nagyon unatkozó embereknek van idejük arra, hogy mások külsejét kritizálják.. Tehát a *reality* itt sok normális esetben az, hogy sok embernek nincs és nem is kell véleménye legyen a külsõdrõl, mert ez nem *first world problem* senkinek és neked se kellene az legyen:D
2017. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon buták lehettek az alsós fiúk, azt sajnálom:( Engem is csùfoltak kiskoromban, és volt amikor vissza szóltam, de alapjaiban ilyenkor azt kezdtem el gondolni, hogy mások sem szépek, talán ez emeli fel az önbizalmam:))

Nekem az jutott eszembe a kérdésrõl, hogy vannak akiknek a hiúság és hiú kisugárzás nem jön be. Nem tudom milyen lehet a természeted, vagy milyen lehettél kiskorodban, de a szépség nyílván nem csak a fizikumról szól, ha érzik rajtad hogy hiú vagy, az kelthet egy negatív benyomást rólad.

Pl. nekem sokszor mondták közeli hozzátartozók, barátok, hogy szép arcom van. De aztán azt is megkaptam, hogy flegma, undok arckifejezésem/kisugárzásom szokott lenni, ami valójában bármilyen szép arcot megrondíthat. Mondták kisebb koromba, hogy mosolyogjak, meg ilyeneket. Nekem ez maradt meg "tanulságnak" arra a kérdésre, hogy miért látnak rondának

2017. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!