Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják mindig azt az...

Miért mondják mindig azt az idős emberek hogy hideg szobában jo aludni?

Figyelt kérdés
az edesanyam szulei az en nagy szuleim is mindig hideg szobaban aludtak, meg telen is futve volt a ház kivéve a háloszoba ahol aludtak és meg be is csuktak az ajtot hogy veletlenul se menjen be oda a meleg, kalyhaval futottek, ez miert jo szerintetek?? mondjuk telen a nagy hidegben milyen lehet egy futetlen szobaban aludni??? en lehet reggelre fel se ebrednek.

2017. szept. 15. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Mert valóban igaz, hogy hűvösben jobb aludni. Kb 15-20 fok között a normális. Én nem nyitom ki télen az ablakot, de ha 13-15 fok van kint, akkor bukóra igen, nem hűl le annyira a szoba, de nagyon kellemes.
2017. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire hidegben.

Volt alkalmam anyagi okokból fűtetlen lakásban telelni, hát, nem kívánom senkinek. Mondjuk nem volt még csak meleg ruhám meg ágyneműm se, így pólóban, zokniban meg egy durva pokrócba bugyolálva aludtam, hát, sokszor ébredtem arra, hogy meg akarok fagyni.


Egyébként tényleg jobb nem felfűteni a hálószobát alvás előtt, túl melegben nem jó aludni (a nappali hőersékleténél valamivel hűvösebb ajánlott. Most a nappalinkban 24 fok van, a hálóban kb 18-20 lehet)

2017. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy van, sokkal jobban lehet aludni , pihenni egy hűvös szobába mint a melegben.

Próbáld ki, és rájössz hogy 6-7 óra elég abban a hűvösben pihenni, aludni és teljesen kipihenten ébred az ember.

2017. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Mert kellemesebb 18-20 fokban aludni, mint 30-ban.

Én télen a hálószobában nem szoktam fűteni sose, mert nem bírok melegben aludni, mindig felébredek :D

2017. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, az idei nyár mondhatjuk melegebb volt az átlagnál.Jobban vagy rosszabbul aludtál mint télen? Én szenvedek nyáron éjjelente. Sajnos a légkondi az ágy fölött van (nem volt máshol hely) s csak addig megy míg le nem fekszünk.
2017. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok, szóval nem éppen idős, de hideg szobában isteni aludni. Nyáron én állandóan csak forgolódok meg pár óránként felkelek. Egyáltalán nem kellemes.
2017. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt is mondják, hogy: "Bezzeg az én időmben..." :D


Amúgy tényleg hideg szobában a legjobb aludni. Ott legalább izzadás nélkül lehet takaróval aludni. :)

2017. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!