Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lényegében mi értelme emberekk...

Lényegében mi értelme emberekkel beszélni?

Figyelt kérdés

annyira feleslegesnek és unalmasnak tűnnek az emberi kapcsolatok, hogy már az érdeklődés látszatát sem próbálom fenntartani.

egyszerűen már semmi motivációm megszólalni, meghallgatni másokat. nagyon-nagyon kevés emberrel állok szóba (kb 1-2), de velük sem ápolok komoly és mély kapcsolatot, nagyon gyakran már ők is idegesítenek.

eddig legalább volt egy minimális motivációm, mert néha mikor történt velem valami különleges akkor éreztem a hiányát annak hogy ezt valakinek elmondjam de mintha sikerült volna megölnöm ezt a dolgot.


idegesít mindennemű kérdés/érdeklődés, facebookon az elmúlt pár napban több száz ismerősömet tiltottam le és igazából magamat is töröltem volna, de sulis dolgok miatt csak hátrányom lenne belőle.


2017. szept. 20. 17:31
 1/9 A kérdező kommentje:
18 vagyok
2017. szept. 20. 17:31
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha sokáig nem kommunikálsz másokkal, tönkremész mentálisan. Ez tény. Csak nem találtál olyan embereket, akikkel szívesen beszélhetnél, de ha majd találsz, akkor hülyeségnek fogod tartani, hogy valaha is a remeteséget fontolgattad.
2017. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Az előzővel egyet értek. És alapjába véve veled is. Szerintem is felesleges a jópofizás és én is utálom. A legtöbbször nem vezet sehova, de olyan is van, hogy így ismered meg a barátaidat. Utána már nem kell jópofiznod, ha már barátok lettetek :)


A fb-kal is egyet értek. Nekem gimiben nem volt egyáltalán, de már ott is sok mindenből kimatadtam emiatt, így muszáj volt egyetemre csinálni fiókot. De a like-olásban, posztolgatásban én sem veszek részt. Ismerősöm is vagy 40 van össz-vissz.

2017. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Én is éreztem így egy jó darabig... Semmi kedvem nem volt a többi emberhez. Olyan felszinesnek, erőltetettnek és kiszámíthatónak tűntek a beszélgetések, hogy teljesen elment a kedvem az egésztől.

Sokkal könnyebb lenne, ha mindenki kertelés nélkül elmondaná, amit gondol.. (Bár neked nem hiszem, hogy ez lesz a gond forrása.)

A kérdésedre válaszolva pedig: (személyes v.)

Elég filózós vagyok, de néha még meg tud azért nevettetni az emberi hülyeség. :) Meg aztán néha jó lenne azért megbeszélni valakivel a fejemben kattogó gondolatokat és megpróbálni más szemszögből tekinteni a világra. (+Érdekesnek találom az emberek reakcióit bizonyos dolgokra, hisz nincs két ugyanolyan személy a Földön. Ilyenkor mindig elgondolkozok azon, min lehet az oka annak, hogy így vagy úgy válaszolt a kérdésemre.)

2017. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem mèsz tönkre valahol hihető. Valami kizökkentett a társadalomból. Ez lehet átok, lehet lehetősèg. Felfogás kèrdèse.
2017. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha csak hülyékkel beszélgetsz, akkor nagyon feleslegesnek tűnhet. De ha olyanokkal, akik hozzá tudnak adni a személyiségedhez, elgondolkodtatnak, segítenek máshogy látni a világot, akkor nagyon is sok értelme van.


Az a baj, nagyon ráfókuszáltál arra hogy milyen rossz is beszélgetni, "nincs az amit te akarsz", ez miatt már egyre jobban csak a hibát látod abban amiket mások írnak.

2017. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez valóban egy jó kérdés:

Ha nincs az embernek oka, célja, csak azért beszélget, hogy "Milyen szép az idő.", válasz: "Ja", akkor tök fölösleg szerintem is. Ezért beszélek keveset:).

2017. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értlek.

Az emberi játszmák c. Jung Carl.

- Lehet ma eső lesz?

(Valójában, az mondja, szia, hogy vagy?)


Ha most nincs kedved az emberekhez, Olvasd el a száz év magány c.

Az elmagányosodás veszélyeiről szól. Elképesztő történet.

2017. szept. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Köszi a könyvajánlót..:)
2017. szept. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!