Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy patikus csajt letegezhetek?

Egy patikus csajt letegezhetek?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem egy fűrészpálma készítményt egy patikából, ahol a csaj velem egy idős lehetett (kb. 22-24 éves). Én pedig "Jó napot kívánok"-al köszöntem és szinte éreztem, hogy eléggé erőltetett volt, hiszen a csaj sem volt annyira citromba harapott személyiség. Csak azért köszöntem így, mert anyám szerint hivatalos helyen - és főleg, mert vszeg diplomás csaj - nem illik tegezni. Pedig az sem biztos, hogy diplomája volt és akkor is... Miért kell egy velem egy idős csajt lemagázni, amikor egy terméket vásárolok? Oké, a bank az teljesen más közeg (ezt szokták példának felhozni), mert ott tényleg komoly dolgokat intéz az ember. Ritkán vásárolok ilyen helyeken, szóval gőzöm sincs mi a protokoll.

2017. szept. 20. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod, legfeljebb magázva válaszol.
2017. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a patikus lány nagyon kedves, fiatal, szép, és előre köszön mikdig sziával, én is "lesziázom", és mosolyog mindig, nem kéri ki magának. De a 23 éves tanárnéni meg elvárja, hogy magázzuk.Szóval szerintem emberfüggő, próbáld meg, ha fintorog, legközelebb magázod. 18/L
2017. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Na jó, inkább nem írom ide a válaszomat, hanem kiírok egy kérdést. Engem baromira bosszant, hogy bárhol letegeznek.
2017. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bensdorp ***** válasza:
68%
Képzettségtől és kortól függetlenül bármilyen ismeretlen felnőttet illetlenség letegezni. A gyógyszertár pedig egy komoly közeg, egészségügyi intézmény, ahol kényes témák merülnek fel az ember szervezetét illetően - ilyen helyen kifejezetten furcsává válhat a bizalmaskodó hangnem. Én párhuzamnak az orvosi rendelőt hoznám, mivel a feladatköröket illetően az hasonlít rá legjobban. Az orvost és az asszisztensét letegeznéd? Ha nem, akkor a gyógyszerészt és az ő asszisztenseiket se!
2017. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4: Oké, de az orvosi rendelőkben jó magyar szokás szerint fagyos szokott lenni a levegő, rosszabb esetben egy flegma, nagyképű p***a fogad, aki már köszönéskor húzza a száját. Persze, hogy megszeppenve magázni kezd az ember. De amikor a patikában a mosolygós, kis pici csajszika - aki simán a barátnőm lehetne - várja, hogy odamenjek és csak egy vény nélkül kapható löttyöt akarok venni, akkor mégis mi a fenének kell magázódnom? Szerintem orvosi rendelő és patika között van különbség. Előbbi esetben valami problémával mész egy hivatalos, nagyon tanult személyhez, utóbbi esetben meg "csak" vásárolsz annyi különbséggel, hogy nem kólát, hanem műkönnyet vagy fejfájás csillapítót veszel. Vagy te a drogériában is lemagázod a babaarcú kis barna huszonéves kiscsajt? Mert a két hely nem sokban különbözik és a pultnál simán ülhet egy bölcsész/marketing diplomás csaj.
2017. szept. 22. 14:08
 6/6 bensdorp ***** válasza:
76%

Igen, én mindenhol magázódom, ahová nem járok hetente, és nem tegeződtünk már le a gyakori találkozások miatt, ugyanis akiről nem tudok semmit, azt nem illik és feleslegesen bizalmaskodó tegezni. Jobban ki lehet fejezni a tiszteletet magázódással. A mosolygós fiatal orvost is magázom, nem csak a komor időset, mert úgy illik, úgy szép. A kor pedig - ismétlem - számomra nem számít. Nagyon rosszul eshet például egy babaarcú 38 évesnek, ha letegezik, mert olyan kis aranyosnak néz ki, mintha még mindig gyerek lenne - és ezt nap mint nap szemébe vágják a magát érett, vonzó nőnek érezni kívánó, akár gyerekeket nevelő nőnek.

A gyógyszerészek feladatkörét pedig látom, kevéssé ismered. A vény nélkül kapható készítmények kiadásakor is rendkívül fontos a hozzáadott információ, a gyógszerbiztonsági kérdések feltétele, a tudakozódás, az állapotfelmérés, személyre szabás, betegoktatás, esetleges orvoshoz irányítás. Itt is egészségügyi problémával fordulsz egy ugyanazt az orvosi egyetemet végzett, nagyon tanult személyhez, gyógyszerészdoktorhoz (bár sok esetben csak az asszisztenseivel találkozol, ő pedig hátulról fülel, és várja a nagyobb lexikális tudást igénylő kérdések felmerülését) - még ha azt a problémát nem is mondod ki kezdetben, csak ő azt kipuhatolózza hivatalból. Ha pedig már szóba hoztad a fájdalomcsillapítókat: számtalan betg nem kaphatja egyiket-másikat ilyen-olyan társbetegség / állapot / együtt szedett gyógyszer miatt - ezt mind körül kell járni a legegyszerűbbnek tűnő esetekben is. És nem tudom, melyik pultra gondoltál, de ha a paika tárájára, akkor ott a képesítések a következők lehetnek: gyógyszerészdoktor esetén min. 5 év orvosi egyetem / asszisztens esetén min. 2 év OKJ-képzés. De ezek alsó hangon.

2017. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!