Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sok aszkorbin savtól tényleg...

Sok aszkorbin savtól tényleg lehet vesekövem? Gyerekkorom óta szedem. Sosem voltam beteg, de a patikus szerint ha még nincs, akkor majd tuti lesz. Azonban én mindig szerettem az ízét, és sokat ittam mindig belőle.18f

Figyelt kérdés
volt hogy sokkal többet vittem be egy nap mint maga szentgyörgyi albert, olyan 20 grammot is.
2017. márc. 14. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy mennyiségtől simán lehet. A 20 grammot én nem tartom túl valószínűnek, az brutális mennyiség egy napra.
2017. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vízben jól oldódik, tehát gyanús, hogy nem okoz követ. De ha ennyire foglalkoztat, ugorj be a háziorvosodhoz és kérdezd meg tőle.
2017. márc. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség. C-vitamintól nem lesz veseköved. Napi 20 gramm akkor simán jó, ha úgy érzed, hogy kezdenél megbetegedni; én napi 10 g-ot szoktam szedni, soha sincs semmi bajom. Vesekövet azért találták ki, hogy nehogy "sok" C-vitamint akarjon az ember szedni, és a végén még egészséges legyen.
2017. márc. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják az orvosok, hogy extrém mennyiségtől elvileg veseköved lehet, de én még nem hallottam olyan esetről, hogy valakinek emiatt lett volna.
2017. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Mindent túl lehet adagolni, a vizet is, mégsem tolják folyton az ember arcába azt, hogy a víz halálos, vagy hogy egészségkárosodást okozhat.
2017. márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlamos vagy ra, akkor siman lehet koved tole.


Sok ertelme nincs ennyi C vitaminnak.

2017. márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"de én még nem hallottam olyan esetről, hogy valakinek emiatt lett volna."


Senki sem fogja neked bebizonyitani hogy a ko most eppen a C-Vitamintol van, mert ezer oka lehet, a magas c-vitaminfogyasztas az egyik tipikus kockazati tenyezo.


Az viszont teny hogy nekem az elso vesekovem egy hosszabb c-vitamin kura utan jelentkezett.

2017. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szamo77db ***** válasza:
Én pedig úgy tudom, hogy a sok aszkorbinsav vesekőre hajlamosít. Csak óvatosan vele.
2017. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, hogy inkább oldja a kalcium-bázisú veseköveket.
2019. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!