Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék erről leszokni?

Hogy tudnék erről leszokni?

Figyelt kérdés

Vagdosom magam, de nem depresszióból kezdtem el ezt az egészet, viszont mostanában ha magam alatt vagyok akkor is felsértem a bőrömet. Próbálom magamat tűrtőztetni, de egyszerűen nem megy. Ez számomra olyan mint a drog, csak ekörül forognak a gondolataim, és egyre többet és többet akarok. A lábamat vagdosom, hogy iskolában ne legyen feltűnő. Hetente szoktam csinálni, de hét végére már nagyon szenvedek az elvonástól.

Próbáltam pótcselekvésekkel elűzni a gondolataimat a vagdosásról, minden másodpercemet beosztottam, hogy ne legyen egy szabad pillanatom se de hiába, csak a vagdosásra tudok gondolni.

15/L



2017. szept. 23. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdj el pl. gitározni, vagy valami hasonlót, ami mindkét kezedet lefoglalja, és amit sokat kell gyakorolni, és még élvezed is.
2017. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én inkább azt kérdezném hogy mi fáj ennyire neked hogy ebbe menekülsz? Ha őszintén magadtól megkérdeznéd hogy, miért van ez? Akkor tuti lenne rá válaszod. Ha leszoksz a vagdosásról akkor keresel valami mást, de ez így nem jó. Ha úgy érzed hogy valami teljesen lehúz lelkileg, akkor inkább old meg magát a problémát. És akkor nem lessz ez.
2017. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 4dim válasza:

Vagdosom magam, de nem depresszióból kezdtem el ezt az egészet, viszont mostanában ha magam alatt vagyok akkor is felsértem a bőrömet. Próbálom magamat tűrtőztetni, de egyszerűen nem megy. Ez számomra olyan mint a drog, csak ekörül forognak a gondolataim, és egyre többet és többet akarok. A lábamat vagdosom, hogy iskolában ne legyen feltűnő. Hetente szoktam csinálni, de hét végére már nagyon szenvedek az elvonástól.


Próbáltam pótcselekvésekkel elűzni a gondolataimat a vagdosásról, minden másodpercemet beosztottam, hogy ne legyen egy szabad pillanatom se de hiába, csak a vagdosásra tudok gondolni.

_-_-_-_-_-__-_-_-_-_-_-


Ezt akár én is írhattam volna. Kényszer cselekvés is lehetne a neve. Én 15 éve próbálom abbahagyni. De sajnos még velem van. Sok szakkönyv sok egyéni terápia sok csoportterápia sok gyógyszer kihozta az okát. Már pontosan tudok róla mindent. Könyvet is írtam a szenvedéseimről. A feltárt problémák megismerése amelyek a bajt hizlalták segített jobban lenni, de a folytonos örökös takarítás ma is megvan. Az okozó probléma felkutatása magában nem hoz változást. Ha sikerül az okot felfedni és kiiktatni utána új cselekvési útvonalak kidolgozása és alapos bevésése szükséges. Hosszú nehéz folyamat. És visszaesés is lehet. Kicsi is nagy is.

Nekem próbálkozás van, változás, eredmény nincs.

2021. febr. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!