Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sosem irigyeltél még senkit?...

Sosem irigyeltél még senkit? Hogy csinálod?

Figyelt kérdés

Alapjáraton elégedett vagyok az életemmel, kihoztam belőle a maximumot a kiindulási állapothoz képest.

Igyekszem úgy élni a mindennapokat, hogy örülök, hogy egészséges vagyok, süt a nap, van hol laknom, van mit ennem, van munkám, mennyivel rosszabb is lehetne.

Viszont ha meglátom, hogy valakinek mennyivel jobb, mondjuk pont abban a dologban ért el sikereket, ami nekem nem megy olyan jól, vagy nem volt rá lehetőségem (legyen ez tanulás, sport vagy hobbi), vagy bármi ráfordítás nélkül gyönyörű, vagy van pénze olyan helyekre utazni, ahová nekem sose lesz, ilyenkor egy másodpercre elfog az irigység, hogy lennék a helyében. De komplett életet nem cserélnék senkivel. Külsőt se.


Viszont itt az oldalon rengetegen írják, ők sosem irigyelnek senkit, hogy fordulhat meg ilyen mások fejében.


Hogy csináljátok?


2017. szept. 30. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem alapvető emberi tulajdonság a "de jó lenne ha nekem is ilyen lenne" és hasonló érzések. Ez mindenkiben benne van, szerintem hazudik aki azt mondja, hogy nem. Egész egyszerűen csak eltudom engedni az érzést, mert elégedett vagyok az életemmel alapvetően. Azt gondolom akkor van gáz, ha valaki ezen emészti magát és "ha nekem sz*r, dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitással rendelkezik.
2017. szept. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapvető irigység mindenkiben van. Ez természetes. Mindenki elgondolkozik néha legalább 1-1 pillanatra hogy de jó a másiknak. Ezzel semmi probléma nincs, míg nem erről szól valakinek az élete és túlzásba nem esik.
2017. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert nem szeretem magam belülről rágni, magamat inzultálni, hová vezetne az az út. Rosszkedv, befordilás, depi,vagdosás, ls a fene tudja hova még... öngyi.
2017. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Én őszintén mondom, hogy az irigység teljesen hiányzik belőlem.

Ez valószínűleg azért van, mert rettenetesen szélsőségesen nonkonformista ember vagyok, nem hogy meg sem fordul a fejemben, hogy úgy éljek, mint bárki más, hanem egyenesen direkt szembemegyek ezzel. Így aztán nincs mire irigykednem, mert ami az emberek 99,99%-a számára vonzó és/vagy értékes, én azt lenézem és megvetem.

2017. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!