Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a teendő ha a szülő minden...

Mi a teendő ha a szülő minden mozdulatodba beleköt és ha nem azt csinálod amit ő akar, akkor ordítozik és nem hajlandó megérteni téged, mert meg van győződve hogy azt kell csinálj amit mond, mert ő a szülő!?

Figyelt kérdés
szülők, vita

2015. ápr. 11. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor lehiggadtak a kedélyek, beszélj vele erről, hogy ez neked rosszul esik. Próbáld megfogalmazni (előbb csak saját magadnak) minek örülnél, milyen legyen veled (lehetőleg állító formában, tehát került azt, hogy "ne"...). A saját önállóságodat neked kell kiharcolnod, más is átesik hasonlón ebben a korban. A szülők néha nehezen fogadják el, hogy a gyerekük már nem olyan kicsi, lassan felnő.
2015. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Otthagyod. Neked nem kell magyaráznom, miért jobb, ő meg majd elgondolkodik, hogy mit hogyan kellett volna. Gyereket nem úgy kell vállalni, hogy ha nekem problémám lesz, akkor majd amíg megoldom, felnő magától is, hanem foglalkozni kell vele a problémák mellett is. Ha meg ilyen felelőtlen, nem kell gyereket vállalni
2015. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Korod? Nemed?
2015. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem ártana tudni mi az, amit ő szeretne hogy csinálj, te meg nem. Ha ez a tanulás meg némi házimunka, hogy ne szívj vicces cigit és ne aludjon nálad a két napja megismert alkalmi partnered, vagy miért nem tarthatsz otthon leopárdot.. ezek igenis olyan dolgok, amik miatt jogosan ordít és ha magadtól nem érted, akkor nem kell elmagyaráznia, bőven elég érv az, hogy "azért mert az anyád/apád vagyok". Ha kevésbé kamaszos, tényleg komoly dolgokról van szó, akkor az lenne a legjobb, ha valaki más felnőtt segítségét kérnéd. Biztosan van valaki a családban, akivel tudsz normálisan beszélni és az anyukád is hallgat rá.
2015. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
28 vagyok és 5 éve költöztünk a párommal az ország másik végébe. Itt dolgozunk és boldogan élünk, de állandóan le vagyunk tolva hogy nem megyünk elégszer haza, a párom miatt hagytam ott a családot, ha veszünk valamit azt minek vettük, ha csinálunk valamit azt minek és még a nyaralásba is bele akarnak szólni, hogy minek megyünk oda ahová. Szerintük mivel messze vagyok nem számíthatnak rám és már egyre kevésbé tartozok a családhoz. Nem működik az se hogy ha lehiggadnak megbeszéljük. Egyszerűen nem érdekli őket más csak hogy őt mit akarnak. És sokszor fél infókból kombinálnak pl. egy facebook fényképből kikombinálták hogy voltunk a pároméknál de hozzájuk nem mentünk haza és le lettünk ordítva, nem lehetett velük ember módjára beszélni. Soha nem kértek még bocsánatot pedig a páromat folyamatosan megbántják. Ha elmondom hogy mivel bántottak meg még ők kérnek számon hogy miért nem tetszett ez nekünk... szóval egy vicc. Már most ott tartok hogy egy kiadós ordítozás után ráraktam a telefont és eldöntöttem nem keresem, hátha elgondolkodik... de eddig semmi :-(
2015. ápr. 11. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy kamasz vagy. De így is áll minden sor, amit írtam. Az önállóságodat még küzdötted ki. Már nem tartozol nekik elszámolással, új családot alapítottál, elköltöztél, nem függsz tőlük anyagilag, felnőtt ember vagy, de még sem viselkedsz úgy, ők sem veled. Egész egyszerűen állítsd őket kész tények elé, ne engedj teret annak, hogy beleszóljanak a dolgaitokba. Ne reagálj rá, ne magyarázkodj, ti így és így csináljátok és kész. Persze jelezd, hogy tiszteled őket, de legyél nagyon határozott és húzz egy határt. Ilyen alapon majd még abba is beleszólnak mire költsd a nyugdíjadat. Ráadásul a kapcsolatodnak sem tesz ez jót.
2015. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!