Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek gyerekként sem voltak céljai és elképzelései az életben és felnőttként sincsenek?

Figyelt kérdés
24 évesen végiggondoltam az eddigi életemet és rájöttem, hogy engem igazából soha semmi nem foglalkoztatott igazán, sosem voltak céljaim amiért akartam tenni és küzdeni. A legnagyobb szórakozásom a számítógépezés volt (most is az lenne, ha lenne pénzem új gépre). Sosem voltak olyan vágyaim, mint más gyereknek, hogy majd felnőttként orvos/tanár/biológus/rendőr stb. leszek. Jelenleg informatikai területen tanulok felsőoktatásban (megszámolni sem tudom már hány éve), de ebben sincs semmi elképzelésem. Csak tanulok ameddig tudok és egyáltalán nem szeretem, de semmi mást sem. A probléma csak az, hogy gazdag sem vagyok és érzem, hogy a szüleimen sokáig nem élősködhetek munka nélkül. Csak egy szakmám van, amit már rég elfelejtettem, szóval semmilyen téren nem tudok érvényesülni. Gazdag szeretnék lenni, de semmi kreativitás, semmi elképzelés vagy cél nincs az életemben. Arra lennék kíváncsi, hogy köztetek (nemet és kort is írjatok) van-e olyan, akit hozzám hasonlóan gyerekként sem érdekelt semmit és felnőttként sem vitte szinte semmire. Írjátok le, hogy ti miért lettetek ilyenek? Szerintetek van ebből kiút?

2017. szept. 30. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. 18 évesen, elvileg "felnőttem", de érettségi előtt állok, és gőzöm sincs, hogyan tovább... sose volt...
2017. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenki más, nekem egy ház, és a motorozás a célom(anyagiak miatt még nem lehet) ugye milyen unalmas?


Aki meg orvos, biológus akar lenni azok meg tipikusan nem olyan átlag emberek, az nem fog neked egy buliban 1 sörnél többet inni, konkrétan ha valaki nem olyan mint Ő nem is érzi jól magát akkor.


14 évesen kaptam az első számítógépem, 16 évesen már pályaválasztás előtt rá_b_a_s_z_t_a_m egy mmo-val ami előtt 24 órából 17-et is ültem. Eredménye: 8. félévkor bukás 3 tantárgyból, majd miután kicsúszott az addig elképzelésem a kezemből, és akárhogy könyörögtünk az igazgatónak, más iskola és szakma után kellett néznem.


Még utána játszottam valameddig, utána eladtam a karakteremet személyesen egy illetőnek, és onnantól fordult az életem, elkezdtem valamiért kondiba járni, kisállatokkal kezdtem foglalkozni, utána összeraktam egy gépet megint, de ma már csak sima újonnan kijövő játékokkal nyomom, és átlag időm 2-3 óra szabadnapomon.

25F

2017. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt de már tudom mit szeretnék csinálni nálam a szülökel volt a baj.Nem nagyon érdekeltem öket csináld azt legaláb 1-3 napra kapcsolj ki mindent és gondolkoz az életeden én még elöte az összes szakmát megnéztem.És meg is volt mit szeretenék 1 életen keresztül csinálni jó ha 18 évesen mondták volna az iskolában ha már otthon nem segitetek 24F
2017. okt. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A célokat, már gyerekként kiölik.


A gazdagág nem lehet cél, csak egy eredmény, ha valamit jól csinálsz. A bűnőzőknek célja a gazdagság. Vissza kell emlékezned, hogy gyerekként miket csináltál, mit szerettél, mire vágytál, ott lesz a válasz, söpörd le róla a port.

2017. okt. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes!"


- Albert Einstein

2017. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ez nem feltetlen rossz

ha nincsennek celjaid csalodas sem erhet

egyik naprol a masikra vagy es kesz, igy lesz a legboldog az ember

2017. nov. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Ez pont hogy a legrosszabb. Így egy értelmetlenség az életed. El vagy, mint befőtt a polcon. Mi abban a jó, mi abban az élet? Az alapcél az, hogy legalább célod legyen.
2017. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes a téma, nem olvastam a többi hsz-t, de én is efféléken gondolkodom.

45 éves férfi vagyok, tehát sokak szerint már mondhatni "középkorú"és ennek ellenére - még viccesen is szoktam poénkodni - hogy én vagyok talán a legidősebb pályaválasztó "fiatal". SOk dolgot kipróbáltam, sok dolog érdekel, de valahogy nem találtam meg eddig az utamat. Vannak hobbijaim, vannak szakképzettségeim, voltam alkalmazott, voltam vállalkozó, cégben társtulajdonos, szabadúszó, alkalmi munkavállaló stb stb. Többféle végzettségem is van, meg hobbim is. Sőt küldetéstudatom is. Csak a kor és a tapasztalat egyfelől olyanná tett, hogy nem erőltetek már semmit, leszoktam a túlzott ragaszkodásról, másfelől meg egyik munkakör sem volt eddig annyira átütő sikerélmény, hogy azt mondjam: megérkeztem, én ez vagyok.


Amúgy célok nekem is vannak, de ezek eléggé szokványosak. Vagyonhoz, ingatlanhoz, autókhoz kapcsolódnak. Ezek egy része igen magas szinten sikerült is, majd elvesztettem dolgokat, aztán megint feljebb, majd megint lejjebb stb.


De hogy ne térjek el a kérdéstől: nem hiszem, hogy tudatos döntés eredménye az, hogy mikorra ismerjük fel azt, hogy igazából mi (ki) akarunk lenni. Van, aki alig kezd el járni, már tudja, hogy autóversenyző/énekes/festő/orvos stb lesz, aztán meg vannak olyanok (velem együtt) akik kései felnőttkorukig sok dolgot kipróbáltak, de nem tudtak megállapodni. Nincs ebben semmi. Az egyik az állandóságot a másik a változatosságot preferálja.

Ja és mégegy: senki ne szégyellje magát azért, mert jól akar keresni, netán gazdag, vagy legalábbis vagyonos akar lenni. Inkább legyen valaki őszintén nagyravágyó, mint álszent.

2017. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ugyanebe a cipobe jarok en is 20 vagyok de igazabol semmi celom nincs ha megkerdezik mi a hobbim egyszeruen nemtudok felsorolni 3dolgot mivel semmi nem erdekel,egesznap csak telefonozok es ennyi,nemtudom mit szeretnek dolgozni ,igazabol semmit mivel nincs kedvem semmihez,nincs kedvem ahhoz hogy ugy eljek hogy valakinek dolgozzak mindennap, es mar iskolaba se jarok hiszen nemtudom hogy mit kellene tanulni igaz van egy szakmam es ennyi de azt se szeretem.szoval ez nomralis hogy semmise erdekel? Ugy vagyok vele hogy majd alakul minden meg hogy majd lesz valami,mindig ugy eltem hogy a szuleim inteztek mindent meg a jegyeimet is ok vettek meg a tanaroktol hogy ne bukjak ki sehonnan mivel szartam bele mindenbe mint most. Nemtudom mitevo legyek...hiszen egyszer elkell kezdeni az eletet de nemtudom hogy kellene.
2017. dec. 29. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a telefonodat. Jópár napra.
2018. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!