Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha halhatatlan lennél, mihez...

Frankdrebin kérdése:

Ha halhatatlan lennél, mihez kezdenél az örökkévalósággal?

Figyelt kérdés
Azon töprengtem, hogy mennyi mindent csinálnék, és milyen kevés időm van. Milyen jó lenne, ha nem lenne véges az élet, és egyszer minden sorra kerülhetne. De belegondoltam. Mihez kezdenék az örökkévalósággal ? Ti ?

2017. okt. 2. 15:29
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

2/10 :

Igen, vegulis hasonlo a kerdes.


Az en valaszom a sajat kerdesemre az lenne, hogy nyilvan megprobalnam valahogy elerni, hogy elfelejtsem hogy örökke kell elnem, es igy elvezhetove tennem az ertelmezheto meretu kis idodarabjaim. De ehhez azt is el kellene felejtenem, hogy én ki vagyok és honnan jöttem. Gyakorlatilag egy olyan szimulációba helyezném magam, mint amit mind átélünk a születéssel. Ha nincs halál, akkor ebböl az állapotból nincs "kiút". Az egyetlen kiút a felejtés, és a halál illúziójának elkészítése.


Igazából el tudom kepzelni hogy pontosan ezert vagyunk halandók, ezert elunk es halunk meg, mert nem tudunk es nem akarunk mit kezdeni az örökkevalosaggal. Mit szóltok ? Túl elvont ? (ez csak abban az esetben igaz ha van élet a halál után. Ha a létezésünk ott veget er, akkor nem ez a szitu )

2017. okt. 5. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!