Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok haragudni...

Miért nem tudok haragudni senkire?

Figyelt kérdés

Múltkor este összevesztem a barátommal, annyira ideges voltam,hogy elaludni is alig bírtam,majd reggel már teljesen elszállt a dühöm,és egyáltalán nem haragudtam rá,pedig szerintem emiatt többen szakítottak volna. Reggel írt,hogy sajnálja,én pedig azonnal megbocsátottam,de már előtte is.


Az egyik barátnőmmel is ugyan ez volt... Összevesztünk,sértegetett,de én már a rá következő nap ki akartam vele békülni,holott én voltam a sértett fél.


Mit tegyek? Megőrülök lassan,hogy ilyen szerencsétlen nyomorék vagyok :D


2017. okt. 4. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Miért lenne jobb, ha haragtartó lennél? Az, hogy ők így bántak veled, az őket minősíti, nem téged. Le akarsz süllyedni az ő szintjükre, hogy ott legyőzzenek a rutinjukkal?
2017. okt. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Talán hozz létre elveket-határokat, ha másképpen nem megy, mint a törvényben.

Aki hazudik, azt lesz@rod a jövőben és akármit mond vagy csinál.


Ha megerőszakolnak, akkor másnap az illetőnek süteményt sütsz és a reggelit is beviszed neki, ha így haladsz:DDD

Nincs önbecsülésed...

2017. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez áldás mint átok. :)


Naívan megbocsájtani és újra és újra csapdába esni a rossz.


Haragot elengedni,de emlékezni mit tettél vagy tettek veled és úgy viselkedni és reagálni a jó.


Haragot tartani a legrosszabb amit tehetsz. :)

Rá megy a szellemi és fizikai egészséged ami fiatalon nem nagy félelem de később igen.


Lehetséges,hogy szereted őket és nem akarod őket elveszíteni. Persze,hiszen barátok vagytok.


Ha összeveszel a másikkal akkor kijön ami eddig halmozódott. Mindenkinek van ilyen puttonya amiből csak úgy előtörnek a dolgok. Tele van otthoni, suli, magánélet problémáival. Az összes frusztráltság, fájdalom, sértettség, szorongás.. és az összes jó és rossz érzés benne van ebben a puttonyban. Ha kitör, gyakran nem is te vagy a célpontja, hanem csak az elszenvedője. Gyakran nem tudjuk kontrollálni kinél szabadul el a puttony.


Meg kell látni minden kirohanás mögött az embert. Az az ember aki egy bizonyos okból kifolyólag (például felhúzta magán valamin,de még nem nyugodott le) kiadja a dühét rajtad az az ember egy héttel ezelőtt jókedvűen fagyizott veled, sétáltatok a parkban, vagy néztetek filmet. Tehát kedvel és szeret, csak akkor dühös volt. Persze ha sorozatosan dühöng és bánt akkor persze le kell lépni,de bizonyos kirohanásokat rugalmasan el kell viselni és elengedni a fülünk mellett. :)

2017. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tanulhatnánk egymástól mert én pont fordítva vagyok. Túlságosan ítélkezem önmagam és mások felett is. Elég egy rossz mondat vagy cselekedet és máris bekerül a skatulyába. Onnantól úgy viszonyulok hozzá és sosem tudom figyelmen kívül hagyni.

Szerintem egyikünk hozzáállása sem egészséges

2017. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!