Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire kíváncsi, és...

Miért ennyire kíváncsi, és miért kell minden egyes dologról tudjon?

Figyelt kérdés

Nagymamámról lenne szó, akinek van egy nagyon idegesítő szokása, hogy állandóan minden apróságról tudni akar, ami velem/szüleimmel történik. A helyzet az, hogy egy háztömbnyire lakik tőlünk, tehát ha én elmegyek itthonról, akkor nagy esélyem van rá, hogy lát az ablakából. Ezzel úgy nem is lenne semmi bajom, csak a gond az, hogy ilyen esetekben már rögtön hív telefonon, hogy hová megyek/miért megyek stb. Ha pedig nem veszem fel rögtön a telefont, akkor képes 5 percenként hívogatni. Máskor pedig mindig mondogatja, hogy látott engem valahol, és akkor már egyből tudnia kell, hogy hová mentem. Ha meg felhív egyszer-egyszer telefonon, akkor miért kell mindig ugyanazokat a kérdéseket feltegye, amire elég egyértelműek a válaszok: A szüleim munkában vannak-e, megyek-e valahová, a tegnap mikor értem haza, kikkel jöttem haza az egyetemről stb, stb.

Szerintetek lehet ez ellen valamit tenni? Már volt rá eset, hogy szóltunk neki, hogy egy kissé túlzásba viszi, de akkor az volt, hogy megsértődött kissé, és pár nap múlva pont olyan idegesítően viselkedett, mint azelőtt...



2017. okt. 6. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert halálra unja magát.
2017. okt. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is pont ilyen, ez rengeteg idősre jellemző.

Az van, amit az első válaszoló írt, csak ezt nehéz megoldani. Korlátozva vannak a fizikumuk miatt idős korban, így a netet ajánlom leginkább, ha van idegrendszered leültetni a nagyit és elmagyarázni neki mondjuk egy tablet működését, lehet sikerrel járnál. Van, hogy órákig eljátszogatnak rajta, így nem lesz ideje az utcát pásztázni. :D

2017. okt. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyémek is ilyenek. Unatkoznak, nem járnak el sehova (pedig megtehetnék), ezért vagy a szomszédokat kukkolják vagy engem. Ha hajnali 3kor megyek haza arról is tud. Mindig az ablakban áll amikor megérkezem, napszaktól függetlenül.
2017. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Beszeljetek vele errol. Ha par nap mulva ujra kezdi csak emlekeztesd “nagyi, mar megint kezded...” egy mosoly kisereteben. Nem kell megserteni csan ravezetni. Igenis tudnak az idosek is valtozni. Majd talal masik elfoglaltsagot maganak csak kitartoan kovetkezetesen (!) kerni kell, hogy ne csinalja... (szvsz)
2017. okt. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!