Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Intelligencia teszt? . Mennyir...

Intelligencia teszt? . Mennyire pontosak az ilyenek tesztek? . Tényleg ennyi lenne az intelligenciám?

Figyelt kérdés
Most jött meg az eredmény a felülvizsgálatról (BTMN),Ahol a teszt eredmény 86 IQ lett amit én kicsit kevesellek hiszen elég rossz eredmény és nem érzem magam átlagon alulinak,se tanulmányilag se máshogy.A tesztet kicsit elidegeskedtem,néhány válasznál teljes hülyeséget mondtam idegességembe.Itthon gondolom most mindenki hülyének nézz az eredmény miatt és sajnos én se érzem magam jobban tőle.A teszt neve WAIS IV volt ha jól emlékszem.Valahogy én többet vártam,hiszen mindig értelmesnek tartottam magam,tudtam nem vagyok egy géniusz de azért 86?.Nem értem.

2017. okt. 7. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Az írásmódod magasabb IQ-t sejtet. Nem ismerem ezt a vizsgálatot. Hány éves vagy?
2017. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elég pontosak, +/- 5 átlagosan
2017. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
16/F
2017. okt. 7. 10:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor már oldhatod a felnőtt teszteket. Próbáld máshol is megméretni, esetleg keress egy olyan könyvet, amiben tesztek vannak, így te magad is meg tudod becsülni az értéket.
2017. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Az írásod alapján pontosnak tűnik az eredmény, például ez a mondatod is sugározza:

" nem érzem magam átlagon alulinak,se tanulmányilag se máshogy"

"hülyének nézz az eredmény miatt és sajnos én se érzem magam jobban tőle"



"A tesztet kicsit elidegeskedtem,néhány válasznál teljes hülyeséget mondtam idegességembe."

Akkor mit vártál? Vagy csak ezt kitalált kifogásnak írtad, hogy ne nézzenek hülyének, hisz csak elpoénkodtad ezért lett ennyi? Ezt válaszold meg, hisz ha tényleg hülyeséget írtál bele akkor ezért lett ennyi. :)

2017. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Hé, kérdező, máskor ne menj tesztre, itt gyakori vannak, akik pár mondatból megmondják, hogy mennyi az annyi! :D

Sajnos még kevés ilyen zseni van, ezért van szükség ezekre az elavult tesztekre.

Hogy mennyire vagy intelligens, azt nem tudom, de érdemes lehet hivatalos helyen írni egy tesztet, ami után pontosabban lehetne látni, hogy mennyire valós ez a mostani eredmény.

2017. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Menj fel a MENSA honlapjára, ott hitelesített próbateszt van. Ha azon is hasonló eredményt kapsz, akkor kezdhetsz gyanakodni.

Egyébként teljesen felesleges ilyeneken rágódni. Nekem - teszt szerint -, kiemelkedően magas az IQ-m, be is akartak venni a Mensába... csakhogy arról nem szól a fáma, hogy mentális betegségem van :)

A logikai feladatokra rohadt könnyen oda tudok koncentrálni, sőt, szinte mindenben jó vagyok amibe belevágom a fejszémet, csak éppen nem tudok egy munkát 3 napnál tovább megtartani vagy egy egyetemet végig járni. Hiába van elvileg akkora eszem, ha egy kis stresszt sem bírok elviselni... na ha még stressz nélkül is őrjöngök vagy éppen annyira depressziós vagyok, hogy 3 órán át tart kihúzni magam a reggeli kávéig. Képtelen vagyok normális emberi kapcsolatokat létesíteni, mert mindent túlkomplikálok. Nem fejthetem ki semmiben a véleményem, mert az esetek nagy részében igazam van - a férjem két lábon járó Wikipédiának hív :) -, ez stresszeli a körülöttem lévőket.

Általános rossz kedvem van mert átlátom, mi folyik a világban, a filmek első tíz percében felvázolom, miről fog szólni, nem tudom élvezni őket. Semmit nem tudok élvezni, mindenre hamar ráunok.

Na, kérdem én, akkor megéri az a magas eredmény? :)

Amíg nem annyira alacsony a problémamegoldó-készséged, hogy zavarjon a hétköznapi életben, addig gyakorlatilag teljesen érdektelen, milyen szám jött ki egy ilyen teszten. Ne zavartasd magad.

2017. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én most kipróbáltam a mensa tesztet és ezt küldték: "Ön elérte a jelen teszt maximumát, eredménye a mérési tartomány fölé esik."

Ezzel se vagyok kisegítve :D Csatolt pdf-en meg annyit még odabiggyesztettek, hogy 125 feletti. Egyébként nem vagyok kiemelkedően okos, 3 ezer forintot meg nem fizetek azért, hogy pontosan megtudjam.

2017. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálam a rendes teszt is megvolt, de nem lepett meg az eredmény :)

A magas intelligencia és a mentális betegségek kéz a kézben járnak. Ez nem is véletlen, de ennek most nem itt a helye :D

2017. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kitöltöttem a tesztet,és 118 lett az eredményem.
2017. okt. 7. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!