Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy egyes emberek...

Miért van, hogy egyes emberek csak akkor kezdenek el ragaszkodni valamihez/valakihez, amikor már veszni látszik?

Figyelt kérdés
Valójában nem értékeljük az adott dolgot vagy személyt,de sért ha már nem rendelkezünk felette.Nem figyelümk oda a másikra,nem adjuk meg neki az alaptiszteletet,de foglalkoznánk vele amikor már elfordulna tőlünk.Ezzel a legnagyobb probláma az,ha az adott személy ad még egy esélyt az esetek túlnyomó többséágében a másik rövid idő elteltével megint elkezdi a kisded játékait.Miért van ez így?Vélemények,meglátások ezzel kapcsolatban?

2017. okt. 10. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Az ilyen emberek agybetegek. Nekem is volt ilyen pasim. Teljesen beteg, terhelt az ilyen.
2017. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert jólesik a langyos vízben pancsikolni, ám amint hűlni kezd, megnyitjuk a meleg víz csapját.

Aztán nem törődünk a meleg vízzel, még azzal sem, ha éppen akkor nincs, amikor még kellően langyos vizünk.

2017. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Az emberek az életüket is élik, éldegélnek csak, de amikor kiderül egy betegség, hogy egy-két hónapja van, akkor átgondolja az eddigi életét, s rájön nem is élt, csak készült az életre.
2017. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jobban odafigyelnél, rájönnél, hogy akkor sem ragaszkodik hozzád annyira, csak nem akar túl ridegnek sem tūnni, ezért idõnként jópofizik még egyet.

Amíg ezen rágod magad, addig nyakig benne vagy mások kisded játékaiban.

2017. okt. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es válszoló:igaz,őszinte szivvvel nem ragaszkodik inkább azért mert valami érdek fűzi hozzá,és ettől a valamitől lesz megfosztva és ez az amit nem tud elfogadni.A képmutatás,jópofizás is benne van a pakliban gondolom azért,hogy mások lássák ő milyen jó.Az ilyen ember szereti a homályos dolgokat,mert nem akarja hogy a világosságra kerüljenek a tettei,sötétségre van szüksége a munkálkodásához.
2017. okt. 10. 14:01
 6/8 anonim válasza:

én faszi szemmel nézem,

mi - vagyis nem általánosítok én - szintén észreveszem közben ezeket a dolgokat és azt veszem észre, hogy inkább az elkényelmesedés szüli, amikor megnyugszik az ember, hogy már minden sínen van. Ilyenkor kicsit esik a lelkesedés majd a figyelem is, pedig próbál az ember figyelni a párjára és nekem is egy nagyon fontos személlyel fordult ez elő. Persze ettől még törődtem vele, csak nem olyan intenzíven mint amikor nem volt még velem. És persze az lett a vége, hogy ellökött magától, hiába próbáltam helyre tenni.

2017. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert a pillanatot, a most értelmét nem értékelik, mindig csak a jövőre gondolnak. Ez lehet, hogy a feladattudatosság miatt van, vagy mert 1×űen pörögnek, és nem érdekli őket ez a dolog, csak a végén jönnek rá.


Én is ilyen vagyok: a feladatokra koncentrálok sokszor, így elfelejtem a jelent, és az emberi kapcsolatok simán elmennek mellettem.

2017. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Szerintem a kettõ nem zárja ki egymást, van idõ a feladatokra s kapcsolatokra is bõven. Ha valaki ekkora túlzott idõt szentel a faladatainak, az nemigen ragaszkodik a kapcsolataihoz.

pl. Sok ismerõsöm van, aki sikeres munkahelyén/foglalkozásaival, ettõl még ápolják a kapcsolataikat, legalábbis semmi okuk arra, hogy elbizonytalanítsák a hozzájuk közelállókat.

2017. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!