Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek nem szokatlan a mindenn...

Nektek nem szokatlan a mindennapi életünk?

Figyelt kérdés

Felvázolva a helyzetem: most kerültem ki egy nevesebbnek mondható gimnáziumból és készülök egyetemre. Nagyon furcsa érzés volt kikerülnöm ebből az ún."komfortközegből" a nagy világba. Az óráról órára beosztott napjaimat felváltotta a számtalan lehetőség, a kilátástalanság és az önállóság. Olyan mértékben belém (/belénk- a diákokba) rögzítették ezt a szabályozást 12 éven át, hogy folyton meg volt adva mit kell csinálnunk, egy konkrét megoldás volt az elfogadható, hogy már szinte hiányolom azt, hogy ennyire széles a lehetőségeim köre, nincs egy konkrét megoldás az életre.

Talán túl drasztikusnak hangozhatott, de én így érzem. Ettől fokozatosan kellett volna megválnom, de túl hirtelen történt.

És amit még felfedeztem, az a mértéktelen igénytelenség, ami az emberekben van. Eddig ugye lefoglalt a tanulás, így nem érdekelt különösebben a média. Viszont most, ahogy körül nézek a világban egyre jobban elkeseredem. Undorító dolgok mennek a tévében (pl: Pumpedék, Feleségek luxuskivitelben (?) és hasonló sorozatok) az újságokban meglepett, hogy milyen semmitmondó baromságoknak van hírértéke és nem értem, hogy miért olvassa ezeket egyáltalán valaki.

Akkor ott vannak még az emberek..Eddig nagyrészt csak osztálytársakkal beszélgettem és ott megvoltunk a saját kis világunkban, egy elszigetelt közegben. Most dolgozom és a munkámból kifolyólag rengeteg féle emberrel beszélek nap mint nap. Hallgatom őket a buszmegállóban, az utcán és eddig egy érdekes beszélgetést nem hallottam. Az egyik fél vagy magáról beszél és a másik csak hümmög, a gondjaikról, az időjárásról, hogy van a másik, holott mindketten tudják hogy ez egyik felet sem nagyon izgatja, csak udvariassági kérdés.

Ha már kérdés..Tulajdonképpen nincs kérdésem, csak ki akartam ezeket írni magamból. Vagy az érdekelne, hogy ti hogy látjátok a világot/az embereket?



2017. okt. 10. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Ugyanígy látom, mint te... ha nem rosszabbnak..25\N
2017. okt. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki.
2017. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az életkorunk szerintem ugyanaz, én is épp az egyetemre készülök. Azzal egyet értek, hogy az iskolarendszer nagyon meghatározza a napjaid eltöltését, és nehéz belőle kiszokni, de azért ennyire nem durva a helyzet, szerintem. A médiában mindig ugyan ilyen értelmetlen sz..rokat etetnek az emberekkel, például a régóta futó Való Világ, Mónika show (ami most ugye Anikó show), a különböző sokadik szériás tehetségkutatók. Az újságok/magazinok tartalma az alap témától függ, mondjuk egy BBC Historyban nem fogsz bulvárt olvasni, de a bulvárban mindig is értéktelen híreket fognak leközölni. Az emberek kapcsolata pedig sokkal árnyaltabb dolog ennél. Én is gyakran elkapok olyan beszélgetéseket az utcán, hogyha nekem kéne beszélgetőpartnernek lenni benne, inkább elájulnék, ugyanakkor sok érdekeset is el szoktam kapni, ez szerintem időtől/helytől is függ. Mert mondjuk egy falusi buszmegállóban sanszos, hogy nem fogsz pletykákon és sajnáltatáson kívül mást hallani.

A feltett kérdésre válaszolva pedig próbálok pozitív lenni, szeretni az életet, és inkább felfedezni a számomra érdekes dolgokat, mint kiélezni a fülemet azokra, amikre semmi szükségem. :)

2017. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ingerszegény a környezetetek.... :)
2017. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

vannak bajok de sajnos ezeknél csak nagyobbakat fogsz találni eztán


van a világon kb 10-20 millió ember akivel élmény együtt lenni különböző témákban de persze őket meg kell találni

2017. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3: kisvárosból nagyvárosba ingázom, a falu szóba sem jöhet. Tudom, hogy csak példaként hoztad fel, de nem mondhatnám azt, hogy különösebben az utca embereire figyelnék. Tulajdonképpen leginkább nem szeretnék rájuk figyelni, de ha egy váróteremben üvöltetik a zenét, kiabálnak, megjegyzéseket tesznek az emberre, akkor nehezen tud másra figyelni. Napi szinten találkozom hasonlókkal. Egy busz a legjobb példa erre, ahol sok ember van kis helyre "bezárva" és nyilván nem mindenki egyforma, így nem fogja mindenki meghúzni magát és a másikhoz igazodni, így ők is elégge figyelemfelkeltőek.

Próbáltam én is pozitívan nézni régebben az életet, de szerintem ez csak önámítás: ha rózsaszín szemüvegen keresztül nézed a szart, attól még az az marad. Persze vannak nagyon szép momentumai, de szerintem több a rossz vesz minket körül, mint jó.


#4: Igen,eddig elég ingerszegény volt az életem. Most egyáltalán nem az, ez is tulajdonképpen a problémám, amit leírtam.

2017. okt. 10. 16:56
 7/10 Bihar Valatonon ***** válasza:
Szerintem te nem azt írtad le...hanem azt, hogy arra fordítasz figyelt amire nem akarsz....nem mind1 mi megy a tvben?! Az meg hogy milyen beszélgetést hallasz...mások heti rendszerességgel kerülnek érdekes szituációkba ilyenek által is. Én is elég sokszor fogok ki eléggé konkrét történéseket. Rossz felé koncentrálsz.... :)
2017. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hármas válaszoló vagyok.

Ezzel a kijelentéssel, hogy "ha rózsaszín szemüvegen keresztül nézed a sz*rt, attól még az marad" szeretnék vitatkozni.

A sz*r, az sz*r, ez tény. Ha rajtad van a rózsaszín szemüveg, kevésbé fogod érzékelni, az alaphelyzet ugyan olyan rossz marad, viszont te könnyebben fogod átvészelni. Lehet, hogy önámítás, de nem feltétlenül káros.

A másik meg, hogy ahogy Bihar Valatonon is írta, ami lehúz, felesleges, arra nem kell figyelni.

2017. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De ez nem önzőség? Szerintem a kulturáltabb réteg is így gondolkozik, mint te és inkább ignorálja az egész igénytelenséget, hadd maradjon meg a proliknak ők meg foglalkoznak a nekik tetsző dolgokkal. De ha van egy befogadó és egy ignoráló réteg, akkor ki lesz az, aki ez ellen fel fog lépni? Aki foglalkozik ezzel a népbutító problémával? Mert ez szerintem az, probléma és így semmi változás nem fog bekövetkezni és ezt nagyon sajnálom.
2017. okt. 10. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Ha van ötleted, mivel lehet rávenni az úgymond egyszerűbb embereket a művelődésre, szívesen segítek a megvalósításában. Nem tudom és nem is akarom pofon verni őket, ha nem olvassák el a könyvet, amit eléjük teszek. Megértem, hogy ez egy globális probléma, és a kulturáltabb embernek kell vele foglalkozni, de én, mint egyszerű diák nem tudom, hogy tudom megtenni úgy, hogy tömegeken segítsek. (Egyébként ezért is készülök tanári pályára). De igazából ez jól meg van szervezve. Minél butább az ember, annál manipulálhatóbb, a Taigetosz-törvény is ezen alapszik nagyrészt.
2017. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!