Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg érthetetlen, ha...

Tényleg érthetetlen, ha valaki 25 évesen is még csak az alapszakot csinálja az egyetemen?

Figyelt kérdés

23 évesen kezdtem, szóval 26 leszek, mire meglesz a BA diplomám.

Amikor ez itt egy kérdés/válasz kapcsán szóba kerül, mindig jönnek az olyan reakciók, hogy mi a jó fenét csináltál te idáig, a többség 18 évesen már egyetemen van.

Igazából csak azt, hogy 19 évesen érettségiztem, nem engedhette meg magának a család, hogy arra a szakra menjek, ahová én akartam, szóval elmentem dolgozni, és összeszedtem rá a pénzt. Hát, az eddig tartott.


2017. okt. 12. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok. Bőven akad olyan is aki 18 évesen kezdte,aztán csinálja az alapszakot 10-12 évig,mert bukdacsol. Később ez a pár év amennyivel később tudtad elkezdeni,semmit nem fog számítani. Sőt meg ha felmerulne,akár pályát is modosithatsz
2017. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
27 vagyok és még nem kezdtem el semmit. Nem ciki. Van aki 80 évesen jár.
2017. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor lenne gáz, ha 18-23 évig vakartad volna.


Így tök okés.

2017. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20 évesen szereztem meg egy szakmát közvetlenül az érettségi után (szakközépbe jártam és még maradtam egy évet az OKJ-s budipapírt megszerezni). Utána 3,5 évet tanultam egy szakon, amit sorozatos csúszás miatt otthagytam (pontosabban szakot váltottam). Most kezdhetek mindent majdnem elölről, így legoptimálisabb esetben is a 2018/19-es tanév 2. félévében fogok végezni, azon a nyáron, amikor 26 leszek. Most vagyok 24. Szerintem ameddig nem kell komoly áldozatot hozni (eladósodás), addig nincs belőle probléma. Csak sajnos 25 felett a cégek már nem kapnak támogatást a pályakezdők után így sokkal nehezebb lesz elhelyezkedni.
2017. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!