Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám megállni azt,...

Hogyan tudnám megállni azt, hogy ne nevessek, ne jöjjek zavarba?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ha kínosan, zavarban érzem magam akkor folyton elnevetem magam, mosolygok, és sokszor komoly helyzetben sem tudok normálisan viselkedni.

Pl, ha sracok cukkolnak, mindig elmosolyodok, es nem tudok lenyugodni.. Hogyan tudnám az ilyesmiket semmibe nézni?

Másik példa, hogy amikor komoly helyzet van, és valamit rosszul csinálok ( pl figyelmetlen vagyok olyankor amikor nem kéne, vagy bármilyen helyzet amit komolyan kell venni), és emiatt a feletteseim leszólnak, zavaromban mindig elnevetem, elmosolygom magam, mintha kb ezzel próbálnám elintézni, elsimítani a dolgokat. Hogyan tudnék erről leszokni?


2017. okt. 14. 04:13
 1/1 anonim ***** válasza:
A nevetés, mosolygás egy formája a szorongás levezetésének. Én is gyakran teszem, ha nagyon kínosan érzem magam. Rajta kell kapnod magad, amikor csinálod, és/vagy más módot kell találnod, hogy levezesd az idegességedet. Pl. én babrálok a kezemmel, tördesem az ujjaimat, vagy rángatózok a lábammal - ezek sem jók, de általában nincs más mód az adott helyzetben. Talán az lenne jó, ha sportolnánk, és ezáltal megtanulnánk könnyebben kontrollálni ezt.
2017. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!