Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itthon miért az autója alapján...

Itthon miért az autója alapján ítélik meg az ember anyagi körülményeit?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor belefutok! Van jogsim, autóm nincs. Szerintem drága és felesleges, a bicikli megszálottja vagyok, ha utazok nyaralni akkor repülővel megyek oda a taxi visz ki. Felesleges nekem a kocsi a belvárosban! Meg a kocsira szánt pénzt befektettem egy szép lakásba.

Sokszor van hogy lekezelnek emberek, közben meg nagyon jól keresek, szép otthonom van. Vicces amikor lenéz kioktat egy olyan aki hitelre megvette a legkisebb BMW-t. Vitában voltam az egyik szomszéddal, a végső érve az volt hogy neki egy csóró ne ugasson akinek még kocsira se telik.

Ha akarnék hitel nélkül is tudnék venni egy olyan kis bmw-t! Csak ezt kb senki nem hiszi, gondolja. Csak az autó számít!


Mi ez a mánia itthon?


2017. okt. 14. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

ez nem mania es nem csak magyarorszagon van igy


azert van, mert a kocsi az amit latnak

a lakasod ki latja? te es a csaladod, barataid, azok akiket oda meghivsz.

a szomszed se lat at a falakon viszont kinez az ablakon es latja a kocsid

a bankszamlad ki latja? a banki ugyintezo


amugy en nem tudom miert vagy ezen fennakadva


repulovel utazni manapsag kb. a csoro szintjen van

egy jo autoval kulfoldre utazni luxus mert sokkal dragabb, sokkal kenyelmesebb mint a repulovel valo utazas

en pl sokat megyek nemetorszagba

a fapados jegy oda-vissza 100 euro

mennek inkabb autoval de az lenne 300 euro is

2017. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Eloszor is! Az auto egy statuszt mutat, tehat aki trabanttal jar es nem a legujabb meregdraga mercedessel a hulyenek is egyertelmu jel hogy a trabantos nem keres annyit mint a mercedeszes. De ez az elso blikk. Ettol fuggetlenul egy milliardos is vehet trabantot heccbol. Csak ezek kivetelek. Az, hogy valaki elvbol nem vesz autot, bem vesz meregdraga markas ruhat amugy megtehetne, az nem az atlag. Az emberek meg az atlagbol itelnek, meg te is. Meglatsz egy embert kb feltudod merni hova tartozik. Ugye? Tehat ez onmagaban nem baj. Es nem magyar sajatossag.

2. Az hogy valaki leugat csak mert vett egy bmw-t es itelkezik feletted, ez kb az illeto szintjet jeloli, es nem kell erre tobb szot fecsereni az ilyennel (reszemrol) elvbol nem kell tarsalogni.

3. Ha az illeto ideges, kicsit hulye is, elkepzelheto hogy mas fogast nem talalt rajtad, azt hitte hogy ezzel betalal. Itt mar csak a sertes volt a lenyeg. Ha erre csak legyintesz es ott hagyod, akkor nem ert el semmit. De ha magyarazkodni kezdesz akkor ugy erezheti betalalt nalad es ez taplalja benne azt hogy neked ez fajo pont, tehat igaz lehet.

Egy szo mint szaz - hulyekkel ne vitatkozz. Vagy ha erzed ebbol nem lesz jo kiut ne folytasd, mert akkor te is ugyanolyan hulye vagy. Gondolom ezt belatod! :D

2017. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2-es nagyon szépen megfogalmazta azt, amit gondoltam.
2017. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már asszociáció. Imádom, hogyha valaki külföldre megy dolgozni akármennyi pénzért is, akkor az első, hogy néhány hónap, vagy fél év után vesz egy külföldi rendszámos audit, vagy bmw-t, csak hogy azt mutathassa a külvilág felé neki most milyen baromi jól megy. :) Ez azt hozza ki belőlem, hogy én ezekből az autókból már rögtön ezekre az emberekre asszociálok.

Aztán a képembe néz osztálytalálkozón és veri a mellét, hogy látom én kis köcsög diplomás? Minek kellett ennyit tanulni, amikor ő most sokkal jobban él? Hát barátom... lehet. :)

Nem kell ezeken fennakadni és pláne nem kell vitatkozni. Én boldog vagyok, hogy itthon lehetek, hogy jól megélek a fizetésemből, ketten meg végképp jól megélünk a fizetésünkből. Hogy tudtunk magunknak egy ha nem is hatalmas, de annál otthonosabb lakást venni és nem... Nincs saját autónk. Céges van kettő is, baromi átlagos, a célnak megfelelnek. Munkaidőn túl is használhatjuk őket, de a belvárosba autóval bejutni csak macera, így maximum a legközelebbi P+R parkolóig megyünk. Rengeteg barátunk van. Informatikusok, mérnökök, akik megtehetnék, hogy bazi jó autóval járjanak a bazi nagy munkahelyükre, még is tömegközlekednek. Vagy sétálnak, mert inkább a cég szájában béreltek/vettek lakást. Szerintem agyvérzés a belvárosban autóval közlekedni és sokszor nem is értem... Szóval ezt úgy gondolom csak az érti meg, akinek van agya és/vagy aki napi szinten közlekedik a városban.

2017. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont azért, amiért a kinézete alapján.

A férjem pl. hosszú hajú, nagy szakállas, mert megteheti, hogy így nézzen ki. Szeret túrabakancsban járni (hozzáteszem, az csak annyiba kerül, mint a nagyszájúak egész ruházata).

Legutóbb, amikor bementünk egy szimpatikus bankba azzal a céllal, hogy átvigyünk oda mindent, a barom ügyintéző ezzel fogadott, flegmán, idézem: "Van munkája? Látta a reklámot a tévében, mi?".

Azzal a lendülettel fordultunk ki onnan, marad a számlavezető bank. Végül is ott egészen megkülönböztetett figyelemben részesül azzal a szar prémium számlájával... :D

2017. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!