Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzhetném le a félelme...

Hogyan győzhetném le a félelmemet, amikor egy másik emberrel beszélek?

Figyelt kérdés
Túlságosan félek. Nem jut eszembe semmi, nem tudok mit válaszolni, sem mondani, nem tudom szabályozni a hangerőmet, a hangsúlyozásomat, sem jól tartani a testem. Reszketek és a szívem is hevesebben ver...

2017. okt. 11. 21:07
 1/9 anonim válasza:
Velem is ugyan ez van... Sajnos én sem találtam megoldást
2017. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell és idővel belejössz és a félelem is csökkenni fog majd el is múlik.
2017. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kèpzeld kisgyereknek, vagy piros orrú bohócnak. Mindkettő működik.
2017. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy legyőzni. A félelmed ellenére kell belevágni. Mert az az egyetlen módja, hogy rájöjj, hogy sikerül. Szóval nem először legyőzöd (anélkül, hogy csinálnád - lehet csata nélkül győzni?), aztán csinálod, hanem először csinálod, és ezáltal legyőződik. Senkit nem érdekel a hangerőd meg a testtartásod - mit gondolsz, bárki is ezzel foglalkozik? Valami majd eszedbe jut, nem baj, ha semmitmondó üres időhúzás - mindenki más is így társalog. Nem okosabbak mások nálad. És te többre vagy képes, mint amennyit kinéznél magadból, ezt majd utólag meg is látod.
2017. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kèpzeld el pizsamában.
2017. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez azzal párhuzamosan múlt el hogy kezdtem megutálni az embereket.

Érdekes hogy minél bunkóbb lettem annál inkább keresték a társaságom egyesek.

2017. okt. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, szintén ugyenez a gond,

3 éve külföldön élet+suli+munka,

elég volt pár kezdeti csalódás, és ilyen dolgokat okozott, annak ellenére, hogy rengeteg pozitív megerősítés ér


fogadjuk el és szarjunk bele, hogy ilyenek vagyunk, idővel változni fog, az egyik legjobb dolog amit tehetsz, hogy elfogadod, a legrosszabb az, hogy nem

2017. okt. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha semmi sem jut eszedbe "nagyon érdekes, amit mondtál, akarsz még mondani valamit?"


Igen (hallgatlak)

Nem. (örülök a beszélgettünk, további szép napot)


Viccet félretéve. A másikra figyelj (miért vakarta meg az orrát? Miért ért a nyakához? Miért ért hozzá a kezével a vállamhoz? Miért vette elő a telefonját? Miért kacsintott rám? Miért vakarta meg az arcát? Miért csapott a fenekemre...stb Miért dugta a kezét zsebre? Miért mutat egyik lábfeje felém a másik arra?)


(Miért meséli ezt? Miért mondja ezt? Mit érez? Miért kérdezi ezt? Miért akarja tudni? Milyen választ akar hallani?)


Mit mondjak neki? Hogyan reagálna, ha felnéznég az égre, ő is felnézne? Mi történne, ha direkt megvakarnám az orrom, ő mit csinálna, a fenekét vakargatná? Mi történne, ha direkt ásítanék? Ő is ásítana? Érdeklődne, hogy miért ásítok? Megkérdezné, álmos vagyok? Megkérdezné, mikor feküdtem le? Azt hinné unom, amit mond? Örülne, ha azt mondanám neki "nagyon okos dolgokat mondasz!" ?


Mi történne, ha kést rántanék és a torkához szorítanám? Mi történne, ha ő tenné ezt velem? Most miért gondoltam ezt?


A lényeg az volna, hogy túl sokat agyalsz, légy spontánabb, természetesebb. Nem kell mutat nod magad ilyennek olyannak, senkit sem kell lenyűgöznöd bátorságoddal, szellemes beszédeddel, határozott hangoddal, kommunikációs képességeiddel.

Te csak légy, aki vagy s engedd megtörténni amit érzel.

2017. okt. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon észhez térítő dolgokat írtatok, próbálom nem elfelejteni :)
2017. okt. 12. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!