Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni az önbizalom...

Mit lehet kezdeni az önbizalomhiánnyal?

Figyelt kérdés

Szerencsére nekem nem volt még ezzel dolgom, de több barátom is önbizalomhiányos.

Tegnap pl. egy osztálytársammal beszélgettem, aki alacsony, nagymellű, és ehhez képest átlagosan néz ki. Ő viszont ezeknek a teljes ellenkezőjét akarja, és utálja a saját kinézetét. Azt mondja magára hogy dagadt, holott én hozzá képest egy mamut vagyok.

Mit lehet ilyenkor kezdeni velük?



2017. okt. 14. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
hát nemtudom a legtöbb ember önbizalomhiányos. ez van. én is az vagyok részben, úgyértem tudom mik a hibáim és tudom hol a helyem..
2017. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#2 Épp ez az. Akiket én ismerek, olyanokat képzelnek, ami nincs. (dagadt, de közben nem az, csak ezt hiszi)
2017. okt. 14. 15:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell versenyezni. Senkivel. Egyediek vagytok. Pont.
2017. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudsz velük mit csinálni. Rengeteg személyiségformáló könyv, cikk, videó létezik. Ha az ember tenni szeretne magáért, akkor kezdje el tupírozni az énképét.

Egyébként van aki csak mondja, hogy "jajj de dagadt vagyok" azért, hogy kapja a visszhangot, hogy "jajj dehogy vagy".

Más meg komolyan megküzdik a tükörképével nap mint nap. Na az én válaszom ez utóbbira igaz.

2017. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 Ehh?
2017. okt. 14. 19:42
 6/14 anonim ***** válasza:
Az önfejlesztés a kulcs, ha kövérnek érzek magad, akkor kondiznod kell, hogy ne legyél az és jobban érezd magad a bőrödben
2017. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5# Ez a baj, hogy csak ennyit értettél meg ebből...
2017. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a sok szar, ami körbevesz minket, teljesen eltorzítja az értékítéletünket, boldogtalanná tesz, folyamatosan arra világít rá, hogy milyenek nem vagyunk, azt sugallja, hogy a sikerhez bizonyos hiperszuper tulajdonságok kellenek, különben szart sem ér az ember. Egy szuperjó szupercsinos szuperfrizurájú lány a plakáton/magazinokban (szétphotoshopolva) csak annak a személynek egy bizonyos tulajdonságát hegyezi ki, lehet, hogy szegény amúgy igen szerény szellemi képességek birtokában van, hogy izzad, hogy horkol, hogy mittudoménmi. De te csak azt látod, hogy húdeszép. Megint más meg húdejól énekel, igaz x lába van, nagyonalacsony/nagyonmagas, kevés a haja, vékony a karja, tudja bánat mi "baja" van. De te ott megint egy tulajdonságát érzékeled: hú de szépen énekel. És ezt a végtelenségig lehet sorolni. Sok lány teljes letargiában vergődik, mert nincs/pici a cicije. Spórolnak franc tudja meddig a műtétre. Kockáztatják az egészségüket egy, a környezetük által sugallt baromság miatt. Pedig nekünk fiúknak igazából tökmindegy lenne a lány cicije, csak persze mi is meg szeretnénk felelni az "elvárásoknak" és ezért hangsúlyozzuk a nagy cici fontosságát. Hülyék vagyunk mind, a saját poklunkat építgetjük ahelyett, hogy felfognánk: az összkép a fontos és mindenki adott egységnyi kúlságot kapott, csak más-más elosztásban. Fogadjuk el magunkat, aztán szeressük is és találjuk meg azt a társat, aki a számunkra fontos arányokban bírja a tutit. Ha ez a felismerés nincs meg, akkor van depresszió, önképzavar, stb.
2017. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7 Dude, még csak nem is a témához szóltál. Legalábbis nem látom az összefüggést a kérdés, és a válaszod között.

Mert amúgy igen, igazad van. Csak éppen köze sincs ahhoz a dologhoz amit én felvetettem.

Hasonló a #8-as válaszoló esete is, csak ő rendesen kifejtette amire gondolt, és nem benyögött egy értelmetlen választ.

Egyedül a #4-es adott magára a KÉRDÉSRE választ.

2017. okt. 15. 11:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy Mamut, hozzám képest semmi-esetre-sem.

Az önbizalmát megerősítgeted, ha elhívod futni. Lehet hárítani fog: ma nem jó, nincs időm, a fotelben kell XXL pizzát ennem.

Oké, akkor holnap. UFF, holnap sem jó, holnap az ágyban kell néznem a recept vagy életet c. műsort.


Idővel rájössz kevés ember akar tenni azért, ami "zavarja", azért tettem idézőjelbe, mert nem zavarja, hiszen, ha így volna tenne a változásért.


Ezt egy játék részéről, azt írod hozzáképest Mamut vagy, természetesen neked mondja a "Mamut-nak", s nem egy Topmodell-nek. Te mondhatod, hogy nem dagadt, hiszen más a viszonyítási pontod: Mamut.


Nem vagy Mamut.

2017. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!