Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiért áldoznád fel az életedet...

Kiért áldoznád fel az életedet? Egy idegenért képes lennél rá?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 15:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez nehéz kérdés. Volt, hogy csináltam meredek dolgokat, így én szívtam. Nem tudom, talán a helyzet adja, vagy eleve h× vagyok.
2017. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekesek! Egyébként tisztában vagyok vele, hogy nem létezik a valóságban ilyen szituáció, a kérdés nem valósághű, csak érdekel :)
2017. okt. 15. 18:34
 13/20 Metionin ***** válasza:
87%
Senkiért, a saját életem az első.
2017. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A szeretteimért mindenképp, ebbe beletartozik a családom, a legjobb barátnőm és a szerelmem.


Idegenért elméletben természetesen nem áldoznám fel az életemet. De például ha úgy adódna ( ez csak egy példa), hogy mondjuk valakit kilöknek a villamos elé, lehet, hogy odaugranék és ellökném a jármű elől, lesz ami lesz. És nem hősködésből tenném.

Sokszor volt már olyan szituáció, amiben az adrenalin miatt úgy viselkedtem, ahogy a legmerészebb gondolataimban sem tettem soha.

De remélem ilyen szituációban soha nem leszek.

2017. okt. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Maximum a kedvesemért vagy a gyerekemért.


Idegenért, dehogyis.

2017. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A testvéreimért, és a legjobb barátomért.

Meg mondanám, hogy a szüleimért, de ők ezt úgysem hagynák.

A gyerekeimért is feláldoznám az életem, ha lennének, de nincsenek.

2017. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Senkiért. Nagyon erős bennem az életösztön.
2017. okt. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egy idegenért soha. Az életmentők is azt mondják, hogy relafive ugyan, de jobb egy halál, mint kettő. A saját életem kockáztatásával sosem próbálnék senkinek segíteni.

A szüleimért talán, a gyerekeimért biztos. A szüleim is csak azért talán kategória, mert sosem bocsátanák meg maguknak, hogy én mentem el helyettük.

2017. okt. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A gyerekeimért és a családtagjaimért egyértelműen.


Idegenre vonatkoztatva: nem tudom. Elméláztam azon a nem annyira valóságtól elrugaszkodott szitun, hogy mi lenne, ha mondjuk egy Hitlerhez hasonló barom behülyítené az embereket, és arra akarnának kényszeríteni, hogy öljek meg valakit. Szeretném azt hinni, hogy nem lennék képes rá, hogy a saját életem mentése céljából fejbe lőjek egy másik embert. De érdekes kérdés, ilyenkor vajon az idegen életét menteném-e (hiszen valószínűleg, ha én nem teszem meg, találnak rá vállalkozót), vagy az elveimért halnék-e meg…

2017. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
senkiert
2017. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!