Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hány éves korotokig szeretn...

Ti hány éves korotokig szeretnétek élni?

Figyelt kérdés
Én régebben mindig azt mondtam hogy 80-90 évig. Viszont nagymamám kórházba került és a szobatársai 80 év körüliek. Mindannyian szinte magatehetetlenek, úgy kell beszélni velük mint a gyerekekkel, szinte fel sem fogják már a dolgokat..Annyira szörnyű látni hogy idős korára mi lesz az emberből. Félek ettől és lehet jobb meg sem élni azt a kort. Ti mit gondoltok?
2017. okt. 22. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Kórházba nyilván azok kerülnek, akik már nincsenek jó bőrben. Van aki még 80 évesen is viszonylag fitt, nagyapám is ilyen volt. Kertészkedett, barkácsolt, pedig 81 vagy 82 volt amikor meghalt, és nem is betegeskedett előtte. A kertben sétált amikor megállt a szíve. Valahogy így akarok én is meghalni. De ismerek más 80 körülieket is, akik elég jó karban vannak. Szokott segíteni pl a kutya, mert muszáj minden nap sétálni vele.

A 90 tényleg sok, de 80-ig szerintem kihúznám valahogy :).

2017. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak addig, ameddig nem vagyok teher senki számára. Borzalmas látni szeretteinket ilyen leépült állapotban. Rossz a mi tehetetlenségünk is, az is, hogy munka, család mellett nem tudunk megfelelően helyt állni mellettük.

Nem évek kérdése....

2017. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szomorú vagyok, hogy nem élhetek még párezer évet sem, de ez van. 130 évet tervezek, mivel több nem reális. Persze egészségesen és szélesen, az az igazán fontos, nem maga az élet hossza.

Jó génjeim vannak, a családomban, amíg vissza tudjuk vezetni, még soha senki nem volt magatehetetlen, igazából bele is halnánk napok alatt, nem vagyunk azok a fajták, akik kibírják az ilyesmit.


De valóban rengeteg öreggel az van, amit írsz, az ismeretségi körömben is gyakori, muszáj teljes ellátást jelentő intézetbe vinni, iszonyú és átkozottul drága is...


Attól még én sokáig akarok élni. Későnérő típus vagyok, rövid élettel nagyon rossz lenne.

2017. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
max 25
2017. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségi állapottól fűgg. Ma már nem ritka a 90 sem, de az orvostudomány feljődésével 15-20 év múlva akár 100 évig is elélhetünk. Sokan tévesen azt hiszik, hogy ez azt jelenti, hogy tovább fogunk agonizálni egy idősotthonban, de ez hülyeség. Ha az átlagéletkor eléri a 100-at, az azt jelenti, hogy öregedni is később kezdünk, tehát még akár 80 évesen is aktívak és fittek lehetünk. :)
2017. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Quatermain ***** válasza:
Szerintem mire mi elérnénk azt a kort valamit biztos kitalálnak addigra, hogy lelassuljon az öregedés vagy abszolút ne látszódjon a kor, az egészségi állapot jobban fennmarad vagy félig gép - félig szövet lesz egy ember, vagy teljesen gép (az elme digitalizálása, etc.) Nagyon dolgoznak rajta elméletileg, majd kiderül. Ha lesz ilyen, én bevállalnám a kísérletet is, ha nem találnak rá embert, mert van benne rizikó. Így ezzel azt mondanám hogy sokáig, de belegondolva arra amit te is írtál meg amilyen irányba haladunk..semeddig.
2017. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

De hülye felfogásod van...

1. Nem kell úgy beszélni az öregekkel (még a demensekkel sem), mint egy gyerekkel! Ezt gyorsan felejtsd el! Amikor nagyi és nagyapa öregotthonba került, azt hittem, felrobbanok, amiért majdhogy nem gügyörésztek nekik, pedig teljesen normális felnőttek (voltak, mert nagyapa azóta elhunyt).

2. Nem lesz mindenki demens, és nem lesz mindenki ágyhoz kötve!

2017. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamam 95 evesen olyan virgonc hogy csuda. Korhazban sem volt meg soha! Szerintem nem az a kerdes hogy meddig akarok elni hanem hogyan. 45 evesen sem szeretnek korhazban betegeskedni... minoseg es nem a mennyiseg a lenyeg...
2017. okt. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7: Nyilván hülye felfogásom van.. Én csak ma láttam hogy egy néni aki bent volt szintén, és megkérdezte kb 3x a fiától hogy miért nem dolgozik, és milyen nap van. És úgy kellett elmagyarázni neki mint egy gyereknek, és akkor sem értette. Nem a gügyörészést értettem. Ismeretlenül meg engem ne hülyézz le.


Többieknek köszönöm! Nagyon jó válaszok jöttek! Igazatok van. A nagyapám is 75 éves de sosem volt még kórházban, a mezőgazdaságban dolgozik a mai napig, szellemileg ép. Nagymamám is a szívével került most be. De neki sincs szellemileg semmi baja. Csak ma amiket láttam ott a kórteremben, nagyon megérintett. :( Olyan állapotban én sem szeretnék élni és a család terhére lenni. Mentek a zöldek!

2017. okt. 22. 18:54
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem sokáig.
2017. okt. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!