Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy a lottózóban...

Lehetséges, hogy a lottózóban a kiszolgálók a sorsjegyes pályázatokat elteszik maguknak?

Figyelt kérdés

Tegnap leadtam egy ilyen pályázatot, ahogyan kell, borítékban, az eladó pedig a pályázati doboz tetejére (!) helyezte, miközben telefonált. Miért nem dobta be a nyíláson?

Elképzelhető, hogy magának elteszi, megcímzi valami rokonja nevére, és így ők játszanak a sok-sok pénzért?


2017. okt. 25. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lehetséges, de ezért kell nem csak a borítékra, hanem a benne lévő sorsjegyekre is ráírnod az adataidat. Inkább az lehetséges, hogy az eldobált nyeretleneket kikukázza és azt játsszák meg, de az már nem a te dolgod.
2017. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalmas lehet a tényt tudomásul venni, de az államilag szervezett szerencsejátékot annyira túlbiztosítják, hogy mindenféle csalás lehetetlen.

A borítékot legfeljebb elveszíteni (kidobni) tudná.

2017. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es ezzel az a baj, hogy alig férne rá a sorsjegyre bárhova is, ha rá akartam volna írni.


3-as, miért lehetetlen? Simán kibontja a borítékom, majd otthon megcsinálja saját maguknak. Én nem látom lehetetlennek egyáltalán.


A kukázás szerintem is nyilvánvaló, hülyék lennének nem összegyűjteni.

2017. okt. 25. 11:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem tartod lehetetlennek, mert nem dolgoztál ott. Én igen, és tudom, hogy mennyire fosnak az ottani alkalmazottak a kameráktól, belső ellenőrzéstől, a Call Centertől akik rálátnak mindenre, stb.
2017. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja, értem. Megnyugtattál, köszi.

De kikukázni a sorsjegyeket lehet, nem? Az szabályos, gondolom én.

2017. okt. 25. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
#5: Na és a kis lottózókban, ahol általában a személyzet egyben a tulaj is, mint pl. nálunk a kisboltban vagy a presszóban? Neki aztán nem kell tartania senkitől.
2017. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De kell, mert attól hogy tulaj, bizományos is egyben és azokat is felügyeli a Szerencsejátékfelügyelet és azokatz is látja a Szerencsejáték ZRT. A Call Center például nekik is minden tevékenységüket látja - majd hülyék lesznek nem figyelni a saját bizniszükre.
2017. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem nagy lottózóban dolgozik, szóval rálátok nagyjából a dolgokra.


Először is: ne legyél olyan, mint a sorsjegyes öregasszony :D

Mesélte, hogy a vénlány kifogott náluk egy milliós nyereményt, de valami gebasz volt - erre nem emlékszem, talán nem tudta a számlaszámát -, így haza kellett mennie, mielőtt felvették volna az adatait.

A kolléga felajánlotta neki, hogy addig beteszi a sorsjegyet a széfbe, de persze rögtön elég rondán meg lett gyanúsítva, hogy el akarja lopni, így az öregasszony hazavitte magával a cuccost.

Illetve ki tudja, hogy eljutott-e egyáltalán vele haza. Ugyanis mire visszaért, nem volt meg... elvesztette valahol... csoda, hogy nem kapott helyben szívrohamot.


Kérdésedre a válasz:

A lottózóban még a seggük is be van kamerázva, emellett ezernyi biztonsági intézkedés van, hogy ne tudjanak csalni a sorsjegyekkel. Egészen jól keresnek, a tesóm néha fél milliót is hazavisz, mert összejön a jutalékokból. Hidd el, nincsenek rászorulva a nyeretlen sorsjegyeidre :D

Egyébként igen, kukázniuk szabad, így ha netán mégis foglalkoznának ezzel a pályázattal, simán összeszedhetik a kukából hozzá a sorsjegyeket.

Valószínű az eladónak kényelmesebb volt később, két kézzel bedobnia a levelet a dobozba, mint fél kézzel vakerálnia :)

2017. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!