Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberiség miért tette...

Az emberiség miért tette saját maga számára még igazságtalanná a világot, mint amilyen amúgy is volt?

Figyelt kérdés
Arra, gondolok, hogy az állatvilágban még ha kerülhet is az egyik állat előnybe a másikkal szemben, az az előny nem lehet több milliárdszoros, mint az embereknél, ahol van amelyiknek szó szerint semmi pénze sincsen, a másiknak meg annyi, hogy észre sem venné, ha egy család lopna magának egy milliárd forintnak megfelelő értékű pénzt a pénzéből, mert volt év amikor az az ember 3 ezer milliárd forintnak megfelelő értékű pénzt keresett.

2017. okt. 25. 21:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem azért tettem fel ezt a kérdést, mert kommunista lennék. Tisztában vagyok vele, hogy a kommunizmus az emberi természet miatt megvalósíthatatlan. Sem a kommunizmussal, sem a kapitalizmussal nem értek egyet. Gondolom vagy valahol a kettő között lenne a megoldás, vagy valami ezeken kívül álló dolog, de hogy egyik senm jó az biztos, csak a kapitalizmus kicsivel kevésbé sz*r. Engem az zavar, hogy a kapitalizmusban nem csak kemény munkával és jó ötletekkel, hanem mások tönkretételével, átverésével, láb alól eltetetésével, aprópénzért való kizsigerelésével is előrébb lehet jutni, és úgy látszik, hogy ezzel senki, vagy szinte senki sem foglalkozik, senki sem próbál meg ez ellen kitalálni valamit. Ahogy a mondás szól:


"Kapitalizmus: ahol rabszolgasorba vetheted embertársaidat, megerőszakolhatod a környezetet, és ahol mindezekért megdicsérnek, hogy milyen jó üzleti érzéked van."


És:


"Éhínség nem azért van a Földön, mert képtelenek lennénk jóllakatni a szegényeket, hanem azért, mert képtelenek vagyunk jóllakatni a gazdagokat."

2017. okt. 26. 03:26
 12/15 anonim ***** válasza:
46%
Sokféle ember van a földön. Vannak akik egyenlőbbé szeretnék tenni a világot, csak ők nem elég erősek ehhez. A kapzsiság emberi tulajdonság, sok ember szeretne minél magasabbra jutni, egy részük empatikus és segít másoknak, a másik fele nem. Természetes ha valaki felhalmoz nagy pénzt, akkor neki annyi jut mint ami 10000 másiknak kellene a normális élethez. Ha nem empatikus az ember akkor neki nem érdeke, hogy mások jól lakjanak a pénzén. Tehát nem akar egyenlőséget az aki tehetne érte. A gazdagok általában nem akarják szétosztani az összes pénzüket a szegényeknek. Egyébként van még 1 fontos dolog ami feltűnt nekem a szövegben. Nem csak a pénztől függ az előny, mert rengeteg másik tulajdonság is van ami jó életet eredményezhet. Tehát ez nem úgy működik, hogy nekem van 2 millióm tehát pontosan kétszeres az előnyöm azzal szemben mint akinek csak 1 van. Te pontosan így írtad ezt le csak más értékekkel. Ha valakinek 1 milliárdja van akkor a pénze ezerszeres az egymillióhoz képest, de az előnye nem ezerszeres minden téren, csak ebben az egyben. Persze ha te ilyen pénz központúan nézed akkor igen. De ha valaki szimplán jól él és nem is akar többet, akkor vele szemben nem feltétlenül előnyösebb egy boldogtalan de sokkal gazdagabb ember. Nem csak a pénzről szól az élet.
2017. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Engem az zavar, hogy a kapitalizmusban nem csak kemény munkával és jó ötletekkel, hanem mások tönkretételével, átverésével, láb alól eltetetésével, aprópénzért való kizsigerelésével is előrébb lehet jutni"


Erre vannak a törvények. Hogy ezeket a törvényeket nem tartják be, vagy már eleve a felügyelők is korruptak, az megint csak az emberi természet bűne.

2017. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13-as válaszolónak igaza van. Itt lépne be a kormány hogy a törvényeket betartassa. Ez lenne a feladata. Nem a pénzünk beosztása.

Ha valaki mégis megkerülheti a rendszert akkor azon a kormánynak kell javítania. És azonnal leváltani őket ha saját maguk csinálják.


A korábbi válaszokra pedig azt hogy aki nem az adódból gazdagodott meg az többet tett a közösségért mint bármelyikünk, bármennyire önzőnek hordjátok el. Ahoz hogy neki add önszántadból a pénzed valami számodra kedvező dolgot kell biztosítania cserébe. Már ezzel segített. Nagyobb cégeknél pedig rengeteg munkát is teremtenek ezek az emberek úgy szétosztva a pénzt hogy közben értéket is teremtenek és forgatják azaz újratelmelik azt.

Ha holnap a tesco összes pénzét szétosztanánk a világ emberei között akkor mindenki rosszabbúl járna, és kevesebb pénz kerülne a szegény nép zsebébe mint évek alatt a munkahely által illetve hogy a piaci verseny lenntartja az árat.

Ismételten hogy lehetne kiszúrni mindenkivel? Ha ellehetetlenítjük magas adókkal a kereskedéseket hogy újrafelosszuk segély címen a szegények között. Az megy egy kis ideig de utána a cég becsődöl vagy kivonul és még annyi pénz se lesz mint elötte volt.

Hogy tehetnénk jobbat? Ha csökkentenénk az adókat és hagynánk a piacot működni. Kiskereskedések tunának nyilni akik a piacon résztvéve lejjebb szorítanák a termékek árát, új teknológiákat biztosítanának, a fizetést meg a munkaerőért fojtatott verseny miatt fel tudnák tornázni mert amit az állam felé befizetnek odaadhatnák a munkavállalónak.

Újrafelosztás és erősebb központi hatalom -> szegénység.

Szabad piac és kereskedelem egy független rendfenntartó felügyelettel -> jólét és fejlődés.

2017. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azért hogy könnyebben becsaphasson másokat.Ugyanis az ember okos egy állat.
2017. okt. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!