Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberiség...

Szerintetek az emberiség saját vesztét fogja okozni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Igen, egész biztosan.
2016. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem is egészen biztosan, de egyértelműen ez a legkönnyebben elképzelhető és legvalószínűbb forgatókönyv.


Az én listámon a következő egy idegen égitest becsapódása vagy egy természetes klíma katasztrófa. Az előbbi elég ritka dolog (legalábbis globálisan pusztító mértékben), az utóbbi sem túl gyakori, viszont a mostani gyors klímaváltozás egyértelműen emberi tevékenységnek tudható be, így ha amiatt pusztulunk ki, az még bőven a 'saját vesztünket okoztuk' kategóriában lesz.


(Aztán például Nap vörös óriássá válása túl soká lesz, az idegen civilizációval való találkozás túlságosan valószínűtlen,…)

2016. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges. Bár azért is gondoljuk ezt, mert az ember nem képes hosszú távban gondolkozni, és nehéz elképzelni, hogy milyen lenne egy egymillió év múlva is virágzó emberiség.


Hanyatló korszakok biztosan lesznek, de hogy mennyire durvák, azt nem tudni. Kipusztítani egy egész bolygót viszont nehéz, tehát számíthatunk rá, hogy még sokáig marad ember a földön.

2016. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

"Kipusztítani egy egész bolygót viszont nehéz"

1: Nem kell teljesen kipusztítani. Elég, ha visszakerülünk a középkorba - onnan már nincs többé kiút.

2: Ezzel együtt antianyaggal simán ki lehet majd pusztítani az egész Földet.

2016. febr. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
75%

Én sarkítanám a dolgot: nagyon jó eséllyel az emberiség a Föld (és ez alatt a földi életet értem) pusztulását fogja okozni. Minimum az ember számára élhetőség szempontjából.

De (és Hawking bácsi is erre ösztönöz) én bízom benne, hogy az emberiség előbb terjed szét önellátó körülmények közt a bolygónkról. A Föld halála nem feltétlenül az emberiség halála.

2016. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mai fegyverekkel is ki lehetne pusztítani az emberiséget, de nem valószínű, hogy lesz akkora marha, aki ezt megtenné.
2016. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tislerics Máté ***** válasza:

A mai ember a pesszimista jövőképben való hitet részesíti előnyben. Ez szerintem csak egy múló divat, ami megváltozik, ha elkezdünk végre kolonizálni más bolygókat és holdakat.


Szeretném leszögezni, hogy a túlzott környezetvédelem is tud káros lenni, ha túl sokat foglalkozunk bolygónk megóvásával, ahelyett hogy technológiánkat fejlesztenénk, ugyan azon anyagi erőforrások befektetésével.

2016. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
Ha nem fejlesztjük kellő mértékben technológiánkat, kockáztatva életbemaradásunkat, akkor könnyen hoppon maradhatunk egy esetleges természeti katasztrófa eljövetelekor.
2016. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tislerics Máté ***** válasza:

Csúnyán le fogtok pontozni, de szerintem az ember nemhogy kinyírja magát, még rá is jön, hogy tartsa életben bolygóját és Naprendszerét akár több 10 milliárd évig.


Számomra reálisabb az a forgatókönyv, hogy technológiánk segítségével globális mértékben befolyásolhatjuk később az éghajlatot, és az óceánok áramlását is. (nyilván több 100 év múlva, nem holnap...)

2016. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményeket jöhet még
2016. febr. 2. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!