Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit üzennétek az olyan...

Ti mit üzennétek az olyan honfitársainknak, akik megtagadják származásukat külföldön?

Figyelt kérdés
Szerintem megtagadni valakinek a hazáját, az árulás, rendben hogy valaki külföldön dolgozik a jobb megélhetésért, de idős korára az ember hazavágyik(70%).
2017. okt. 26. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudna e nekem kiadni egy szobát baráti áron?
2017. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Hogy igaza van, nekem is ezt kéne tennem, és akkor nem büszke, éhező magyar lennék, hanem pl jóllakott osztrák.
2017. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Kezet fognék vele.

Ó, a hazámat szeretem, gyönyörű tud lenni ez az ország, csak ne élnének benne. Az embereket tagadom le. Én nem tartozom közéjük.

2017. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Ami nem érzi magát magyarnak és szégyenli az tagadja is le.
2017. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha idős lennék, se vágynék haza. Na jó, Budapest gyönyörű, meg van egy hangulata, egy hétre lehet hogy eljönnék várost nézni.
2017. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Az úgymond hazámban nem tudom magam otthon érezni. Ezek után nem érdekel az egész dolog. Majd talán 1000 év múlva élhető hely lesz, normális emberekkel, normális célokkal. Addig meg élek máshol.
2017. okt. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen meg lehet érteni. Sajnos oda jutottunk (és nem csak a politika által), hogy külföldön jobb letagadni hogy honnan jöttél. Amúgy én idősen se vágynék vissza állandóra. Az alábbi hasonlattal élnék:

Városi vagy, közműves lakás, kábel tv, internet, okosteló, bármerre mész van 4G vagy wifi, tojás kell, megveszed a boltban, stb. Aztán egy hétre pihenés képpen, kuriózumként lemész tanyára. Meglátod a szépségeit. Szép táj, csend, tiszta levegő, meg az egész feeling. De ott a negatívum is. Pottyantós budi, kútból mert víz, kapálgatsz, ha tojás kell, azt szarosan a tyúk alól veszed ki, ha fűteni akarsz fát hasogatsz, ha szerencséd van, akkor valahogy lősz magadnak netet, bár ha igazán tökös vagy, akkor a simis telót is mellőzöd, stb. Egy hét elég is, vágysz vissza az összkomfortos "természetes élőhelyedre".

Kb ugyanez van a külföldre szakadt honfitársakkal is. Haza látogat, mert szép az ország, ez tény, de ha józan ésszel megnézi, tudja, hogy véglegesre önszántából nem jönne vissza.

Szóval csak ennyi. Én nem, hogy megvetem, hanem becsülöm és tisztelem azokat, akik meg merték lépni a külföldre költözést, mert mindent feltenni egy lapra az nem kis rizikó.

2017. okt. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Semmit, bár szvsz értelmetlen tagadni. Senki nem tehet arról, hová született, pont ezért a származás önmagában nem ad okot se szégyekezésre, se büszkeségre. "Haza"vágyni idős korra se törvényszerű. Miért vágynék vissza, ha már rég nem az az otthonom? Én itt érzem itthon magam, akkor mi van? Mindig is nettó baromságnak tartottam a nacionalizmust és ezt egyáltalán nem is szégyellem.
2017. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%
Súlyos identitászavara van az ilyeneknek. Én is kimegyek külföldre ha jól fizető állás adódik de nem fogom letagadni a származásomat mint valami náci hóhér.
2017. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát ennek örülök is meg nem is, hogy 1 ember a 10 ből nem szégyenli a hazáját, én 9 éve nem élek otthon, de mindahányszor hazamegyek boldog vagyok,, mert otthon vagyok, de ugyanakkor szomorú, hogy mivé lett az ország amiben felnőttem, és én is meg sok külföldi barátom is látja az emberek arcán a szomorúságot, a nehézségeket az utcán, sajnos sok ilyennel találkoztam mint itt ezen az oldalon, még magyarul sem akartak megszólalni, pedig sok külföldi barátom van akiktől dícséretet hallok Magyarországról, hogy milyen kedvesek vagyunk a külföldiekkel, finomak az ételeink, és szépek a lányok nálunk, és 80% pozitívan vélekedik hazánk népéről( kivéve a politikát). Igazad lehet , ezek az emberek identitás zavarban szenvednek!
2017. okt. 26. 18:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!