Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktad furcsállni az ilyen...

Szoktad furcsállni az ilyen embereket, akiknek ilyen a memóriája? Fiatal korban?

Figyelt kérdés

Teljesen normális emberekre gondolok, nem pszichológai esetekre, ami mégis elcsodálkoztat amikor valakinek fiatalon olyan memója van, hogy összetéveszt hónapokat évekkel, vagy pár évet egy évtízeddel.. Pl. egy átmeneti állásomnál, ami pár hónapot tartott és nem is dolgoztunk sokan (6 személy), a munkáltatómnak volt olyan elszólása, hogy azt hitte tavaly óta ott vagyok, és a többiek csodálkoztak, hogy dehát hiszen csak pár hónap.

Vagy egy barátom, akit pár évvel ezelőtt ismertem meg, valamiért azt hitte, hogy 10 év, tehát szerinte gyerekkorunk óta ismerjük egymást:))) nagyon elcsodálkoztam. Egy másik barátomat féléve ismerem, folyamatosan beszélünk, én meg emlékszek szinte mindenre vele kapcsolatban, ő meg azt hiszi, hogy több mint egy éve ismerkedtünk.

Amúgy ez milyen betegség? (ha betegség egyáltalán)



2017. okt. 29. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem furcsállom, ez lehet szimpla figyelmetlenség is.
2017. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Miért lenne figyelmetlenség? Nem én kérdezgetem õket errõl amúgy, elkezdenek egy ilyen nosztalgiázos helyzetet, amiben ezzel hozakodnak elõ.
2017. okt. 29. 11:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne az? Főleg elfoglalt embereknél, akiknek az agya már szelektálja, mire kell jobban odafigyelni, és a kevésbé fontos dolgok hátrébb kerülnek a memóriában.
2017. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát ez a kérdés nem arról szólt, hogy autoszerelés, vagy ablaktörlés közben megkérdeztem volna valakit-,-.. Õk elkezdtek gondolkodni ezen és erre lyukadtak ki.
2017. okt. 29. 11:22
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Tudom, hogy nem arról szól a kérdés, ennek fényében válaszoltam. Az ember nem jegyzi meg, ami számára nem annyira fontos.
2017. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem is szelektál az agyam, mégsem tévedek ilyesmikben.. A két barátom esetében õk hozták fel a témát, miért lennének akkor figyelmetlenek, vagy miért beszélnének errõl, ha annyira nem fontos nekik?

Én a legtávolabbi ismerõseimrõl is megtudod határozni kb. hogy mikor ismertem meg õket, nem tévedek éveket.

2017. okt. 29. 11:27
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Jó, azt gondolsz, amit akarsz. :-)
2017. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én meghallgatom mások véleményét is, ha releváns.
2017. okt. 29. 11:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkabb figyelmetlenség, hogy a főnök 6 személynél nem tudja ki mikor kerüld oda, valószínűleg annyira nem érdekli, főleg ha még jönnek-mennek is az alkalmazottak.

Barátoknál is véletlen rosszul emlékezett, nagy ügy. Nem betegség ez, rosszul emlékezett csak, annyi barátja van hogy nem tartja számon kit mióta ismer, más dolgok fontosabbak mint hogy a Kovács Pistit fél vagy 1 éve ismerem. Vagy csak sokkal hosszabb időnek éli meg mint amennyi volt. Én is csodálkoztam már azon, hogy csak 1 év telt el valami óta mikor nekem simán 4-5 évnek érződik mert annyi minden más is volt.

2017. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem betegség, se nem figyelmetlenség. Szimplán van hogy összefolynak napok-évek is akár. Ráadásul a ki mióta van ott teljesen felesleges információ egy "főnök" számára.


Nekem is van több olyan haverom, barátom akikről fogalmam sincs hogy hány éve ismertük meg egymást. Vagy volt régebben közel 1 éves kapcsolatom, egyszerűen meg nem tudom mondani hogy mikor volt.


Egyszerűen az embereknek nem olyan a memóriája mint egy adatbázis hogy X évben X percben ez történt. Hanem egy nagy "massza" amiből néha gyerekkori emlékek ugranak elő, néha meg pár hetesek. Én már 2-3 hétre visszamenőleg is van hogy tévedek, egyszerűen azért mert 100 dolgot kell munkában fejben tartsak, minden napom szinte ugyanolyan.

2017. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!